şükela:  tümü | bugün
 • irlanda nin unlu kalelerinden biri. onunde bulunan cok genis alan sayesinde u2, rhcp, the rolling stones gibi gruplarin, muhtesem konserlerine ev sahipligi yapmistir. otel olarak da kullanilabiliyormus ancak tahmin edilecegi uzere biraz mesarifli olabilir.
 • red hot chili peppers performansi yuzunden hergun ziyaret ettigim kale. (bkz: astral seyahat)
 • red hot chili peppers konserinde tum irlandanin o konsere gittigini zannedebilirsiniz, o kadar buyuk bir yer.
 • red hot chili peppers konserinde çalınan o californication introsuna bitiyorum. o gün orda olmayı çok isterdim.

  ardından californication'a girince, seyirci birden deli gibi coşuyo, kiedis geliyo falan neler oluyo ya. hele yani frusciante o soloyu atarken flea ile dip dibeler, o mimikler falan adam resmen orgazm oluyo ama yani gerçekten boşalmış olabilir o anda. hiç bir kadınla o kadar mutlu olabilecek gibi durmuyo yani çalarken. flea için zaten çok fazla cümle kurmak istemiyorum ben, muhteşem bir deli kendisi. animal.
 • rhcp'nin 2003'te verdiği konserin mekanı.bu konserde çalınan californication, otherside ,by the way, havana affair, don't forget me, scar tissue sanki başka efsane şarkılarmış gibi gelir bünyeye. frusciante'nin can't stop'ta gitarıyla yaptığı şeyden sonra kiedis'in elini yüzüne götürmesi ve chad'le bakışması da görülmeye değerdir.
 • bugüne kadar çalınmış en güzel californication performansına ev sahipliği yapan mekan.
 • şu ana kadar izlediğim en iyi canlı rhcp performansı.ilk şarkı by the way'den önceki intro da güzeldir.

  https://youtu.be/vbpm8kjyn9a
 • dünyanın en güzel iki solosunu topraklarında barındırmış mekandır. birisi parallel universe, diğeriyse don't forget me.
 • red hot chili peppers'ın en efsanevi performansına ev sahipliği yapan alan. by the way, scar tissue, around the world, parallel universe, throw away your television, otherside, purple stain, don't forget me, can't stop, give it away, californication, under the bridge gibi rhcp klasiklerinin en iyi canlı performanslarını içermesi yetmezmiş gibi bunun yanı sıra bu konseri efsane kılan en önemli unsurlardan biri de john anthony frusciante'nin coverlarıdır. özellikle maybe coverından sonra flea'nin duygularımıza tercüman olarak "ladies and gentlemen: john frusciante! john anthony motherfucking fruscianteeeeeeeeee!" diye haykırması adeta konserin özeti gibidir.
 • pink floyd'un pulse ve queen'in wembley konserleri ile birlikte adı anılması gereken red hot chili peppers konseridir.

  gelmiş geçmiş en iyi konser kayıtlarındandır. john fruaciante'nin inanılmaz soloları tekrar tekrar dinlenebilir. birçok rhcp klasiğinin arka arkaya icrası mevcuttur. kulaklara cennet vaad eder adeta. kayıttaki favorim californication öncesindeki muazzam elektro solosudur. taş olsa dile getirir. bir de şu var tabi:

  (bkz: maybe)