şükela:  tümü | bugün
 • baş edit, ve özet: arkadaşlar, sma hastası bir minigimiz var ve iyileşmek için alması gereken ilaç dünyanın en pahalı ilacı. iki yasindan önce bu ilacı alması onun hayatını kurtaracak. lütfen az çok demeden destek olalım.

  bağış adresi:
  https://www.gofundme.com/f/gokalp039a-adim-olun

  sosyal medya hesapları:
  https://www.instagram.com/gokalp_sma/
  https://www.facebook.com/gokalpsma/
  https://twitter.com/kucuk_gokalp

  geçen ay bergüzar korel'in hesabından bir sma hastası çocuk için yardım kampanyası duyurulmuştu. mia isimli bu yavrucak polonyada yaşıyor ve destek bekliyor. bu kızımız için ekşide bir başlık açılmış ve destekler iletilmişti. aşağdaki link üzerinden kendisine yardım edebilirsiniz.

  https://www.siepomaga.pl/mia-sma

  bu hastalık nedir ne değildir diye bakınırken aşağıda spoiler içinde verdiğim mesaj ve kampanya ile karşılaştım. ekşisözlükten de yardım etmek, hiç olmazsa bu yavrucağın da sesini duyurmaya bir el atmak isteyenler çıkar diye düşündüm.

  not: benim gözümde tüm çocuklar eşit ve değerli. ancak gökalp'in yaş itibariyle daha az zamanı var. bu yüzden ekşisözlük bu miniğin sesinin duyulmasına yardımcı olursa çok şükela olur.

  --- spoiler ---

  arkadaşlar merhaba,

  #gokalpinkahramanısenol kampanyası ile minik gökalp için yardım çağrısı;

  arkadaşımın 1.5 yaşındaki oğlu sma tip2 hastası, şuan devlet tarafından karşılanan ilacın uygulaması yapılmakta fakat bu bir tedavi sağlamaktan ziyade mevcut sağlık durumunun geriye gitmemesi için bir destek ,bunun da her ilaç uygulamasında süreçleri ayrı, alamama durumları vs gelişebiliyor.
  başlatılan kampanya gökalp bebek için; onu tam sağlığına kavuşturacak (%95 başarılı) gen tedavisine destek veriyor.fakat bu tedavi 2 yaş altı bebeklerde uygulanabildiğinden süremiz kısıtlı.

  yapılacak bağışlar amerika’nın en büyük, güvenilir yardım toplama sitesi olan gofundme.com üzerinden yapılmakta, tedavide amerika da uygulanacağı için toplanacak para doğrudan tedavi karşılığı olarak amerika’daki hastaneye aktarılacak. https://www.gofundme.com/f/gokalp039a-adim-olun

  sosyal medya hesaplarında gökalp bebekle ve bu süreçle ilgili tüm detaylı bilgiler yer alıyor. aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz .

  tüm destek ve yardımlarınız için tesekkürler.
  https://www.instagram.com/gokalp_sma/
  https://www.facebook.com/gokalpsma/
  https://twitter.com/kucuk_gokalp
  --- spoiler ---

  ben gücümün yettiğince bir bağışta bulundum.

  internet alışverişlerini güvenli bulmayanlara:

  hemen hemen her bankanın online bankacılık sisteminden anında sanal kart oluşturabilirsiniz. bu kartınızın limitini siz aylık olarak belirlersiniz, ay sonu limit sfırlanır. örneğin gökalp için 50 tl göndereceksiniz. limiti 50 tl belirleyebilirsiniz. böylece hiçbir risk kalmıyor net alışverişlerinde ve para gönderimlerinde.

  ayrıca bir kaç ay önce haberlere de çıkmış. linki bırakıyorum;
  http://agazete.com.tr/…lmesi-icin-el-ele-78011.html

  bir başka minigimiz aynı hastalıktan muzdarip lütfen bu miniğin de yardım hesabını yayalım.

  (bkz: ruzgar erdogan yardim kampanyasi)
 • yönetimin anlayışına sığınarak bir kez up diyorum
 • son kez up
 • çok önemli ve desteklenmesi gereken bir kampanya. hedefe ulaşıp bu ufaklığa yardımcı olabiliriz. hadi be sözlük yap bir güzellik. bilgi ve yardım için şu 2 adrese bakılabilir: instagram ve gofundme.

  edit: bağışın nasıl yapılacağı konusunda sorun yaşayanlar bana yazarsa sitenin nasıl kullanıldığını tane tane anlatabilirim.
 • gündeme gelmesi gereken bir yardim kampanyası.
 • destek olmak insanlık görevidir. up up up
 • olabildiğince destek olalım. yukarı
 • gökalp, sen çok yaşa güzel bebek...
 • gündeme please.
 • eksisozlugun gücüne inanıyorum. umarım iyi sonuç alabiliriz.