• battlefield'lara, cod'lara, alan wake'lere, gta'lara, dead space'lere, assassin's creed'lere doymayan bilgisayarım bu oyundan yıldı resmen. oynayamıyorum lan oyunu, bilgisayar kasmadan atılmış tek bir adımım yok oyunda. (tüm grafik ayarlarını en düşük seçeneğe getirmeme rağmen.) hayatımda bu kadar kötü optimizasyona sahip bir oyun daha görmedim, ki '99 yılından beri bilgisayarla içli dışlı birisi olarak söylüyorum bunu. hani bağımsız yapımcı bağımsız yapımcı ama bu kadar da bağımsız olmaz ki arkadaş. gidin biraz dear esther'dan feyz alın. sabredemediğim için henüz iki tane kağıt parçası bulmadan kaldırdım oyunu.

para vermeden önce indirip deneyeyim ona göre satın alırım demiştim iyi ki demişim. bir de 20 liraya satıyorlar şunu. civilization v'i dahi aylarca sabırla indirime girmesini bekleyip 14 liraya satın almış adamım lan ben amklarım ne 20 lirası? ilk oyunu* beleşe dağıtmışlardı onun acısını çıkarmışlar galiba.

oyun amnesia the dark descent'in yapımcısından çıkmış. referansın gazına gelip çok bir şey beklemeyin. yapabildiğiniz tek şey elinizde fenerle sağa sola koşturup kağıt aramak. fener de pilli zaten, dinamolu değil. amnesia'daki gibi eşya toplayıp etkileşime geçemiyorsunuz. amnesia ile kıyaslarsak oynanabilirlik çok daha düşük ama korku daha yüksek. zaten oyunun tek etiketi horror, başka bir yönü yok. bu oyunu ilk oyun* ile de kıyaslamak isterdim fakat optimizasyon özürlü olduğundan dolayı oynayamadığım için kıyaslayamıyorum. ilk oyun da optimizasyon özürlü olmasına rağmen yine de oynanabilecek kıvamdaydı.

saf bir korku oyunu bu. yiğidi öldür hakkını yeme demişler. atmosfer ve müzikler harika. gerçekten korkutuyor insanı. benim gibi bu türe aç iseniz indirip oynayın, oynayabilirseniz. 50 gb ram, 747 tb ekran kartınız yoksa benim gibi sinirlenmeniz muhtemel. önce torrentten indirin, baktınız kasmadan oynanıyor oyunu bitirin. satın almayın lan 20 lira neymiş ya, ahahahahah.

caps vermeden de konuşmuş olmayalım. prologue bölümündeki ev: http://img547.imageshack.us/…dccc3bc4168a925f14.png
  • az önce 15-20 dk'lık korku şöleninden sonra; oyundan çıkmak için uğraştığım oyun. exit game'e basmama rağmen oyunun "beni bırakma" deyip, exit game'in start game'e dönüştüğü ve yeniden başlamasıyla daha da gerilmeme neden olan, karanlık ambiansın ve gerici seslerin hakim olduğu bir oyun.

henüz pek fazla oynamadım ama outlast'la karşılaştırılmaz gibi geliyor çünkü o muazzamdı.

(bkz: outlast whistleblower)
  • çok kötü bir oyun. aslında oyun değil, counter strike haritasında bir şeyler toplama görevi yapma bir yandan da uzun adam tarafından kovalanma şeysi. lineer bir ilerleyiş yok. dolayısıyla checkpoint diye bir şey de yok. 6/6 jeneratör çalıştırmış, tam asansörle kaçacakken şak diye yakalanıp oyunu baştan oynamak zorunda kalabiliyorsunuz. (bu yüzden oyunda kullanabileceğiniz hileler mevcut.) amnesiaları ve outlastları bitirdikten sonra başladım. 5 bölüm var. 1.bölümde hiçbir şey olmuyor. 2. bölüm en kayda değer bölüm. en korkuncu bu. bunda da ormanda kağıt topluyorsunuz. kamerayla arkanıza dönerseniz slendermanden korkuyorsunuz, önünüze bakarsanız bir şey olmuyor. alan wake oynayın daha iyi en azından hikayesi var. 3. bölümde de sizi koşarak kovalayan grudge'daki çocuk. güle oynaya kaçıyorsunuz. sonra slender man da teşrif ediyor, korkuyorsunuz ama aman gebermiyim de oyun baştan başlamasın diye.

