• the national'ın son albümüdür. grubun solisti matt berninger rolling stone'a vermiş olduğu röportajda bu albümün tonunun "çok karanlık" olduğunu söylemiş. ayrıca albümün evlilikle ve dağılan evliliklerle ilgili olduğunu aşağıdaki cümleleriyle belirtmiştir;

"ıt’s about marriage, and it’s about marriages falling apart. ı’m happily married, and but it’s hard, marriage is hard and my wife and ı are writing the lyrics together about our own struggles and it’s difficult to write, but it’s saving my marriage. not saving my marriage, my marriage is healthy, but it’s good for everything! and so it’s gonna be a strange record, and ı’m crazy about it.”

yani demiş ki evliliğimden dolayı mutluyum ama evlilik zor ve eşimle birilikte kendi mücadelemizi yazıyor ve bu çok zor ama evliliğimizi kurtarıyor.

ben zaten yıllardır bu grubu dinlerim ve bu adamın hemen hemen tüm şarkılarını eşine ve evliliğine yazdığını yeni anladım. tüm parçaları birleştirince* eşine aşık ama evliliğini sürdürmekte zorlanan bir adam profiline ulaşıyoruz. vermiş olduğu röportaj da bunun en büyük kanıtı çünkü kendi içinde açıkça çelişmiş. üstte çevirdiğim paragraftan sonra demiş ki "benim evliliğimi kurtarmıyor. benim evliliğim sağlıklı."

the national tamamen yıkılmakta olan bir evlilikten besleniyormuş. bu grubu yıllardır severek dinliyorum. bundan çok daha önceleri hiç bu açıdan düşünmemiştim. şu an her şey tamamen aydınlandı.
  • mevsim geçişiyle ilaç gibi gelen the national albümü. güzlük albüm olmuş.
  • kapağı gibi karanlık bir albüm olmuş ama yine de çok güzel. albümde matt'in saçlarındaki beyazların etkisi çok belli, diğer albümlere göre biraz daha farklı ama özellikle de gelen canlı kayıtlar ve konserler ile gittikçe kendini daha da çok sevdiriyor.
  • the national'ın 8 eylül'de yayınlanacak 7. stüdyo albümü.
  • 12 şarkıdan oluşan albümden ilk single da yayınlanmış; the system only dreams in total darkness
  • tracklist:

1) nobody else will be there
    2) day i die
    3) walk it back
    4) the system only dreams in total darkness *
    5) born to beg
    6) turtleneck
    7) empire line
    8) i’ll still destroy you
    9) guilty party
    10) carin at the liquor store
    11) dark side of the gym
    12) sleep well beast
  • ilk single'dan anladığımız kadarıyla the national'ın daha deneysel bir çalışmayla döneceği bir albüm olacaktır. matt berninger'in dediklerine göre daha içten sözler içeren, adından da anlaşılacağı üzere dışarıdan soyutlanmak, uykuya yatmak gibi temalara sahip * ve bol gitar solosu barındıran bir albüm olacakmış.*2013'te az kalsın izleyecektik kendilerini, umalım ki istanbul'a bir şans daha verirler.* *
  • şunun şurasında 8 eylül'e ne kaldı ki dedirten the national albümdür. şimdilik iki şarkısı piyasada dönüyor onlar da the system only dreams in totally darkness ve guilty party . klasik national ' dan biraz daha farklı olacak gibi duran albümdür. zaten soundlari giderek gelişiyor. çıkmasını dört gözle beklediğim albümdür.
  • spotify'a düşmüştür.

bir saat içinde dinlemeye başlayacağım. daha deneysel, the national alışkanlıkları dışında şeyler bekliyorum. hadi bakalım.
hesabın var mı? giriş yap