şükela:  tümü | bugün
  • insanı çaresiz bir boşluğun içinde gibi hissettiren hastalığın neden olduğu başlık.
    ne ailemde ne çevremde hiç sma hastası bir bebek yok. işin doğrusu bir bebek sahibi olmayı da hiçbir zaman istemedim. bu demek değil ki minicik bir bedenin çektiği acıları gördükçe üzülmüyorum. bazı şeyleri anlaması için insanin illa ki başına gelmesi gerekmiyor. zaten bu yüzden insanız, empati yapabileceğimiz için. diğer türlü dağdan, taştan bir farkımız kalır mıydı?
    insan uzaya çıkacak kadar ileri düzeylere erişti fakat minicik bebeklerin yaşamaları için ihtiyacı olan ilacı ulaşılamayacak fiyatlardan satacak kadar da kan üzerinde duruyor. üstelik firma bunun maliyet değil kâr amacıyla yapılan bir fiyatlandırma olduğunu inkar etmiyor. peki hiçbir mi bir şey yapmayacağız. elbette yapacağız her ne kadar önümüz kesilse de yasalar çıksa da buradan hep birlikte el ele çıkacağız. bunun başka yolu yok. bir bebek bir bebek daha gücümüz hepsine yetecek, hepsini kurtarmaya. aksi halde yaşamanın da sürekli şikayet etmenin de bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. dünyada ne iki blok, ne güçlü güçsüz devletler var. dünyada artık onlar ve biz varız. bizim tarafımızda bebeklerimiz, bizim canlarımız, insanlığımız var. karşı tarafta para ve kan. artık sadece insanlığımı korumak için mücadele ediyorum. bir bebek ilaca ulaşamıyorsa ve hiçbir şey yapmadan sadece üzülüyorsam o zaman insanlığa dair hiçbir duygum kalmamış demektir. lütfen kimse kapatmasın gözlerini. bugün gözümüzü kapatırsak yarın kendi karanlığımızda kayboluruz.
  • gündemde tutalım..çocuklarımız ölmesin.. dilerim gerekli miktar en kısa zamanda toplanır
  • herkesin paylaşması gereken gerçeklik.
  • gündemden düşmesin. fırsat buldukça hatırlatalım.
  • bugün metehan bebeğin de kampanyası tamamlandı.
    https://instagram.com/…journey?igshid=1rk2behsevt7h

önceki tamamlanan kampanyalar burada:

ailelere destek olmaya devam edelim. 3 ocak sonrası ailelere çok yüklenildi. verdikleri paraları geri almaya çalışanlar oldu. çok büyük imtihan. bu hafta en az 2 bebeğin kampanyası daha tamamlanacak inşallah.

ayaz bebek için gündemde tutmaya devam.
  • ayaz bebek ayağa kalksın inşallah.
  • “gerekenlerin, gerektiği gibi, gerekli zamanda yapılması...” temennilerimizi iletebileceğimiz canlardan yalnızca birinin yardım çığlığıdır..
  • https://www.instagram.com/ayazbebek2019/live/
    13 0cak saat 20 30

arkadaşlar ayaz bebeğin ailesi şu an canlı yayında. ayaz için bir şeyler yapmak isteyen herkes lütfen katılsın. ayazın yaşam mücadelesi için bir fikir, bir imkan , bir gücü olan herkese sesleniyoruz.
  • bir an önce gerekli miktar toplanır umarım. az çok demeden hepimiz yardımcı olalım