• (bkz: 10 kasım 2019 fenerbahçe beko - beşiktaş maçı)'nda yaşanmış enteresan olaydır. sloukas takımı sahaya çıkarken sondan ikinci sırada geliyor, pankarttan yaklaşık 1 metre mesafede ve elleri arkada bağlı olarak yürüyor, hiçbir suretle pankarta dokunmuyor. net olarak bilinçli şekilde yapılmış bir davranış.

yaşadığınız ve hizmet ettiğiniz ülkenin kurucu liderinin anma töreninde bu saygısızlığı yapmanın hiçbir izahı yoktur. konu sporun, renklerin tamamen dışındadır. mutlak suretle gündem haline getirilip fenerbahçe beko tarafından bir yaptırım uygulanması için kamuoyu yaratılmalıdır.

madem bu kadar güçlü milli duygulara sahipsin, sene başında olympiakos'un teklifini kabul edip gidecektin. şimdi çakma milliyetçilik yapıp insanların hassasiyetlerini hem de ulusal kanallarda kaşımanın alemi yok.

kaynak

edit : yeterince küfür geldikten sonra bir edit girme mecburiyeti doğdu. arkadaşlar ben sporcu sınırdışı edilsin demedim, toplanıp öldürelim de demedim. "kulüp kendisine bir yaptırım uygulamalı" dedim. bana "faşist" diyen yazarlar tek bir hakaret, mecburiyet barındırmayan entry için ne sikme bırakmış, ne sokma, hem burada hem özel mesajda. gerçek faşisti görmek istiyorsanız fikirlere tahammülü olmayan kimseler için kendinize dönüp bir bakın.

sene başında 300.000 euro fark için ülkesinin takımı olympiakos'u bırakıp fenerbahçe beko ile sözleşme uzattı bu oyuncu. kendisinin vatan-millet sevgisi uğruna yaptığı davranışın fake olduğunu ifade ettim bu nedenle. ve evet, bir oyuncu bir başka oyuncuya hakaret ettiğinde bile kulübü tarafından, federasyon tarafından cezaya çarptırılıyorken; atatürk'ün (hatırasına) kendisine saygısızlık içeren bir davranış varsa ortada bununla ilgili bir yaptırım olmalı dedim sadece. bunun karşılığı sizde hakaret ve küfretmekse, bence kendi değerlerinizi, spor holiganlığınızı, bireysel faşizmle olan ilişkinizi bir gözden geçirin.

edit 2 : oyuncu konu hakkında bir açıklama yapma ihtiyacı hissetmiş. onu da buraya ekliyorum objektif olmak açısından. ben görüntülerle biraraya getirdiğimde inandırıcı bulmadım. zaten dikkat çekmek istediğim de kendisinin tutarsızlığıydı. yorum sizin.

açıklama
  • sloukas için zor durum ama euroleague şampiyonu olduğumuzda da yunan bayrağıyla tur atmamıştı. kendince bi denge gözetiyor.
  • adı geçen yunan sporcunun 9 eylül 1922'yi hala unutamadığını gösteren hareketi.
    kuyruk acısı büyük demek ki.
  • yerinde olsam ben de tutmazdım. bundan rahatsızlık duyup ülkeden kovulmasını talep etmenin de bir ismi var: (bkz: faşizm)

edit: arkadaşlar mal mısınız. yerinde olsam derken yunanlı bir basketbolcu olsam demek istiyorum. yoksa şu halimle onun yerinde olsam elbette böyle bir şey yapmam. çok açık bir şekilde belirttiğim bir husus hakkında bile bana tavzih yaptırıyorsunuz ya, sözlüğün niteliğinden şüphe duymaya başladım.
  • yok kemalist hassasiyeti, yok kasacağın duyarı sikeyim. sizin hiç duyarlı olduğunuz, hassas olduğunuz bir konu yok mu? değersiz acizler. lan neden bu kadar zorunuza gidiyor birilerinin bir şeyleri değerli bulması, bazı değerleri sahiplenmesi?

biri elinizi sıkmasa 3 gün mevzu yapar tribe girersiniz, adam ülkenin kurucu lideri diyor amk ya saygı göstereceksin abi anma gününde bu kadar basit. köyün muhtarı gibi elin götünde gezemezsin sahaya çıkarken.
  • (bkz: adam haklı beyler)
    tarihte benim ülkemi bu kadar madara etmiş bir adamı bende sevmezdim.
  • (bkz: osuruktan nem kapmak)
    he evet brandanın kenarından tutmadı diye atatürk küçülmüş oldu...
    ulan siz ne atatürkten en atatürkçülükten anlarsınız. osuruktan teyyare anlık olaylara takıyorsunuz
    atatürkçü değil faşistsiniz
  • kemalist hassasiyetiymiş hassiktir ordan, başka ülkede oranın değerlerine kurucusuna bu hareketi yapsa siktiri basarlar onlara bir şey diyemezsin. bir beşiktaşlı olarakta aynı sözleri derdim, kral olsa bu oyuncu fenerbahçe'ye yakışan derhal gönderilmesidir.

not: her ülke milli değerlerine nasıl sahip çıkıyorsa sizde çıkın yemişim "biraz modern olun, kemalist düşünmeyin" diyenleri.
  • ulan yunan adamı bile vatan haini ilan ettiniz mına koyayım. adam yunan lan bildiğin yunan oğlu yunan. seneler önce dedelerini denize yollayan insanın bayrağını tutar mıydın sen?
  • kendi tercihidir.

bu ne kibir, bu ne hal tavır anlamakta güçlük çekiyor insan. adam türk bile değil. saygı duymadığını nereden çıkardın ayrıca? yunan bir sporcunun tercih hakkı olduğu vakit atatürk pankartı taşımayı tercih etmemesi garip ve beklenmedik mi geliyor size? sen sev atanı, adam senin benim atamı sevmek zorunda değil. adam yunan yahu. her türlü hassasiyetin bokunu çıkarmaya bayılıyorsunuz.
326 entry daha
hesabın var mı? giriş yap