• denge sporu. iki nokta arasına eni geniş, naylon (kemer gibi ama daha enli) halatı yerden 25-30 cm yükseğe bağlıyorsunuz. ardından iyice gerdiriyorsunuz ve bir ucundan diğerine yürümeye çalışıyorsunuz.

ama sadece çalışmakla kalıyorsunuz. deneyimlerimden gördüm ki bırakın adım atmayı, halatın üstüne çıkmak bile zor. çünkü o halatın üstüne çıkmak için adım attığınızda, halat fırın sütlaç gibi saniyede 255 titreşim yapıyor. üstünde yoga falan da yapan varmış galiba.

aparatlar şunlar:http://www.abenteuershop.at/…ges/sing_slackline.jpg
    olay da şu :http://en.wikipedia.org/…cambridgeslackerssaf40.jpg

avrupa gençlerinin gözdesiymiş. ha bizi sarar mı?* sağ ayağın içiyle, kalecenin sol üst uzak köşesine bırakılan topun tadını verir mi hiç?
  • inanılmaz zevkli ve huzur verici bir egzersiz çeşidi.

benim dengem hiç yoktur hatta düz yolda düşerim. ama doğru taktikler verildiğinde bir patates çuvalı bile slackline yapabiliyor.
    hakkıyla yapmak için sakin olmak ve dengeyi yavaş adımlarla bulmak gerekiyor. tek ayak üzerinde diğer ayağınızı açıp kapattığınızda vücüdunuzdaki olmayan kaslar birden oluşmaya başlıyor. sürekli ileri bakmak, dizleri hafif kırmak ve dengeyi genelde kollar aracılığı ile bulmak yeni başlayanlara taktikler olabilir.
    ilk denemelerde birinin elini tutarak kendi dengenizi bulmaya çalışın, sonra sevgili yardımcınız birden sizi bırakacak siz de düşeceksiniz. korkmayın düşmek de ayrı zevk veriyor.

bir süre sonra zaten olay hırsa biniyor. 2. adımı attım 3 nerde diye diye iş kendinden ilerliyor. en son ip üzerinde şarap içmeyi beceren bir arkadaşım oldu. deneyin eğlenin efendim.

bir gün hakkıyla yaparsam bu işi kesinlikle su üzerindeki versiyonunu da yapacağım.
    [http://www.slacklinevids.com/…lagline-berlin-spree/ http://www.slacklinevids.com/…lagline-berlin-spree/]
  • 1 yıl önce ne kadar zor olabilir ki dediğim; bir süredir de parklarda, bahçelerde icra ettiğim, eğlenceli, yorucu aktivite.

bende decathlon'da satılan 15metrelik, simon markalı başlangıç kiti ve ağaç koruyucu seti var. türkiye'de zaten iki seçeneğiniz var, ya bu ya da yula markalı başlangıç seti. ilk defa bu hafta yula'yı yoğurtçu parkı'nda yapılan slackline buluşmasında gördüm ve denedim, decathlon'dakinden bir miktar pahalı olmasına rağmen o kadarcık fiyat fazlasını hak ettiğine ikna oldum.

benim gibi acemiler perlonu, daha rahat yürüyebilmek adına çok geriyor. ipten her düştüğünüzde olmasa da, bazen öyle bir şaklıyor ki ip kırbaç gibi, şu anda bacağımın iç yüzeyi iki taraflı mosmor. yula'nın perlonu, decathlon'unkinden daha soft bir malzemeden üretilmiş, muhtemelen bu kadar acı verici bir deneyim olmayacaktır onu kullanmak. bir de decathlon perlonun sert olması uzun vadede, parklarda maruz kalacağı güneş nedeniyle sertleşmesine sebep olacağından elastikiyetini yitirerek yapılan aktivitenin tatsızlaşmasına neden oluyormuş.

slackline yapmak isteyen ve istanbul'da yaşayanlar için başlamanın en kolay yolu slackline istanbul sayfasını facebook üzerinden takip etmek, maçka ya da yoğurtçu parkı'nda yapılan buluşmalardan birine sadece merhaba diyerek (bunu yapmaktan aciz insanlar da geliyor etkinliğe!) dahil olmak ve alanda gerili perlonların üstünde yürümeye çalışmak. fikri severseniz perlonları ve spanzetleri bağlama, takma şeklini kısacık bir videoya alabilir; size uygun kiti edindikten sonra yeterli büyüklükte ve kalınlıkta ağaçların olduğu her yerde kendi kendinizi eğlendirebilirsiniz.
  • şuursuzca yapılmaması gereken. birkaç yıl evvel yapmaya çalışırken, dene düş dene düş döngüsünde sağ patellar tendonum zedelendi (ne kadar da zengin hastalığı) hala daha ara ara nükseder. sonra dedim ki önemli olan öteki taraftaki ipin üzerinde yürümek ve kendimi dine verdim. sonra o da sarmadı.
  • amatör olarak uğraşmaya yeni başladığım bir spor. kullanılacak ekipmanlarını şuan itibari ile ancak yurt dışından temin edebilirseniz.

vücudunuz için yararını daha ilk haftadan görebileceğiniz, kafanızın rahatladığını ve konsantrasyon seviyenizin arttığını her geçen gün görebilirsiniz.

ayrıca çok zevkli bir spor, düşe kalka en iyi öğrenme ile yola devam.
  • türkiye'de çok az kişinin bildiği ve icra ettiği spor dalıdır. iki ağaç arasına gerilen esnek kayış üzerinde yürüme, sıçrama gibi hareketlerin yapıldığı bir spordur. vücuttaki tüm kasları çalıştırdığı, dikkat ve konsantrasyonu arttırdığı tarafımca gözlemlenmiştir.
  • izlemesi çok keyifli olan spor, yapması da bir o kadar keyiflidir eminim.

slackline world cup 2013
  • bildiğimiz cambazlık bu. keyif alıyorsanız ne ala ama bence kamu alanlarında yapanların -en azından bir kısmı- işin tribinde.
hesabın var mı? giriş yap