şükela:  tümü | bugün
  • şilteden titreşimleri algılayarak, uyuyan kişinin derin uyku ve rem uykusu döngülerinin grafiğini çıkartabildiğini ve bu sayede, alarmın kurulduğu andan önceki, uykunun en hafiflediği noktada çalarak kişinin dinç ve mutlu uyanmasını sağlayabildiğini iddia eden iphone uygulaması. çalışıyor mu bilmiyorum, ama 5 saat uykuyla beni pırıl pırıl uyandırmayı başarırsa, programlayanlara sevgilerimi yine buradan yollarım yarın sabah.
  • inanılır gibi değil, 5 saat uykuyla, normalde alarm çaldığında acılar içerisinde yarım saat kadar kıvranırım, bu sabah yalnızca gözümü açıp doğruldum. başkası anlatsa inanmazdım da iphone sahibi herkese tavsiye ediyorum.
  • efsanevi bir iphone uygulaması.

ne zaman uykuya daldınız, ne zaman rüya gördünüz, ne zaman derin uykuya geçtiniz hepsini sabah kalktığınızda grafik olarak döküyor önünüze.

en güzel özelliğe de, alarmı kurduğunuz zamana yakın bir anda hafif uykuya geçtiğiniz an sizi birbirinden güzel alarm tonlarıyla uyandırıyor ve böylece ne uyku mahmurluğu, ne tekrar uyuma isteği ne de niye kalkıyorum ulan diye küfür etme isteği doğurmuyor içinizde. hiç inanmayarak sırf meraktan kurmuştum ve gerçekten dediğini yaptığını görünce inanılmaz göt oldum. belki de psikolojiktir bilemiyorum.

$1 karşılığında itunes store'dan alınabilir: http://bit.ly/9txib7
  • gerçekten ya mucizevi bir şey ya da stres bileziği gibi tamamen uydurma, anlayamadım. 06:30 da uyandırdı beni, 4 saat 38 dakika uyumuşum ama uykumu almış hissediyorum kendimi ne hikmetse.
  • kesinlikle ikna oldum ki faydalı bi eser.

bugün 6.41'de uyandırdı: 6 saat 6 dakika ve yine uykumu almış hissediyorum.
  • patricia teyze'de kullanmış bu uygulamayı. yapanlara selam ediyor, ellerinden öpüyormuş.
  • aslında işe yarama potansiyeli olan, güzel düşünülmüş, süper tasarlanmış uygulama. yalnız kaçırılan bir nokta var. buradan kendisinin yaratıcısına sesleniyorum: uyumayı seven bir insanın önünde duramazsın. ne yaparsan yap onunla uyku arasına giremezsin. senden büyük allah var!

(bkz: çalan saati kapatıp uyumaya devam etmek)
  • (bkz: sleeptracker)
  • bu sabah derin uykudayken uyandirmis program hala kendine gelemedim valla, teorik olarak gayet mantikli ama her zaman yararli olmuyor 5.30 gibi yari uyanikken kaldirsa daha iyiymis butun gun uyuklayacagim

şu esasa dayalı olarak çalışıyor sanırım: yataktaki hareketliliğinizi algılayarak hangi uyku modunda olduğunuzu tahmin ediyor, derin uykuda ölü gibi hareketsiz yatıyor olmalıyız. o aşamada uyandırılınca insan bütün gün zombi gibi geziyor doğal olarak, sleep cycle meselesi bu, uykunuzun hafif olduğu bir aşamada tatlı tatlı uyandırıyor alarmın tersine, minik minik sesler vererek yapıyor bunu, kulağa tatlı geliyor. sinirleriniz bozulmadan uyanıyorsunuz.
  • (bkz: oha)