• 2008 abd meksika ortak yapımı, yakın geleceği tüm gerçekçiliğiyle anlatan, bu yüzden biraz da ürküten, tavsiye edilesi film.
    yönetmeni bilim kurgu filmlerinin sürekli abd'de (ve 1. dünya ülkelerinde)geçmesinden şikayetçiymiş, bu sefer bir de mekisaka'dan buyurun demiş, iyi de etmiş.

edit: teşekkürler shangrila
  • alex rivera'nın yönetmenliğini üstlendiği bilim kurgu filmi. su sorununun yaşandığı, insanların statülerine göre şehirlerde yaşadığı, 3.dünya ülkelerinde yaşayanların ise çıkış yolu aradığı, iş gücünün tamamen vücutlarında node yuvaları açılmış insanlardan oluştuğu bir gelecek dünyası anlatılıyor. 2.5 milyon dolarlık bütçesine oranla başarılı bir film fakat bilim kurgu aleminde çok ses getirecek kadar olmadığını da belirtelim. ama yine de bilim kurgu severleri tatmin edecektir.
  • ingiltere ve birleşik devletlerdeki bir çok firmanın call center hizmetlerini hindistanda iyi ingilizce bilen (ucuz) telefon operatörlerini istihdam eden firmalardan aldığını düşünürsek, tatlı göndermelerin barındığı filmdir.
  • (bkz: the way home)
  • uzun süredir yeni bir şeyler dinlemediğim şu aralar denk geldiğime inanılmaz mutlu olduğum kişi-grup. post rock'ta başrolü piyanoya vermiş gibi hissediyorsunuz. mükemmel şarkılar yapmış. benim favorim: my sorrow
  • the way home adlı parçaları ile dikkat çeken post rock grubu.
  • imminence isimli yeni albümünü bandcamp sayfası üzerinden yayınlamış moskova kökenli one man band. the way home ayarında olamasa da away ve last mile oldukça güzel.
  • bir liste sayesinde tanıştığım, listenin kıyısından tanıştığıma şaşırdığım grup. way home'da ki melodi mükemmel ötesidir.
  • shadows of the past ve imminence albümleri diyorum, başka da bir şey demiyorum.
  • şöyle ifade etmiş arkadaş (vadim) kendini.

"billions of the brightest stars, secret and unknown planets…will man ever be able to understand it all? what mysteries and discoveries are hidden there? nobody knows except the dreamers who are inspired by the cosmos to create the most beautiful tales of distant planets and the eternity of existence."
hesabın var mı? giriş yap