amnesiada canavarın "hıaaa" seslerinden kaçıyoruz, outlastta zaten arkada çalan müzik kaçmamızı emrediyor. burada ise slender man sessiz sedasız gelip işini halledebiliyor. bir anda ekranda beliriyor check point olmayan oyunda, bibok yapamıyorsunuz. 4.bölümde de bu oldu, adam bir anda başımda bitip beni öldürünce rage quit attım.
    5. bölümde de bir şey yoktu.
  • aslında içeriğinde hiçbir şey olmayan lakin bayağı korkutan oyun. objelerle daha çok etkileşime girmek, oyun içinde daha aktif olmak istiyor insan elbette ama korkutma amaçlı yapılmış ve bunu iyi bir şekilde yapan oyuna da kötü diyesim gelmiyor. en azından parasının karşılığını veriyor.
  • gece vakti, hele de ıssız bir yerde tek başınıza kalıyorsanız, oynamanızı tavsiye etmeyeceğim oyun.
    oyun bitip yatağa yattığınızda, her çıtırtıda zıplarsınız benden söylemesi!
  • 2013 yapımı korku oyunu. serinin önceki oyunu slender *e göre daha iyi görsellik, daha ayrıntılı bir hikaye ve daha daha fazla bölüm içeriyor.
  • korku oyunları seven biri olarak başarılı bulduğum oyun.eksik yönleri sonlara doğru olan 2 tane ek görevi yapmazsanız çabucak bitiyor oyun.ve bence finalide çok zayıf.en iyi kısımları 2. kısım ve ek olan köy görevi onuda sonlara doğru gördüğünüz televizyona ısrarlı birşekilde tıklayarak erişebilirsiniz.slender'ın bu kadar korkutacağını düşünmezdim.jumpscare az ve dozunda.bu oyunun 2. ciside gelmeliydi bence.3. bölümde bizi kovalayan küçük yaratığın olduğu bölüm aşırı sinirbozucu bu arada orayı çabucak bitirmeye bakın.genel olarak güzel ama çok cabuk bitiyor bu biraz eksi bir yön, 6/10.
  • baya korkunç bir oyun. vasat başlıyor ama özellikle kaset ile köyde yaşananları oynadığımız bölüm çok geriyor. hikaye klişe , kendini anlatmayan ve topladığınız notlarla anlamınızı isteyen bir hikaye. oyun gerçekten korkunç, chapter 1 vasat, 2. chapter korkutuyor, chapter 3 korkunç değil gibi, tabi az da olsa geriyor. özellikle köye gittiğimiz bölüm baya korkunç. yine oyunun son kısımları korkunçluk seviyesi iyice artıyor. sonuç olarak bu oyun müzikleri,sesleri, fena olmayan grafiği ve gayet korkutucu oynanışına rağmen; klişe senaryo, çok kısa oynanış süresi, kendini anlatmayan hikaye gibi sorunları yüzünden 6,5 / 10 puanlık bir oyun bence.
  • jeneratör kapatmalı ikinci sahnede korksa veya heyecanlansa bile fiziki tepki vermeyen beni bile bağırtma usulüyle sıçıttırmıştır.

slender oyunları arasında (zaten başka yok) en iyisi ve diğer korku oyunları arasında da hiç fena değil. arada bir ne yapacağınızı bilemeyip ortalıkta gezinmeniz dışında gayet iyi. "korku filmleri de çok bozdu yea* *" diyenlerdenseniz bu çerezlik oyunu atlamayın derim. 7,7/10.
  • korkudan çığlık attıran oyun.tam verim alabilmek için gece oynanması makbuldür.
hesabın var mı? giriş yap