şükela:  tümü | bugün
  • önceki gün ilk kez kullandığım alışveriş sitesi. tasarımından ve internette akakçe dışında haklarında hiçbir şey yazılmamasından dolayı tereddütlüydüm fakat siparişimi hızlı ve eksiksiz gönderdiler. fiyatları ise piyasaya göre uygun. yalnız site tasarımlarını ve logolarını yenilemelerini şiddetle tavsiye ediyorum.
  • en ucuz ürün araştırmamda ilk defa görüp fiyatların cazipliğinden ötürü merak ettiğim alış veriş sitesi.

gördüğüm kadarı ile rakip sitelere oranla oldukça uygun fiyat veriyorlar.

güvenilir mi güvenilmez mi bilmiyordum. bi sitede ilgisiz olmaları şikayet edilirken aynı yerde çok ilgili oldukları; hızlı, güvenilir ve uygun fiyatlı hizmet verdiklerinden ötürü memnun kalındığı söyleniyordu.

merkezi yaşadığım şehir; ankara. madem ankara'da bi deneyelim dedim.

ya oradan alacaktım ya da gidip vatan computer'dan alacaktım. ikisi arasındaki ürünlerin fiyat farkına gelirsek:

smallman:

logitech f710: 110,81 tl, kdv ve kargo dahil.
    seagate 2tb barracuda hard disk: 255,23 tl, kdv ve kargo dahil.

toplam: ***366,04***

vatan computer: (internetten alış fiyatı)

logitech f710: 129,00
    seagate 2tb barracuda hard disk: 318,72

toplam: (sepette kdv+kargo hesaplanmış avantajlı fiyat etiketi ile) ***453,71 tl***

sonuç: fiyat oalrak ***87,67 tl*** fark vardı. ben de smallman'den sipariş ettim. haftasonu verdiğim sipariş pazartesi akşama kadar "hazırlandı" olarak bekliyordu. yani bir türlü "kargoya verildi" demedi. ben de aradım. ilk aramada temsilci arkadaşa ulaştım. sitenizde şu saatlerde sipariş verirseniz şu saate kadar kargolanır yazıyor. neden hala kargo bilgisi girilmedi dedim.

ankara'da olan müşterilerin siparişlerini kargoya vermeyip bizzat özel kurye ile teslim ettiklerini söylediler. kurye de bugün yetiştirememiş olabilir, yarın size ulaşır dedi. teşekkür edip kapttım. bir saat geçmeden kapı çaldı ve kurye siparişimi teslim etti.

ürünleri kontrol ettim. sıfır, açılmamış kutulu faturalı garantili idi. yani herangi bir alavere dalavere söz konusu değil. kendilerinden çok memnun kaldım. ki zaten aynı ürünlere 87,67 tl fazladan vermek pek mantıklı gelmedi. umarım bu çizgiyi bozmazlar.
  • dün saat 16.20 de sipariş verdiğim ürünü bugün saat 11.30 da elime ulaştıran süper hızlı alışveriş sitesi.
    ürün fiyatları diğer sitelerdeki fiyatlardan nispeten daha uygun.
    bu kadar alışveriş sitelerinin arasında tutunabilirler mi bilmem ama merkezi ankara olmasından dolayı uzun bir süre bu siteden alışveriş yapacam gibin.

gelelim olumsuz taraflarına ;

ilk olarak sitede feedback sistemi yok .
    her kategoride ürünleri olmasına rağmen ürün çeşitliliği nispeten zayıf.

sonuç olarak bir şey sipariş edeceksen bir de ayrı olarak bu siteye bak derim.
  • an itibari ile alışveriş yapmak istediğim site. alacağım ürün diğer sitelere nazaran oldukça uygun bir fiyatta ama tereddütte kaldım sipariş vermek için. bilgili olan suserlerdan yardım beklemekteyim.
  • sunucularının uganda da veya patagonya da olabileceğini düşündüğüm alışveriş sitesi. hepsiburada da, n11 de vs. sayfalar 1 saniyede yüklenirken burda aynı ürünlerin olduğu daha lite görünümlü sayfaların tam olarak yüklenmesi 15-20 saniyeyi geçiyor.

