• ailecek severek izlediğimiz superman'in gençliğinde çok afedersiniz taşakoğlanı olduğunu gösteren bir dizi.ulan insan dizinin her bölümünde mi dayak yer?montu çekip aleme dalan ilk clark'ı tokatlıyo.istemem ben böyle superman.standart olsaydı da delikanlı olsaydı.
  • çoluk çocuğun dizisi. eften püften kötü adamlar/kadınlar, tarık akan saç modeliyle güçlerine yeni uyanan bir süpermen, her dönemin listesinden çıkma ve hit olmanın yanından geçmiş şarkılarla bezeli bir sahuntrek. eski formül aynen: lois lane muadili hatunun başı belaya girsin, kılark kurtarsın, girsin kurtarsın, girsin kurtarsın, girsin kurtarsın. bölüm sonu canavarıyla nihai dövüş sahnesi şans eseri kripton tarlasında gerçekleşsin, kılark "oy oy" diye yerlerde sürünsün. 3 bölüm oldu bak, hala tek bi delikanlı hareketini göremedim ben kılarkın. cnbce dizileri kafamızdaki bi çipi mi devreye sokuyo, nedir.
  • herkesin dişlerinin bembeyaz olduğu dizidir bu.. diş macunu sponsoru mu var artık nedir, dişlerin beyazlığı göz alıcı..
  • adamin onune meteor duser, bocek olur, gelir clarki dover. digerinin kemigi esnektir**, bu sayede istedigi kisinin kiligina girebilmektedir, dayagi yine clark yer. oburunun kafasina yildirim duser, negatif elektrik alir clarktan, gelir hincini ondan alir. clark da gider lana*'e bakar** agzinin suyu akarak. sonra lex luthor gelir, "super kankayiz hadi ortamlara akalim" der surekli. ve butun bunlarin yaninda her yerde ve herkeste kriptonit vardir. biri kriptonit kolye takar, digerinin kriptonit tarlasi vardir, otekisi mangala komur diye koyar, berikisi tesbih yamistir kriptonitten. ve bu sayede bir guzel pataklarlar supermani. bu arada adi uzerinde zaten kucuk olan bu kasabada ta$ catlasa hadi 5000 kisi yasamaktadir ve yarisinin dogaustu gucleri vardir. yani gorecelilikden yola cikarsak, clark kent kardesimiz bu kasabada o kadar da superman degildir.

i$te boyle bir dizidir smallville. ama ne yalan soyleyeyim bir turlu sevemedigim supermani sevdirmistir bana. sempatiktir. siz bana bakmayiniz izleyiniz. ben izliyorum valla.
  • cnbc-e de izlediğimiz birinci bölüm itibariyle; clark kent 'in (allık yada efektir bilemem;teknoloji bu yapar! ) alyanaklı,bal dudaklı,kocaman mavi gözlü şirin mi şirin halleri superman'in karizmasını çizmiştir benim gözümde..anladık daha genç falan filan gösterceklerde;adamı kızgüzeli yapmışlar yazıktır yani..bu superman olucak büyüyünce;ayıptır yaw!!
  • clark kent'i sonunda nasıl süperman yapacaklarını,kılık değiştirme olayını nasıl kotaracaklarını çok merak ettiğim dizidir.
    bizim bildiğimiz clark* gözlüklü inek yalamış saçlı silik bir tip iken süperman haline geldiğinde cevval ve karizmatik bir kişiliğe bürünmekte gömleğini pantelonunu çıkartırken imajı de değiştirmektedir.fakat smallville de clark gayet eli yüzü açıkta akça pakça gezinen bir delikanlıdır.daha sonradan ezik tiplemesine sokulsa da farketmez.kısa pantolonlu halini bilen smallville ahalisi tarafından,süperman taytlarını çekip bir tutam saçını alnında kıvırsa bile "bu bizim kentgillerin clark değil mi yahu" diyerek teşhis edilmemesi neredeyse imkansızdır.amerikalıların bile bu kadar salak olması mümkün değildir.
  • iyi bir çizgi roman hayranını şaşkına çevirecek kadar kötü bir superman dizisi. zamanında beğenmezdik ama teri hatcher'li superman dizisi pek guzelmiş meğer.

öte yandan şu dc comics karakterlerini bir türlü sevememiş olmamın da etkisi var tabi.
  • buffy ile angel'in superman'li versiyonu.her hafta yeni bir villain, guzel kizlar, yumurta gibi cocuklar hatta yumurta kafali cocuklar. hayir olan arada superman efsanesine oluyor.
  • benzer konulu bir çizgi roman için (bkz: batman year one)
  • "senin i$in insanlari ve dunyayi korumak olabilir, ama bizim i$imiz de seni korumak" jonathan kent [ep.hourglass]
hesabın var mı? giriş yap