şükela:  tümü | bugün
  • arkadaşlar merhaba,

yakin bir arkadaşımın yardim kampanyasini paylasmak istiyorum. yarim icin link aşağıdadır. isteyen aile ile irtibata da geçebilir.

önemli nokta arkadaslar yardım yapmaktan ziyade yardım yaptırmak. bir ilce kadar insan 10tl yardım yapsa bir çocuğun hayatını kurtaracağız. 10 tl de olsa yardiminizi yapın lütfen ve herkes cevresindeki 10 kisiye bu kampanyayi yayarsa cok kisa surede başarıya ulaşacağımizi dusunuyoruz.

"merhaba abilerim ablalarım kardeşlerim,
    oğlum gökap için sesimizi duyurmaya ihtiyacımız
    gökalp’in geleceği için umut ol !
    sefa ve yelda küçük ailesinin tek çocugˆu gökalp küçük adına bas¸latılmıştır.
    gökalp, spinal müsküler atrofi (sma) tip 2 hastası.
    gökalp’in adım atıp yürüyebilmesi için, amerika’da sadece 2 yas¸ altı bebekler için onaylanan ve 2,1 milyon usd bedelindeki zolgensma isimli gen terapisini alması gerekiyor. bu ilaç tedavisi amerika’da uygulanmakta ve hastane masrafları ile birlikte yaklaşık toplam maliyeti 2,4 milyon usd tutmaktadır. gökalp s¸u anda 1,5 yas¸ında ve zamana karsı yarışıyor.
    gökalp’e desteğiniz, umudumuz olacaktır!
    instagram hesabımızdan takip edebilir destek verebilir bağış severlere ulaşımımızı sağlayabilirsiniz"

https://instagram.com/…kalp_sma?igshid=7h5631rxf7k5

edit: haber linki aşağıdadır.

https://www.google.com/…-gokalp-yardim-bekliyor.amp

edit2: arkadaşlar bugün itibariyle 31 gün kalmış olup, 982 bin dolara ihtiyaç vardır. bağışların azalmadan devam etmesi bu küçük çocuk için çok önemlidir.

edit3: şu anda kalan ihtiyaç 750 bin dolar olup, tedaviye başlamak için 27 günlük bir süre kalmıştır.
  • devletimizin isveç’e kadar uzanan yardım elinin, bu minik yavruya da uzanmasını temenni ettiğim kampanya.

https://www.gofundme.com/f/gokalp039a-adim-olun

allah şifa versin, başlık da yukarıda kalsın inşallah.
  • çok önemli ve desteklenmesi gereken bir kampanya. hedefe ulaşıp bu ufaklığa yardımcı olabiliriz. hadi be sözlük yap bir güzellik. bilgi ve yardım için şu 2 adrese bakılabilir: instagram ve gofundme.

edit: bağışın nasıl yapılacağı konusunda sorun yaşayanlar bana yazarsa sitenin nasıl kullanıldığını tane tane anlatabilirim.
  • minicik bir bebek için, anne babasının umutlarını yeşertebilmek için destek olunması gereken kampanya.
  • daha önce başardığımız için (bkz: sma hastası ece'ye ışık olalım kampanyası)yine başaracağımızı umduğum kampanya. tek ihtiyaç biraz gündem olması.
  • bursa'da yaşayan 19 aylık gökalp küçük'e "sma tip 2" teşhisi koyuldu. sma'nın 2 yaş altındaki bebeklere uygulanan yüksek başarı oranlı bir tedavisi var ancak aile tedavinin maliyetinin karşılanması için destek bekliyor. minik gökalp'in tedaviye başlamak için 5 aylık süresi kaldı.

sma : vücudumuzu hareket ettiren motor sinirlerin ana gövdelerini etkileyen, doğuştan gelen bir hastalıktır.
  • minik gökalp'in sağlığına kavuşabilmesi için zamanı az, lütfen destek olalım.

not: hiçbir bebek bu kaderi hak etmiyor. bu başlığı okuyan ve çocuk yapmayı düşünen çiftler. spinal muskuler atrofi, kısaca sma'ya neden olan genleri taşıyıp taşımadığınızı, taşıyorsanız ne yapmanız gerektiğini öğrenmek için bu haberi mutlaka okuyun. tık
  • aileye ufak da olsa elden geldiğince yardım olunacak kampanya. madden değilse manen de destek olunabilir. daha alınacak çok yol varmış, görünce üzüldüm ama haberdar eden yazar arkadaşa da ayrıca teşekkür ederim. umarım gereken miktara ulaşılır ve gökalp tedavisine kavuşabilir.
    bu arada sağlık politikalarında maalesef insanlık dışı gördüğüm nadir hastalıkların da kapsam dışı bırakılması, argesinin neredeyse hiç yapılmaması konusu var ki yıllardır içimi yakıyor.
    gökalp ve onun gibi tedavi arayan nicelerine umut olsun.
  • öncelikle gökalp bebeğe acil şifalar ve ailesine sabırlar diliyorum. allah yardımcıları olsun tüm ihtiyaç sahiplerinin gibi.

gofundme.com'da gözüktüğü kadarıyla toplanması gereken miktar 2.400.000 $ gibi devasa bir meblağ. elbette herkes elinden geleni yapsa azdan az çoktan çok hiç yoktan iyidir. lakin bu kampanyayı daha geniş kitlelerin duyması lazım devlet yetkililerinin, iş insanlarının, sosyal yardım kuruluşlarının ve ekonomik gücü daha fazla olan diğer kişilerin.

ekşi sözlük ve haber kanalları bu insanlara ulaşmak için uygun mecralar evet ama bu işi valilik izni ile yapıp daha çok dikkat çekebilir miyiz merak ediyorum. bu tarz konularda devletin müdahil olması daha yarar sağlayabilir. (tabi böyle bir durum var ve gözden kaçtıysa affola)

ek olarak eğer reddit hesabı olan sözlük yazarı veya bu girdiyi okuyan biri varsa orada da paylaşılabilir. sonuçta daha geniş kitlelere ulaşan ve dolar bazlı kazanan insanların olduğu bir platform.
  • gofundme üzerinden destek olunabilmektedir. sitenin nasıl kullanılacağı konusunda yardım isteyenlere memnuniyetle adım adım yazabilirim. kartı hazır edip "donate now" butonuna basınca gerisi geliyor*.