şükela:  tümü | bugün
 • salazar slytherin'in kurdugu hogwarts bolumu, severus snape sorumlulugunda
  (bkz: harry potter)
 • voldemort da bu bolumden cikmis.hatta (bkz: lord voldemort)
 • renkleri ve sembolu ile bursasporu, durusuyla fenerbahceyi hatirlatan hogwarts frat i.
 • severus snape'in de yetiştiği hogwarts kulesi.
  kanlı baron adlı hayalet tarafından mesken tutulmuştur.
 • draco malfoy ve malfoygillerin hepsinin yetiştiği bölümdür... ayrica bütün kötü büyücülerin slytherinden yetişmiş olduğu bir gerçektir... bir de cem uzan elbette...
 • sembolunun yılan olmasının sebebi salazar slytherin kisisinin bir catalagız olmasıdır.
 • fransizcasi serpentard olan bolum
 • ağırlıklı olarak safkan büyücülerin yetiştiği hogwarts bölümü. burdan çıkanlar karanlık sanatları kullanma konusunda yeteneklidir safkan oldukları için, eğilimleri de vardır kullanmaya. karanlık sanatları safkan olmayan büyücülere karşı bir silah olarak görürler.
 • harry potter slytherin olabilmek için gerekli herşeye sahiptir. ancak slytherin değil gryffindor olmuştur, çünkü slytherin olmaya yetenden fazlasına sahiptir, slytherin olmayı reddebilmeğe.
 • 1000 yıldan daha uzun zaman önce hogwats'ı kuran dört büyük büyücünün en kurnazı olan salazar slytherin'in evidir. slytherin bataklıklardan gelen bir yılanla sembolize edilir. kendisinin bir çatal dil olması da bunun başlıca nedenidir. ravenclav ve hufflepuff'la kıyaslandığında daha kişilik sahibi ve güçlü bir karaktere sahiptir slytherin evi. ve bu özelik yetiştirdiği büyücülere de yansımaktadır.

  ne var ki yalnızca safkan büyücü ailelerinden gelen öğrencileri eğitmek istemesi zamanla hogwarts'taki huzuru bozmuş ve sonunda slytherin okuldan ayrılmak zorunda kalmıştır. okuldan ayrıldıktan sonra ne yaptığı bilinmemekle birlikte, ayrılmadan önce hogwarts'ta gizli bir oda inşa ettiği ve buraya basilisk adlı canavarı yerleştirdiği, veliahtının gelip açacağı güne kadar da odayı gizli tutmayı başardığı bilinmektedir. hakkında bilinen bir diğer şey de artık safkan bir soyunun olmadığıdır. bilindiği gibi slytherin'in soyunun son temsilcisi olan lord voldemort, salazar slytherin'in merope adlı küçük ... küçük ...küçük... torunuyla tom riddle adlı bir muggle'ın oğludur.

  slytherin evi'nin mensupları soyluluğa ve büyücü toplumu içinde varlıklı, saygın bir yer edinmeye yani özetle güce çok önem verdikleri için istediklerini elde ederken yapmaları gereken şeylerin ne kadar kötü olduğuna pek kafa yormazlar. kurnazlık ve sinsilik temel karakter özellikleri olduğu için gücü ve saygınlığı elde etmekte pek zorlanmazlar. öte yandan çok sayıda yetenekli ve sihir gücü açısından üstün büyücü slytherin evinden çıkmıştır. (en bilinen örnekleri: lord voldemort, severus snape, horace slughorn, sirius hariç black sülalesinin tamamı ve belki malfoy'lar...)

  özellikle voldemort'un ve malfoy'ların, sybill trelawney tarafından yapılan kehaneti ele geçirmek için gryffindor'ların kahramanlık yapma zaafından son derece kurnaz ve ince bir planla yaralanmaları hem gryffindorlar'ın eksiğini hem de slytherinler'in fazlasını çok açık şekilde ortaya koymaktadır. harry ve sirius kolayca tahrik olmuşlar, serin kanlı bir şekilde bekleyip üstlerine düşeni yapmak yerine anlık çıkışlarla işleri kendileri için zorlaştırmışlar ve sonunda voldemort'un tuzağına kendi ayaklarıyla gitmişlerdir.

hesabın var mı? giriş yap