şükela:  tümü | bugün
  • genellikle arap mimarisi ve sarı mermerden mustakil evleri gormeye alışacağınız malta adasında, çok katlı binaların, nispeten daha lüks barların ve hatta bir tanesi türk mutfağı olmak üzere daha elit restaurantların yer aldığı şehirdir.
  • iki seneyi aşkın süre expat olarak çalıştığım malta'da, zamanımın çoğunluğunu geçirdiğim şehir. şehir dediğimiz bostancı-caddebostan kadar bir bölge zaten, semt desek ayıp olmaz.

    eğer malta'da yaşamak zorundaysanız, ve gezip tozmadan ziyade rutin bir hayatınız var ise (iş veya akademik) sliema'da yaşamanızı şiddetle öneririm. hayatımda yediğim en güzel yemekler için bir sıralama yapsam tereddütsüz ilk 5 içinde yer alacak olan bıldırcınlı risotto'su (fresco's cafe), limestone'dan yapılmış çarpık ve içiçe mimarisi nedeniyle betona boğulmuş adanın, ağaçların arasında nefes alınabilecek nadir yerlerden biri olan kedili parkı (independence garden), turgut reis'in, kuşatmaya çalışırken basit bir geometrik hata nedeniyle şehit düştüğü ıssız tigne pointi ve eşsiz valletta manzarası (tigna point, eski adıyla dragut point yani turgut point) (https://www.csbgroup.com/…sliema-valletta-malta.jpg) hayatımın bu zorlu serüvenindeki güzel anekdotlar olarak hep hatırlanacaklar..uzun vadede tercihiniz mutlaka sliema olsun.