şükela:  tümü | bugün
 • marble hornetsın kötü adamı. hakkında marble hornets'la alakalı veya değil onlarca soru sorulabilir. something awful forumlarında doğan bu paranormal figür kısa sürede başka ortamlara da sıçradı ancak henüz hakettiği ilgiyi görmediğini düşünmeden edemedim, bilemedim.

  slender man sa forumlarındaki "paranormal imajlar yapalım" başlığında doğdu. alışık olduğumuz hayalet, uzaylı v.b. temalara yeni uyarlamalar getirerek yapılan imaj manipülasyonları bir süre sonra orijinal paranormal figürler doğurmaya başladı. aralarında en çok dikkati haklı olarak slender man çekti. aşağıda ilk slender man imajlarını görüyoruz

  http://img89.imageshack.us/…89/1613/slenderman3.jpg

  http://img63.imageshack.us/…63/4627/slenderman1.jpg

  zaten yeterince garip görünen fotoğrafın arka planına yerleştirilen siyah takım elbiseli kel "beyefendi"nin suratının asla görünmüyor ve asla görünmeyecek olması, arka planda ve detayda gizli durması, insanları takip edip bir süre sonra ortadan yoketmesi slender man'i "korkulabilecek" bir şey haline getirdi.

  başlangıça onu yaratan kişinin aklında sadece çocukları kaçırması vardı ancak görünen o ki slender man işi büyüttü ve artık daha anlaşılmaz şeyler peşinde.

  neden slender man'in popüler olduğuna gelecek olursak. birincisi, diğer paranormal varlıklara göre slender man çok daha insani. sadece bu, onun uzun bir süre topluluk içinde farkedilmeden bulunabilmesini sağlıyor. slender man "hedefini" uzun bir süre hareketsizce izlemeyi ve o nereye giderse onu takip etmeyi planlıyor. bu nedenle farkında olsanız da olmasanız da uzun bir süredir slender'ın gözünün önünde olma ihtimaliniz çok yüksek.

  hedefinin psikolojisini dağıtmak dışında belirsiz amaçlar için bazan hedefiyle yakın temasta bulunabiliyor. yakın temas halinde onun olduğu yerdeki elektronik aletlerin bozulduğu ve kayıt cihazlarının görüntü ve seste gürültüye uğradığı görülüyor. hareketlerinin kararlı ve ısrarcı bir görüntü vediğini, oldukça yumuşak ve akıcı olduğunu görüyoruz.

  detaylı incelersek slender man'in nerdeyse bütün varlığı ve hareketleri fiziksel. elektronik dalgaları bozabildiği düşünülünce kendisi hakkında doğa-üstü başka bir şey kalmıyor. elbette bu etkisi de fiziksel sebeplerle açıklanabilir. açıklanamayan veya henüz bir ipucu bulamadığımız nokta ise eylem sebebi ve tabii ki sonucu.

  alışıldık paranormal şeyleri düşününce diyebiliriz ki slender man çocukları kaçırıp onların hayatlarını çalıyor ve kendi ömrünü uzatıyor. klasik vampir hikayesi. bu arada slender man'in arkada hiçbir kanıt bırakmadığını da eklemeliyiz. belki de bu vampir çözümünü mantıksız hale getiriyor.

  peki neden insanları uzun süre takip ediyor? aslında olayı something awful forumlarındaki gibi bırakırsak cevap çok basit. bilinmeyen bir eylem için. ancak marble hornets sağolsun, herşey artık çok daha karışık.

  --- hafif spoiler ---

  eylemin sebeplerini anlatmaya çalışırken marble hornets'tan spoiler vermek gibi bir amaç güdülmemekte. merak eden açıp baştan sona izlesin ki izlemeli. ancak özetleyecek olursak ki olalım hadi, slender man birilerinin peşinde ve bunun için bayağı emek harcıyor. mh'ta göründüğü kadarıyla artık bilinçsiz bir "kölesi" var. maske takan bu şahıs slender man'in emriyle kendi başına hareket edebiliyor. ne yaptığı ise izlenip görülebilir.

  ikinci tuhaf karakter ise "to-the-ark". belki bu bize ipucu verebilir..
  youtube senaryosu gereği "cevap videoları" yapan bu şahıs çekim ve montaj kısmında hayli yetenekli. yine spoil etmemek için söylemiyorum ama, jay'in veya alex'in kamerasından izlediğimiz bazı sahneleri "başka açılardan" kaydederek meselenin göründüğünden çok daha derin olduğunu gösteriyor.

  bir soru daha. slender man'i herkes görebiliyor mu? cevap evet. evet! onu aynı anda birden fazla kişinin görebildiği doğrulandı. oldukça çarpıcı bir sahne olan bu videoyu sizlerin keşfine bırakıyorum.

  --- hafif spoiler ---

  slender man dediğimizde artık marble hornets'tan ayırarak konuşmak kesinlikle zevkli olmayacağı için maskeli adamı ve totheark'ı da delice merak etmekteyiz. bu olayın düğümü kısa zamanda çözülecek gibi görünmediğinden herhalde bir kaç yıl daha korkacağımız, taze, bilinmeyen bir paranormal olayımız olacak. ki bence yakın zamanda bir sinema uyarlaması da yapılacaktır. kim bilir belki bir kaç yıl sonra bütün olayların özetini ve işin sonunu sinemada göreceğiz. son olarak kısaca söylemeliyim ki, slender man candır. izleyip korkulması gerekir.

  http://img690.imageshack.us/…bfcf6b1bf1a67b6c81.jpg
 • minecraft 1.8'de enderman olarak efsanesine devam eden varlık. daha fazla yayılıp popülerleşecek, çünkü fazla kaliteli.
 • amerika'nin gülyabanisi.
 • 9gag'de popülerleşmeye başlamış bir meme oluyor. ya da bi dk ya...
 • hiç bulaşmamak lazım hocam
 • özetle indie horror.
 • bu yıl vizyona girmesi beklenen film