şükela:  tümü | bugün
 • insanları çok donuk bakar. soğukturlar. öyle bir bakışları vardır ki, sanki her an sıcak denizlere inebilirlermiş gibi... indi-inecek...
 • türklerin bin senelik yolculukları boyunca en çok dövüştükleri ve en çok seviştileri* toplumdur. tee yedinci yüzyılda avarlar ile başlayıp, altın orda, kazan hanlığı, kırım hanlığı, balkanlarda osmanlı hakimiyeti ve rus imparatorluğunun orta asya'yı fethi ile devam eden bir süreç şu bayat et-tırnak teşbihini hakikat haline sokmuştur. sadece rusça'nın içinde binlerce türkçe kökenli sözcük mevcuttur. güney slav dillerindeki türkçe kelimeleri yan yana koysak buradan belgrad'a yol olur. keza lenin'e atfedilen "hangi rusu kazısanız altından tatar çıkar" cümlesi malumdur. tez kaynakça taraması yaparken bir azeri akademisyenin doktora tezi olan "rus kültüründe türk mirası" adında tuğla cesametinde bir eser bulmuşluğum da vaki*. bizzat osmanlı imparatorluğu da zaten temelde bir türk-slav imparatorluğu idi. uzun lafın kısası slav toplumu türklerle en çok iletişimde bulunmuş, türkleri en iyi anlayan ve bilen toplumdur. slav milletleriyle iyi geçinmek türklerin esenliği için elzemdir*.

  bilimsel bilgi isterim koçum ben maval okuma diyen varsa al buyur: (bkz: etnogenez) by (bkz: gumilev)
 • slav insaninin bir diger özelligi de dünyanin en kötü dip tis müziklerini dinlemeyi kendilerine siar edinmis olmalaridir. nerde bir cek nerde bi slovak nerde bi dogu avrupali, iste o kisi sikilmadan 24 saat ayni dandik elektronik müzik mamülünü dinliyodur, dinlemese de dinleyesi vardir, ha dinledi ha dinleyecektir. o yüzdendir ki bugün dogan görünümlü sahinlerine atlayip diptisi vereden fakat kiz kaldirma konusunda istedigi randimani alamayan yurdum genci slav topraklarinda büyük sükse yapabilir.
 • slav kökenli tüm dillerde "kutlama" demektir, kutsaldır. erkek ya da kadın adlarına eklenerek ortaçağ'dan bu zamana hala severek kullanılır. miroslav barış kutlaması, kvetoslav çiçeklerin kutlanması, vladislav gücün kutlanması gibi. isimler, sonlarına "a" eklenerek erilken dişil yapılır.
 • yeryüzündeki huri ve nuri ırkı
 • 2. dünya savaşında almanlarla savaşırken yaklaşık 30 milyon ölü vermiş ırk. 20 ila 25 milyon rus, beyaz rus ve ukraynalı, 3 milyondan fazla polonyalı, çoğu sırp 1 milyondan fazla yugoslav, birkaç yüz bin çek, slovak.
 • slav irkinin bugun cogunlugunu olusturdugu ulkeler sunlardir; rusya,ukrayna,belarus,polonya,cek cumhuriyeti,slovakya,slovenya,hirvatistan,sirbistan,bosna,hersek,makendonya ve bulgaristan. bunun yaninda almanya'nin dogusunda ''lusatia'' adi verilen bolgede de ''sorb'' olarak adlandirilan bir slav toplum da yasamaktadir.
 • hayatta gördüğüm en yapmacık gülümseyişleri bu ırka sahip insanlarda gözlemlemiş bulunmaktayım. özellikle kızları sizi dinlerken yüzlerine bir sahte bir gülümseme yapıştırıp donuk balık gözleriyle size boş boş bakarlar. donuk bakışlar hormonlarının kurbanı türk genci tarafından mülayim bakış olarak algılanabilmektedir.
 • zamanında müslümanların en büyük köle kaynaklarından birisi olan gruptur. doğu avrupa'daki bu ticareti baştan batı avrupalılar organize etmiştir. akabinde tatarlar; polonya, rus ve ukrayna köylerini basarak köle edinmişlerdir. bu 'bozkırların hasadı' olarak adlandırılan kölelerin erkek olanları uzun yıllar kuzey afrika ve endülüs'te asker olarak kullanılmıştır. daha sonra ise osmanlı cariye ihtiyacının büyük bir bölümünü yine bu topraklardan sağlamıştır. balkanlardaki slavları da yine osmanlı asker olarak kullanmıştır. slavlara karşı yapılan bu köle avları ancak 1783'de rusların kırım'ı alması ile sonlandırılabilmiştir. slav ırkının osmanlıya ve tatarlara karşı kini biraz bu duruma dayanır sanırım. herifler herhalde kendilerini afrikalı siyahlar gibi hissetmişlerdir.
 • açılay yalan dünya'da adaletsizce güzel gibi bir laf etti. çok doğru. kahretsin. adaletsizce güzel ırk.
  (bkz: göz var izan var)