şükela:  tümü | bugün
  • türk futbolunun pek de alışık olmadığı şekilde grubunu lider olarak bitiren beşiktaş’tır.

önemli bilgidir yayalım :bir alt entry de hemen, güzel bir yalan hadi kibar olalım hatalı bilgi baya bir fav toplamış.

şl yıldızlarının gs ile ilgisi yoktur.

kaynak : http://www.independent.co.uk/…gue-logo-9730328.html

ayrıntılı bilgi için ise : #72292440
  • merak edenler için şampiyonlar ligi logosunda bulunan yıldızların hangi takımları simgelediğine bakmak yeterlidir.

kimse başarısız ya da o alanda efsane olmamış bir takımı logoya eklemez.

edit: öncelikle goodcat'a nezaketinden ve kibarlığından dolayı teşekkür ederim.
    küfürleşmeden veya hakaret etmeden bu sözlükte tartışılabiliyormuş.

bu arada bu sezon beşiktaş'ın şl'de yaptıkları bir türk olarak, olması gerektiği gibi bana gurur veriyor.
    allah yollarını açık etsin.

entry de belirttiğim gibi logo 92 yılında design edilmiş ve 93/94 sezonunda son sekize kalan ülke liglerini, o ligden katılan takımı
    ve takımın şehrini temsil etmiştir. bu sonraki senelerde bu böyle devam edecek anlamına gelmez elbette ama ilk olmak önemli bir başarıdır.

kaynak götüm gibi olsada

1. burada galatasaray adı öne çıkmakta.

2. burada galatasarayın ve oyuncularının uefa da ki başarıları görülmekte.

3. burada da türkçe bir kaynaktan takımların kıyaslanması
    yapılmış.

[(bkz: uefa sampiyonlar ligi logosu)4.] buradada pek çok yazar arkadaş logonun galatasaray'la bağlantısını tartışmış.

uzun yıllardır devler ligine katılıp pek çok başarı göstermiş bir takımı bir kalemde silip sadece bu sezona bakarak beşiktaş
    şl tarihinin en başarılı türk takımı demek çok doğru değil.

son olarak vurmayın öldüm yeter.
  • ilk tur grup birinciliği > şl çeyrek finali?

benim bildiğim şl çeyrek finali > şl ikinci tur > şl grup aşaması ama hadi öyle olsun. çocuklar heyecanlı ne de olsa
  • galatasaraydır. 3 tane çeyrek final. bir tane daha olsa tam olacak, şampiyon sayılacak.

not: alikoçspor

edit:vurmayın.
    edit2: polswa uyardı. 2 tane çeyrek final var. 2-3 sene önce chelsea'ya elendiği maç 2. tur maçıymış. bizim fenerle karıştırdım
  • defalarca çeyrek final oynayan galatasaray 1. bir kere çeyrek final oynayan fenerbahçe 2.dir. beşiktaş gruplardan lider çıkarak bir ilke imza attı ama devamını getirmesi gerekiyor.
  • her başarının, galatasaray'ın başarısı ile kıyaslanması, o başarıların daha büyük olduğunun göstergesi değil midir?

halbuki grup perfonmansı olarak biz daha başarılıyız. niye kıyaslıyorsunuz ey takımdaşlarım? ilk üç maçımızı kazandık. türk futbol tarihinde bir ilk. gruptan lider çıktık ve namağlupuz, bu da bir ilk ve muhtemelen de grupta en fazla puan toplayan takım olacağız son maçı da aldığımız taktirde.

kıyaslamayı bırakın. kıyas yaptığınız takımın başarısı daha büyük oluyor ve saçma görünüyor açıkçası. zamanının en büyük başarılarıydı ve artık bu başarıları gösterme sırası bizde işte. kibre kapılmadan, artık bir şl takımı olduğumuzu idrak eden bir taraftar hüviyetine bürünmemiz gerekiyor.
  • eğer sadece şl'den bahsediliyorsa (1993'ten itibaren yani) bence fenerbahçe'dir. her ne kadar galatasaray 3 kere çeyrek final oynasa da maçlardaki skorlara bakarsak yarı finale en çok yaklaşan takım fenerbahçe olmuştur.
  • şampiyon kulüpler kupası adıyla anılırken yarı final oynamış galatasaray'dır.