şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şilteden titreşimleri algılayarak, uyuyan kişinin derin uyku ve rem uykusu döngülerinin grafiğini çıkartabildiğini ve bu sayede, alarmın kurulduğu andan önceki, uykunun en hafiflediği noktada çalarak kişinin dinç ve mutlu uyanmasını sağlayabildiğini iddia eden iphone uygulaması. çalışıyor mu bilmiyorum, ama 5 saat uykuyla beni pırıl pırıl uyandırmayı başarırsa, programlayanlara sevgilerimi yine buradan yollarım yarın sabah.
 • efsanevi bir iphone uygulaması.

  ne zaman uykuya daldınız, ne zaman rüya gördünüz, ne zaman derin uykuya geçtiniz hepsini sabah kalktığınızda grafik olarak döküyor önünüze.

  en güzel özelliğe de, alarmı kurduğunuz zamana yakın bir anda hafif uykuya geçtiğiniz an sizi birbirinden güzel alarm tonlarıyla uyandırıyor ve böylece ne uyku mahmurluğu, ne tekrar uyuma isteği ne de niye kalkıyorum ulan diye küfür etme isteği doğurmuyor içinizde. hiç inanmayarak sırf meraktan kurmuştum ve gerçekten dediğini yaptığını görünce inanılmaz göt oldum. belki de psikolojiktir bilemiyorum.

  $1 karşılığında itunes store'dan alınabilir: http://bit.ly/9txib7
 • patricia teyze'de kullanmış bu uygulamayı. yapanlara selam ediyor, ellerinden öpüyormuş.
 • aslında işe yarama potansiyeli olan, güzel düşünülmüş, süper tasarlanmış uygulama. yalnız kaçırılan bir nokta var. buradan kendisinin yaratıcısına sesleniyorum: uyumayı seven bir insanın önünde duramazsın. ne yaparsan yap onunla uyku arasına giremezsin. senden büyük allah var!

  (bkz: çalan saati kapatıp uyumaya devam etmek)
 • (bkz: oha)
 • yatakta iki veya daha fazla kişi bulunması durumunda mal gibi kalacağına inandığım bir yazılım. soracaktır kendine: "hangi sleep, hangi cycle ulen...? bunla uyumak bilmiyor, sürekli aksiyon".

  öhöm.
 • uygulamalar konusunda beni belesci tutumumdan vazgecirtmis hede. yalniz bir sorunum var, telefonu koymami onerdigi yer benim genelde elimi yastik altina koymamla* kolumun kapladigi yere denk geliyor. telefonu uykudayken firlatip atarsam, o zaman iyi bir titresim hissedebilir bak. ben de titreyip kendime gelir, iyice uyanmis olurum zaten..
 • uyku oyuncagi. paranoyak oldugumdan telefonu direk 'airplane mode'una aldim, cep telefonu sinyalleri uyurken beynime islemesin diye. ama bu seferde aklima iphone/ipod pillerinin patlama hikayeleri geldi ve de bende sleep cycle falan kalmadi netice itibariyle. bu problemi de yatagin alt kismina kurdugum bi 'salincak' sistemiyle hallettim. (sakin denemeyin patentini aldim ona gore, 1.99$'a saticam itunes store'dan)

  ilk denememde beni olabilecek en son dakikada uyandirdi. sorunsuz uyandim ama yine de bu kadar gec saate kalmasi beni kuskulandirdi. siradaki denemelerimi heyecanla beklemekteyim. monoton is/ev hayatim bu kadar senlenebilirdi, sayin gunluk.

  edit: ilk haftadan sonra anladim ki bu alet benim metabolizmaya ayak uyduramadi. chartlari gece yarisi ci$ yapma rutinim disinda nerdeyse surekli 'deep sleep'te oldugumu gosterdi keh keh. bu yuzden hep derin uykuda uyandirmak zorunda kaliyo maalesef, yazik bana.
 • haftalardir kullandigim ve olumlu etkilerini gordugum super uygulama. cok uyuyan birisi olmadigimdan uykuda gecen 5-6 saatin sonunda beni guzelce uyandirmasiyla gune yorgun baslamamis oluyorum. iphone uygulamalari icinde heralde fayda/fiyat orani en yuksek uygulamalardan birisi olsa gerek.
 • denemek istediğim bir uygulamadır. fakat olur da servisi kaçırırsam, ve yapı itibariyle sinirli bir insan olmamdan dolayı telefonu fırlatıp atarsam bu konunun teminatını sağlıyor mu onun merakı içerisinde olduğum bir uygulamadır. bir de iki kişilik yataktaki performansını şaka bir yana merak etmekteyim. hatta kediyi de kat zaman zaman 3 kişi yatıyoruz yatakta o nasıl olcak sayın silipsaykıl ?