• bu adamın maç sonunda yaptığını hayatları boyunca hiç kendi adamlarından görmemişler konuşuyorlar.
    tabii kendi futbolcusundan kendi td sinden, kendi yöneticisinden yaptıkları her şeyi koşulsuz sahiplenme ve haklı çıkarmaya çalışma faaliyeti görmüş insanlar hala bu adamın yaptığını bir örnek olarak kabul etmek yerine eleştirme cüretini gösteriyorlar....

ayıptır lan!!!
  • ya söyleyince de "gaza geliyonuz kimsenin adamlığına laf söylediği yok bilic'in" diyorlar, bi yandan da "eee maç bittikten sonra üç puanı alınca konuşması kolay" diyorlar, "madem öyle, eses maçının pozisyonuna niye bişi demedi" diyorlar uhuhuuu adamlar çeşit çeşit yeminle.

ahaha bazıları bilic'i digiturk yorumcusu sanıyor "aga elin değmişken şu maçları da bi yorumlayıver penaltı mı doğru karar mı sarı mı kırmızı mı?" diye. delirmiş lan insanlar.

o stadın kamerasından izlerken nile sinir krizi geçiriyoruz biz, millet bilic'in hakeme maç esnasında müdahale etmesini filan söylüyor, kafalar depdeğişik.

haftaya maraton'da şansalın konuğu olacak teknik direktörümüz. markus merk'i kovmuşlar, part time bilic'i çalıştıracakmış ligtv ama bilic ligtvye kıl olduğu için düşünmüyormuş diyolla, kulislerde.
  • (bkz: spor adamı)
    (bkz: zeki)
    (bkz: ahlaklı)
  • bu adam bizden lan.

yürüyüşü, konuşması, el hareketleri, bir fikre katılırken çenesini öne çıkarıp kaşlarını çatması filan aynı bizim mahalle oğlum!

bu adam kesin hırvatistan'ın sokak jargonuyla konuşuyordur. soyunacağı zaman ilk kravatını çıkarıyordur ki dikkatinizi çekerim adamın ataları icat etti kravatı.

realist aynı zamanda. her iddiasına girerim "abi hayvan kurban olduğunu bildiği için acı çekmezmiş aslında" gibi bir söze anında "haskktir lan ordan" diyecek adam bu.

velhasılı sokak jargonunu yakından tanıyan bir izmit'li olarak kendisini yabancı hissetmiyorum kendimize.

beşiktaş td olması ise ayrıca hediyedir benim için.
  • sportif anlamda neyi temsil ettiği falan filan ama arkadaş bu adam yahu, altı okka ile tabir edilen.
  • adamın ham maddesidir.
  • üçüncü kez baba olma mutluluğunu yaşayacak olan hoca.sevgilisi ivana deldum beş aylık hamileymiş.

(bkz: ekşi sözlük magazin servisi sundu)
  • gerçekten beyefendi bir insan.. türkiye milli takımına karşı oynamıştır. *
  • ne olursa olsun arkasında durulması gereken adam. tanımımızı yaptığımıza göre hakkında adamlığı dışında iki kelam edecek olursak, aslında türkiye için çok ideal bir teknik adamdır. kulüplerimiz yerli veya yabancı teknik adam tercihi yaparken yazdıkları artı ve eksiler bellidir hep. yerli teknik adamlar daha duygusaldır, oyuncuların taraftarın dilinden daha iyi anlar daha iyi gaz verir ve genelde türk futbolcular tarafından daha çok sevilir "abi" denir vs. ama bir yandan bir çoğu hasbelkader futbolculuk kariyeri bitince apar topar bu görevlere getirilmiş kendini teknik anlamda çok geliştirmemiş, sadece futbol değil her anlamda dünya görüşü daha dar adamlardır ve futbolcularına ekstra hiç bir şey katmazlar. eğer gaz yeterli gelmişse futbolcular biraz bu gazı alıp hadi yürüyelim demişse başarı gelir zaten. türk futbolunun en başarılı adledilen teknik direktörü fatih terim'in olayı da bu gazdan ibarettir. ha keze mustafa denizli de öyle. yılmaz vurallardan, hikmet karamanlardan vs bahsetmiyorum bile.

