• (bkz: teen slasher)
 • (bkz: wes craven)
 • (bkz: haute tension)
 • glam rock sever.
 • 2016 model kanada-amerikan yapımı dizi, başrolde merlin dizisindeki morgana hanım var, klasik kesici biçici bir katil var milleti avlıyor bir yandan da bizler, ya kim bu acaba, niye öldürüyor falan diyoruz.

  dizi yokluğunda izlenir, efektler falan inandırıcı fakat oyunculuk rezalet.
 • ilk bölümünü az önce izlediğim yeni yaz dizisi. dizi cadılar bayramında bir ailenin vahşice öldürülmesiyle başlıyor. anne hamile ve katil bebeği annenin karnını keserek çıkartıyor. daha sonra bu ailenin çocuğu büyüyüp ailesinin katledildiği eve dönüyor ve olaylar tekrar başlıyor.

  dizi ilk bölüm olarak heyecanlıydı. gerilim yüksekti fakat dizide bazı oyunculuklar çok havada kalmış gibiydi.
 • dizi olanının imdb linki http://www.imdb.com/title/tt4667888/ adresindedir.

  ilk sezon 8 bölüm ikinci sezon 2018 yazmışlar bakalım çekecekler mi merak ediyorum.

  4 bölüm seyrettim siktiriboktan korku filmlerindeki klişeleri görmeye başlayınca soğudum biraz ama toplam 8 bölüm ise bitirebilirim belki.
 • senaristlerin korku film/dizilerine koymak zorunda oldukları klişeleşmiş detaylar var sanırım. yoksa zorunluluk olmasa korku türü meydana geldiğinden beri hep aynı şeyleri izlemezdik. yapımcı mı karışıyor, kitle mi böyle istiyor bilemiyorum ama sıkıldık artık.

  arka plan için izlenebilir. amerika, güzel evler, güzel sokaklar vs vs. gerisi manasız. "şimdi şöyle olur heralde" diyorsunuz ve oluyor. scream daha iyiydi. bates motel izleyin ama bence en iyisi.
 • birinci bölümde iken kumandayı alıp "sen film yapma ulan ayı" dediğim dizi.

  hayor yani ortada bir tane kasap var, kesiyor biçiyor, sen kalkıp gecenin bir vakti dışarı çıkıp kapıyı açık bırakıyorsun. yani o salaklığı dakikalar önce hissediyor olmam. evet beni korkutmak için oyuncuya salaklık yaptıracaklar diye düşünmem ve bunun gerçekleşmesi...

  geberin lan, geberin. böyle salakları görünce seri katil olasım geliyor.
 • yedi ölümcül günah üzerinden prim yapan işlerden biridir. bu nedenle ayrı karakter hikayelerinden oluşur. tek ortak nokta hepsinin bir kasabada yaşayan insanlar üzerinden anlatılmasıdır. esas kızımız eşi ile ebeveynlerinin öldürüldüğü eve taşınır ve kasabada ölümler başlar.

  bana göre ilk sezonu olmamış, bariz mantık hatalarıyla dolu dizi. en iyi oyunculuğu patrick garrowda gördüm.

  --- spoiler ---

  özellikle ölüm sahnesi adeta testereden alıntı gibiydi.

  ikinci sezonu küçük bir kız çocuğu üzerinden devam ettireceklerini de ilk sezon sonu göstermişler ama birinci sezonun vasatlığını kapayacak bir sezon çekeceklerini sanmıyorum.

  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap