şükela:  tümü | bugün soru sor
  • enterprise birinci sezon on dördüncü bölümünün adı.
  • 2009'da activision tarafından true crime serisinin 3. oyunu olarak true crime: hong kong olarak duyurulmuştu. yüksek geliştirme bütçesi ve ertelemelerin sonucu olarak activision 2011'de oyunu iptal etti.
    6 ay sonra square enix oyunun haklarını satın aldığını açıkladı, fakat 2012'de oyunun sleeping dogs olarak tekrar duyurulmasıyla true crime isim hakkının alınmadığı sadece oyunun kendisinin satın alındığı görülmüş olundu.

açık dünya bir oyun olan sleeping dogs, omuz üstünden yani 3. şahıs kamera açısından oynanacak. oyunda wei shen adında bir polis memurunun sun on yee adında bir triad organizasyonunun içine sızarkenki maceralarını yaşıyoruz.
    karakterimiz yürüyüp koşabiliyor -eheh-, zıplayabilyor, çeşitli objelere tırmanabiliyor, yüzebiliyor, silah kullanma ve dövüş sanatlarında ise uzman. aynı zamanda bot,araba ve motor dahil olmak üzere bir sürü araç türü kullanma şansını elde edeceğiz.

kavga sistemi ise yumruk yumruğa dövüş etrafında dönüyor ve batman: arkham asylum/city oyunlarından hatırladığımız "freeflow" dinamiği kullanılıyor. sürüş dinamikleri ise bir kaç united front games çalışanının eskiden need for speed markalarında çalışmalarından dolayı need for speed serisinden esinlenilmiş. ayrıca motor sürerken hareket eden bir arabaya zıplama imkanımız da var.

hikayenin ana hatlarını taşıyan görevler dışında, bu tür oyunlardan hatırlayacağımız görevler dışında yetenekleri geliştirme ve serbest gezinme tabii ki var. ara görevler ise genel de sokak yarışları üzerine kurulu.

oyunda 3 başarım türü var:
    triad, face ve polis.
    daha fazla triad puanı demek acımasız ekipmanlar ve yetenekler demek.
    daha fazla face puanı saygınlık, önemli insanlarla tanışabilmek demek.
    daha fazla polis puanı ise polis ekipmanları ve yeteneklerine ulaşabilmek demek yani anladığım kadarıyla triad puanı'nın polis versiyonu.

şu an ki görünüşüyle efsanevi gibi.
  • seslendirme kadrosunda lucy liu, emma stone ve tom wilkinson yer almaktadır.
    edit: http://www.youtube.com/watch?v=wx6toc9isxu
  • trailerı kadar başarılı bir oyun yaptılarsa, oldukça yankı uyandıracak oyun.
  • malum ortamlara düştüğü haberleri kulaklara geliyor. tabii, xbox 360 için konuşuyorum.
  • oyunun %20'sini bitirmiş bulunmakla birlikte ne yazık ki yeni bir şey vadetmeyen oyundur. bunu tabi ki konu ve missionlar bakımından söylüyorum. yoksa dövüşürken yaptığınız hareketler, çevre, ortam güzel.
  • bu oyunda motorsiklet sürmek çok keyifli.
  • senaryo güzel, grafikler güzel, karakterler güzel. fakat, oyun bok gibi. pc için konuşuyorum, kontroller ve kamera açısı çok kötü. xbox oyununu birebir kopyalayınca böyle oluyor demek ki. araç kullanırken etrafa bakamazsınız çünkü mouse sensitivity si 100 lere çıkıyor sanki. koşarken ya da kombatta sağ sola bakamazsınız açıyı kaybediyorsunuz vs gibi bok püsürü olan oyun. hani düşünüyorum napabilirim oynamak için diye fakat elimden bir şey gelmiyor. çok güzel senaryosu var, grafikleri güzel. oynanması gereken bir oyun fakat pc için değil. pc için paranıza yazık etmeyin, çünkü yarım saat sonra katlanılmaz bir hale geliyor.
  • araç kullanırken mouse kullanmayınız (eğer çatışma içinde değilseniz) zira nfs oynar gibi kamera kendini ayarlıyor zaten.
  • demoda arac kulalnimi olmadigi icin test edemedim ama dovus mekanikleri ve freerun kisimlari muhtesme olmustur. resmen agzi burnu dagilan birini oynuyoruz ve cok gercekci olmus. fizikler biraz sorunlu yalniz. vurulan adamlar yerinden zipliyor bazen.