yabancılara gelirsek her zaman daha profesyonel daha disiplinli adamlardır. mental anlamda da kendilerini geliştirmiş adamlar olurlar bunlar ve eğer disiplinli olurlarsa bizim topçulara da çok şey katarlar ama bizimkiler genelde az buçuk parayı görünce götü başı dağıtan apaçiler olduğundan ne disipline ne de fiziksel-mental gelişime çok önem vermediklerinden yabancı hocaların kuyularını kazmaya başlarlar hemen.

biliç'e gelirsek adam türk olmamasına rağmen en az bizim kadar duygusal yaklaşıyor olaylara, takımdan önce kendi gaza geliyor zaten maçların her anında, futbolcularla da, taraftarla da arası inanılmaz iyi görüldüğü kadarıyla beşiktaş'a şimdiye kadar gelen hiç bir türk teknik adam bile bu kadar sıcak bağlar kurmamıştır belki takımın tüm dinamikleriyle. beşiktaş'ın çocuğu dediğimiz rızalar, ertuğrullar dahil. bu açıdan adam tam manasıyla bizden biri gibi. bir diğer yandan da yıllarca ingiltere de top oynamışlığın getirdiği disiplin ve her anlamda kendini çok geliştirmiş olmasının getirdiği bir ağarlık da var. adamın olabildiğine aristokratlık akıyor her yanından zaten. eğitimli, kafası çalışan bir adam. yani klasik yabancı teknik direktör tercihi için gerekli olan her türlü özelliği de barındırıyor adam.

tüm bunları düşünüce beşiktaş'ta yıllarca kalması temennim benim de, adamın oynattığı futbolu eleştiren beşiktaşlı da çok ama biz kimi eleştirmedik ki amk. del bosqueleri joachim löw'leri harcadık lan bu ülkede. maurinho gelsin 2-3 haftaya bu maurinho hoca değil yeaa zaten çevirmenmiş demeye başlarız bak yeminle . ayrıca biliç ne yapsın amk adamın elindeki malzeme belli yeni yeni gepegenç geneli gurbetçi adamlar ısındı birbirine futbola da takım oldu. yetenek desen en yetenekli topçusu kim desen olcay falan lan. ya da bal yapmayan arı gökhan töre. veli'yi falan hiç söylemiyorum zaten. yönetim adamın eline maç oynatacak doğru düzgün stad bile vermedi lan daha ne yapsın adam hayırdır. kafasını kaldırıp kulübeye baksa oyuna müdahale edeyim dese alacağı adam 2-3 tane zaten maksimum onlar da sakatlanmazsa.

sonuç olarak adam iyi adam hacılar sanki biliç yokken her sene şampiyon mu oluyoduk? yok bi de üstüne sugar daddy samet'in saçma röportajlarıyla falan malzeme oluyorduk. lan biliç'i her dinlediğimde ufkum genişliyor adam avrupadan örnekler veriyor, bildiğin psikolojik terimler falan kullanıyor ki bunları da anadili olmayan sonradan öğrendiği ama çok sağlam kullandığı ingilizceyle veriyor. bir kere türk futbolunun hiç bir ferdi isterse 20 sene ingiltere'de oynasın böyle ingilizce öğrenemez bizim topçularda o kadar eğitim altyapısı bile yok yani ya neyse işte adamın değerini bilek hacım eni sonu yapar bişeyler zaten. keyfini çıkaralım şu adamın ne bilim yeni stad yapılsın bitsin açılışında dumanla birlikte sahneye çıksın çalsın arkada "kimseyi sevmedim ben senden daha güzel" diye girsin damardan. daha ne?
  • fatih terim'e karşı hep hüsran yaşayacak teknik direktördür.
hesabın var mı? giriş yap