şükela:  tümü | bugün
  • tunahan şenyurt. 3,5 yaşında. sma hastası. valilik onaylı yardım kampanyası var ve devam etmekte.

--- kaynak* ---

dünyada 10 bin kişide bir görülen hastalığın çocuklarında olduğunu öğrenen şenyurt çifti, sadece amerika'da tedavisi olan hastalık karşısında çaresiz kaldı. çocuklarının gün geçtikçe gözleri önünde eridiğini gören şenyurt çifti, amerika'da yapılan tedavi sürecinde 4 doz kullanılması gereken ilacın maliyetini karşılayamadıkları için bir hafta önce valilik onaylı ‘tunahan yürüsün' isimli yardım kampanyası başlattı. sma hastaları için yapılan tedavide tek dozu 100 bin doları aşan ilacın maliyetini karşılamaları imkansız olan aile, gözyaşları içinde çocukların için gelecek yardımları bekliyor.
    --- kaynak* ---

--- kaynak* ---

valilik izniyle 10 ağustos’ta başlatılan 2 milyon liralık yardım kampanyasının 380 bin tl’si toplandı. tunahan’ın ilacı almasına destek olmak için hesap numarası:

şube adı: iş bankası / şube kodu: 1287
    hesap no: 0126761
    ıban: tr13 0006 4000 0011 2870 1267 61
    hesap adı: tunahan şenyurt
    telefon(anne tuğba şenyurt):05534307176
    --- kaynak* ---

tunahan hakkında bilgi almak isteyenlerburaya.
    ayrıca şu videoda tunahan’ın anne ve babası da gerekli açıklamayı yapıyor.

kampanya hakkında verdiğim kaynaklarda ve videoda her şey var aslında ama birinci ağızdan bilgi almak isteyenler anne tuğba şenyurt'a0553 430 7176numaradan ulaşabilir.

(bkz: hasta çocuğa açılan instagram hesabını çalmak)
    kaynak:birgün
    kaynak 4

not: direk aile ile temasım olmadı. haber siteleri ve youtube videosu üzerine kampanyaya destek olması için sözlükte paylaşmaya karar verdim. başlık açılmış mı diye baktım ama bulamadım. eğer daha önce başlık açılmışsa yeşillendirelim lütfen.
  • (bkz: uppie)
  • neden bu ilacın verilmediğini anlayamadığım durum. acil şifalar dilerim.
  • (bkz: yukarı)
  • şu ana kadar yaklaşık 500 bin lira yardım edildiğini söylemiş annesi tuğba şenyurt. hala 1.5 milyon liraya ihtiyaç var. lütfen görmezden gelmeyelim, tunahan'ı yaşatalım.
  • arkadaşlar uplayalım lütfen