şükela:  tümü | bugün
 • denge sporu. iki nokta arasına eni geniş, naylon (kemer gibi ama daha enli) halatı yerden 25-30 cm yükseğe bağlıyorsunuz. ardından iyice gerdiriyorsunuz ve bir ucundan diğerine yürümeye çalışıyorsunuz.

  ama sadece çalışmakla kalıyorsunuz. deneyimlerimden gördüm ki bırakın adım atmayı, halatın üstüne çıkmak bile zor. çünkü o halatın üstüne çıkmak için adım attığınızda, halat fırın sütlaç gibi saniyede 255 titreşim yapıyor. üstünde yoga falan da yapan varmış galiba.

  aparatlar şunlar:http://www.abenteuershop.at/…ges/sing_slackline.jpg
  olay da şu :http://en.wikipedia.org/…cambridgeslackerssaf40.jpg

  avrupa gençlerinin gözdesiymiş. ha bizi sarar mı?* sağ ayağın içiyle, kalecenin sol üst uzak köşesine bırakılan topun tadını verir mi hiç?
 • yerden 1km yukarıya kurulduğu da olmuştur. gerekirse o 1 km'den aşağı düşüyorlar tabi
 • akrobasi, jimnastik dalında abartılmışı için;

  bkz.http://www.youtube.com/watch?v=7hb3gc6jqba
 • biraz jimnastik işlere girişmeye başladığınızda götü başı dağıtma olasılığınız arttığı için bi minderle çalışmak en faydalısı. ama başlangıçta tek ayağınız üzerinde 30 saniye dengede kalmaya çalışmak dahi bütün kaslarınızı çalıştıracaktır. galata kulesi önünde daimi bir ekip takılmaktadır.

  tanım: endorfin pompası.
 • inanılmaz zevkli ve huzur verici bir egzersiz çeşidi.

  benim dengem hiç yoktur hatta düz yolda düşerim. ama doğru taktikler verildiğinde bir patates çuvalı bile slackline yapabiliyor.
  hakkıyla yapmak için sakin olmak ve dengeyi yavaş adımlarla bulmak gerekiyor. tek ayak üzerinde diğer ayağınızı açıp kapattığınızda vücüdunuzdaki olmayan kaslar birden oluşmaya başlıyor. sürekli ileri bakmak, dizleri hafif kırmak ve dengeyi genelde kollar aracılığı ile bulmak yeni başlayanlara taktikler olabilir.
  ilk denemelerde birinin elini tutarak kendi dengenizi bulmaya çalışın, sonra sevgili yardımcınız birden sizi bırakacak siz de düşeceksiniz. korkmayın düşmek de ayrı zevk veriyor.

  bir süre sonra zaten olay hırsa biniyor. 2. adımı attım 3 nerde diye diye iş kendinden ilerliyor. en son ip üzerinde şarap içmeyi beceren bir arkadaşım oldu. deneyin eğlenin efendim.

  bir gün hakkıyla yaparsam bu işi kesinlikle su üzerindeki versiyonunu da yapacağım.
  [http://www.slacklinevids.com/…lagline-berlin-spree/ http://www.slacklinevids.com/…lagline-berlin-spree/]
 • amatör olarak uğraşmaya yeni başladığım bir spor. kullanılacak ekipmanlarını şuan itibari ile ancak yurt dışından temin edebilirseniz.

  vücudunuz için yararını daha ilk haftadan görebileceğiniz, kafanızın rahatladığını ve konsantrasyon seviyenizin arttığını her geçen gün görebilirsiniz.

  ayrıca çok zevkli bir spor, düşe kalka en iyi öğrenme ile yola devam.
 • türkiye'de çok az kişinin bildiği ve icra ettiği spor dalıdır. iki ağaç arasına gerilen esnek kayış üzerinde yürüme, sıçrama gibi hareketlerin yapıldığı bir spordur. vücuttaki tüm kasları çalıştırdığı, dikkat ve konsantrasyonu arttırdığı tarafımca gözlemlenmiştir.
 • izlemesi çok keyifli olan spor, yapması da bir o kadar keyiflidir eminim.

  slackline world cup 2013
 • slackline malzemelerinin türkiye'nin hiçbir outdoor spor mağazasında satışı yoktur yine de moda parkında yazın sıkça yapanlarını görürsünüz bu sporun.

  ekipmanım yok ama yine de denemek istiyorum yada pratik yapmak istiyorum derseniz facebook'ta slackline istanbul grubuna üye olup haftasonları istanbul'da hangi parklarda slackline ve highline yapacaklarını takip edip parklarda onları bulabilirsiniz.
 • şuursuzca yapılmaması gereken. birkaç yıl evvel yapmaya çalışırken, dene düş dene düş döngüsünde sağ patellar tendonum zedelendi (ne kadar da zengin hastalığı) hala daha ara ara nükseder. sonra dedim ki önemli olan öteki taraftaki ipin üzerinde yürümek ve kendimi dine verdim. sonra o da sarmadı.