şükela:  tümü | bugün soru sor
 • denge sporu. iki nokta arasına eni geniş, naylon (kemer gibi ama daha enli) halatı yerden 25-30 cm yükseğe bağlıyorsunuz. ardından iyice gerdiriyorsunuz ve bir ucundan diğerine yürümeye çalışıyorsunuz.

  ama sadece çalışmakla kalıyorsunuz. deneyimlerimden gördüm ki bırakın adım atmayı, halatın üstüne çıkmak bile zor. çünkü o halatın üstüne çıkmak için adım attığınızda, halat fırın sütlaç gibi saniyede 255 titreşim yapıyor. üstünde yoga falan da yapan varmış galiba.

  aparatlar şunlar:http://www.abenteuershop.at/…ges/sing_slackline.jpg
  olay da şu :http://en.wikipedia.org/…cambridgeslackerssaf40.jpg

  avrupa gençlerinin gözdesiymiş. ha bizi sarar mı?* sağ ayağın içiyle, kalecenin sol üst uzak köşesine bırakılan topun tadını verir mi hiç?
 • inanılmaz zevkli ve huzur verici bir egzersiz çeşidi.

  benim dengem hiç yoktur hatta düz yolda düşerim. ama doğru taktikler verildiğinde bir patates çuvalı bile slackline yapabiliyor.
  hakkıyla yapmak için sakin olmak ve dengeyi yavaş adımlarla bulmak gerekiyor. tek ayak üzerinde diğer ayağınızı açıp kapattığınızda vücüdunuzdaki olmayan kaslar birden oluşmaya başlıyor. sürekli ileri bakmak, dizleri hafif kırmak ve dengeyi genelde kollar aracılığı ile bulmak yeni başlayanlara taktikler olabilir.
  ilk denemelerde birinin elini tutarak kendi dengenizi bulmaya çalışın, sonra sevgili yardımcınız birden sizi bırakacak siz de düşeceksiniz. korkmayın düşmek de ayrı zevk veriyor.

  bir süre sonra zaten olay hırsa biniyor. 2. adımı attım 3 nerde diye diye iş kendinden ilerliyor. en son ip üzerinde şarap içmeyi beceren bir arkadaşım oldu. deneyin eğlenin efendim.

  bir gün hakkıyla yaparsam bu işi kesinlikle su üzerindeki versiyonunu da yapacağım.
  [http://www.slacklinevids.com/…lagline-berlin-spree/ http://www.slacklinevids.com/…lagline-berlin-spree/]
 • amatör olarak uğraşmaya yeni başladığım bir spor. kullanılacak ekipmanlarını şuan itibari ile ancak yurt dışından temin edebilirseniz.

  vücudunuz için yararını daha ilk haftadan görebileceğiniz, kafanızın rahatladığını ve konsantrasyon seviyenizin arttığını her geçen gün görebilirsiniz.

  ayrıca çok zevkli bir spor, düşe kalka en iyi öğrenme ile yola devam.
 • türkiye'de çok az kişinin bildiği ve icra ettiği spor dalıdır. iki ağaç arasına gerilen esnek kayış üzerinde yürüme, sıçrama gibi hareketlerin yapıldığı bir spordur. vücuttaki tüm kasları çalıştırdığı, dikkat ve konsantrasyonu arttırdığı tarafımca gözlemlenmiştir.
 • izlemesi çok keyifli olan spor, yapması da bir o kadar keyiflidir eminim.

  slackline world cup 2013
 • bildiğimiz cambazlık bu. keyif alıyorsanız ne ala ama bence kamu alanlarında yapanların -en azından bir kısmı- işin tribinde.
 • edit: slackline dernegi, slackline sporunun ve tüm slackline disiplinlerinin (highline, trickline, longline, waterline vb.) ülkemizde gelişimini, erişilebilirliğini, güvenliğini ve sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla kuruldu.
  slackline derneği web sitesi

  70'lerin sonunda yosemite takılan tırmanışçı abilerimizin işi gücü bırakıp, iki anchor arasına daş gibi gerdikleri perlonun üzerinde yürümeleri ile başlayan ve günümüzde tüm dünyada binlerce kişinin yaptığı,(evet yalnızca binlerce) amacın dengede kalmak olduğu spor dalıdır.

  amacın değiştiği, birbirinden farklı çeşitleri var diyebiliriz.
  trickline, rodeoline, highline gibi.

  dünyanın her yerinde insanlar bu sporu yapan kişilerle haberleşmek için yerel facebook gruplarından örgütleniyor.

  istanbul için; istanbul.

  bunun dışında benim bildiğim ankara, antalya, izmir için de yerel facebook grupları var.

  ayrıca: (bkz: turkish highline carnival)
 • kadıköy, moda sahilindeki tenis kortu civarlarına kurulmaktadır genelde. oldukça yaygınlaştı bugünlerde..
 • perlonun üzerinde durabilmek 2 gün, adım atabilmek +2 gün, yürüyebilmek + 2 gün, dönebilmek +10 gün sürüyor.

  sözlük karşılığı olarak ingilizce webbing türkçeye perlon olarak çevrilmiş.

  ingilizce ratchet olan kasnak ekipmanı türkçe spanzet.