• benim gecemi keyiflendiren bir yapım oldu,
    --- spoiler ---

lainey, dr. matthew'e öylesine saplantılıydı ki -belki de onun cazibesini reddeden tek erkek olduğundandır ya da onu böylesine abuse ettiği için- kime giderse gitsin, en sonunda yine ona dönüyordu. fakat jake ile ikisi de bu birlikteliklerinde ilk kez farklı bir şey deneyip "hazzı ertelediler.". jake'in çok güzel bir sözü vardı burada " when you start sleeping with someone you risk losing them." belki de birbirlerini hızlıca tüketmekten korkup bu sefer de farklı olsun mu dediler? bir erkekle bir kadın cinsellik için, yalnızlığını gidermek için, para için vs. birlikte olmuyorsa, ne için birlikte olurlar ki ? burada çok güzel itiraf ediyorlar birbirlerine "i love you for free." diyerek. hesapsız, kitapsız, çıkarsız sevgi. sadece ötekinin varlığını istemek, vaktini geçirmek istemek, yanında olmayı istemek yani kısaca ihtiyaç duymak. iyi zamanlarda da, kötü zamanlarda da herşeyi rahatça paylaşabilmek, yani özgürce kendin olabilmek. zaten böylesi ancak filmlerde olur. ayrıldıklarında tamam dedim bu saatten sonra herkes yoluna gider herhalde ama yine kavuştular. hayat felsefem olan bir sözü getirdi bu aklıma bunula da bu yazıyı bitireyim: "senin olacak olan, senin olmanın bir yolunu bulur, senden kaçacak olan da senden kaçmanın bir yolunu bulur."

-- spoiler ---
  • modern when harry met sally
  • her ne kadar ara ara "when harry met sally'den bu kadar etkilendiğinizi belli etmeyeydiniz" hissiyatı ile izlemiş olsam da bence son derece keyifli bir seyirlik... ve evet belki de 'when harry met sally'nin 2010'lu yıllar versiyonu...

ama güzel... ama keyifli...

--- spoiler ---

ve de filmin sonuna doğru her, "böyle mi bitti yaaa" dedikçe devam edip ters köşe yapması da bence hoştu.
    --- spoiler ---

"kadın-erkek arkadaş olabilir mi" sorusunu merkezine alan ilişkilere yönelik keyifli bir film izlemek isterseniz şiddetle tavsiye edilir.
  • sevgili kıstasını alison brie seviyesine çıkartmaya sebep olan çerezlik film
  • son zamanlarda romantik komedi türündeki filmler mi azaldı yoksa ben mi bulamıyorum bilmem ama o türe olan özlemimi kısa bir süre de olsa dindiren filmdir. her ne kadar komedi yönü biraz daha ağır bassa da o romantik tarafının fazla sulu olmayıp daha gerçekçi olması beni biraz daha cezbetti sanırım. ayrıca evli çiftin diyalogları filmin en güzel yanlarından birisiydi bana kalırsa. her iki oyuncuyu da ayrı ayrı kutlamak isterim. beni fazlasıyla güldürdüler kendilerine buradan teşekkür ediyorum. tek cümleyle özetlemek gerekirse: "izle, eğlen, unut kategorisine giren filmdir."
  • eksi sozluk bi s.ki begenmeyenler kulubunun uyelerinden biri olarak diyorum ki; guzel film. zaman zaman huzunlu, ama sıkılmadan seyredilebilecek guzel bi komedi. izleyiniz efendim...

-----spoiler-----
    when you start sleeping with someone, you risk losing them.
    ----- spoiler----
  • allison brie ye aşık eden bir film. çerezlik hoş bir film olmuş. allison brie ye aşık olduğumdan bahsetmiş miydim :)
  • çok büyük şeyler vadetmiyor fakat meriç değilseniz kendinizden bir şeyler bulma ihtimalinizin yüksek olduğu eğlenceli bir film. izleyiniz, izlettiriniz.
  • kirsten dunst'ın bachelorette'ln yönetmeni leslye headland ile yapacağı ikinci film. jason sudeikis başrolün diğer ismi.

http://www.bakiniz.com/…ollywoodtan-cast-haberleri/

edit: kirsten dunst kadrodan ayrışmış.
hesabın var mı? giriş yap