diğer sitelere göre yaklaşık %25 daha ucuz ancak sayfalarının 56k dönemlerindeki sitelerin açılma hızını andıran hızlarda açılması düşündürücü.
  • a4 tech x7 marka-model fareyi 68 liraya aldığım alışveriş sitesi. ilk alışverişim oldu. güven konusunda tereddüdüm vardı ancak ürün diğer sitelere göre daha ucuz ve ücretsiz kargo olunca burdan almaya karar verdim. ürünü aynı gün kargoya verdiler ve ertesi gün elime ulaştı. paketi de durumu da oldukça güzeldi.

kısaca, ürünler oldukça uygun. hızlı kargo. güvenerek alışveriş yapılabilir.
  • satış yaptığı ürün yerine yakınlarda hangi ürün varsa onu gönderen firma.

bunlardan bir bluetooh kulaklık siparişi verdim, aynı modelin kablolu versiyonunu göndermişler. yani bir üründe indirim yapmış gibi göstererek, depolarındaki bir başka ürünü piyasa fiyatının iki katına satmaya çalışıyor uyanıklar.

yanlış ürün gönderildiğini, sipariş ettiğiniz ürünü göndermelerini istediğinizde de, "bizde yok o ürün" cevabı veriyorlar. en başta siparişi iptal etmiyorlar ama, ellerindeki dandik kulaklığı yedirmeye çalışıyorlar.

yerseniz.

uzak durun.
  • an itibariyle not found çeken site
  • #61676624 :bu entryi gireli neredeyse iki yıl olacak.

entryde bahsi geçen logitech gamepad artık bana dayanamayıp bozuldu.
    firmayı arayıp durumu anlattım.
    isterseniz yetkili bayiye siz gönderin isterseniz biz gönderelim dediler.
    ben smallman'a bu görevi teslim etmeyi tercih ettim.
    aynı ilde olmama rağmen gitmeye üşenip ürünü kargoladim.
    ürün yaklaşık bir ay sonra geldi.
    bu sure zarfında hiç arayıp sormadım. sadece "size bi kargo gönderdim, geldi mi?" diye gönderdikten iki gün sonra aramıştım.

gamepadi tamir etmişler. ilk günkü gibi olmuş. kendilerine teşekkür ediyorum.
    bu entryi de eski entrimi editlemeden yeni giriyor olmamin sebebi: evet başlık hortlatmak. karinca kararınca kıyak olsun.
  • bu firmadan, ancak akakçe kolay sipariş üzerinden (burada küçükadam kırtasiye ismiyle geçiyor) addison anc-505 laptop soğutucu aldım, hepsiburada'nın en ucuz satıcısından 5 lira daha ucuza satılıyordu. kendi sitesi dururken akakçe üzerinden alma sebebim ise aynı ürüne kendi sitesinde ücretsiz kargo seçeneği sunmazken akakçe üzerinde bunu sağlaması. siparişimi saat 14.00-15.00 gibi vermeme rağmen sipariş aynı gün içinde kargoya verilip ertesi gün öğlen elime ulaştı, kutunun içinde baloncuklu kağıt olmasına rağmen (muhtemelen yurtiçi kargo ile anlaşmalı olmalarından dolayı) etrafını kat kat yumuşak naylonla sarmışlar, paketi açana kadar canım çıktı. gelen üründe de herhangi bir defo, eksiklik falan göremedim. sonuç olarak yurtiçi kargo ile anlaşmalı olması dışında fiyat ve hizmetlerinden gayet memnun kaldım, sitenin kefili değilim ancak benim için gayet sorunsuz bir alışverişti.