şükela:  tümü | bugün
 • çakma sideways. ama insana guzel bir duygu da veriyor, herkes degisebilir, insanlar iyilesebilir gibisinden.
 • vasat bir film. senaryo güçlü değil, sanki bir derdi var ama bir türlü anlatamıyor. ana mevzu aşk mı, boktan aile ilişkileri mi, iq'ları yüksek insanların eq'larının yerlerde süründüğünü idda etmek mi belli değil. oyunculuklar desen ahım şahım bişey yok, belki bir ellen page idare eder ama o da juno'daki hallerini mumla aratıyor. imdb'de 6.8 vermişler ki "overrate etmek" bu olsa gerek. bir de şunu söylemeden geçemeyeceğim; sarah jessica parker üzgünüm ama sex and the city'den başka her yerde eğreti duruyorsun, böyleyken böyle.
 • proje başında sarah jessica parker yerine rachel weisz oynayacakmış.fakat kendileri aniden vazgeçince yerine sarah jessica parker tercih edilmiş.ha iyi mi olmuş.evet olmuş.zira rachel weisz çok daha iyi projelerde oynamaya layık bir kişilik.filme gelince,müzikleri fena değil gibi sanki.fragmanda izlenildiği kadar güzel olmayan filmler kategorisine girebilitesi de var.çok sıkıcı olmasa da daha iyisi elbette olabilirdi.
 • türkçe'ye aşkın yaşı yok adıyla çevrilen filmde başrolleri
  dennis quaid , sarah jessica parker , thomas haden church ve ellen page paylaşıyor.

  profesör lawrance (dennis quaid ) kendisinden başka kimseyi düşünmeyen, insanlarla ilgilenmeyen, onları umursamayan bencil biridir. ta ki eski öğrencisi janet ( sarah jessica parker ) ile karşılaşana dek.

  profesör kendisi gibi zeki,çalışkan kızı, bir de kendilerine tam zıt bir karakterde olan, eğlenceli üvey kardeşi ile kendisi için son derece sıkıcı gözüken bir hayat yaşamaktadır. ve bu da ta ki janet ile karşılaşana kadardır.

  bilirsiniz, her insanın kendi yüksek duvarları vardır ve ister profosör olun, ister marangoz bir gün aşk sizinde kapınızı çalar ve o yüksek duvarlarıız yerle bir olabilir.

  işte aşkın büyüsüne kapılmak isteyenlerin ve aşka inananların keyif alabileceği, genel olarak romantik komedi sınıfına sokulabilecek ama esasen ne tam romantik, ne tam komedi, ikisinin biraz karışımı, üzerine sos olarak da biraz dram ekli olan, bir modern zaman masalı daha.
 • akıllı insanlardan çok kendini beğenmiş insanları konu alan film. başlardaki düşük tempo o evlatlık kardeş olmasa filmi izlenemez hale getirebilirmiş. baba-kız kendilerini toplumsal seviyeye !! indirebildikçe film biraz daha dikkat çekici hal alıyor.

  - aptal olmak nasıl bir şey?
  - bütün gün evde oturmak gibi...

  ayrıca

  --- spoiler ---

  sondaki karelerde ailenin elinde biri mavi biri pembe tulumlu iki bebek var, diye gördüm sanki. ikizleri olmuş oluyor sanırım. ne bileyim, karışık bir film. baya konsantre olup izlenince anlaşılıyor bir şeyler ama değer mi o kadarına kararsızım.

  --- spoiler ---
 • thomas haden church ve ellen pagein iyi oyunculukları dışında bişeyi olmayan film. sarah jessica parker dökülüyordu resmen. bir de acaip kart duruyodu üzüldüm şahsen. akılları sıra zeki insanların hayatta nasıl yalnız kaldıklarını ve zorlandıklarını anlatmaya çalışmış filmama hiç başarılı olamamış kanımca. iç karartıcı, sıkıcı bir film çıkmış ortaya. sideways'le falan asla kıyaslanamaz. benim için zaman kaybı oldu ama tabi zevkler ve renkler tartışılmaz,izleyin karar verin.
 • dandik, sıradan ve oyuncularının kişisel performanslarıyla bir yer varmaya çalışan romantik-döküntü. filmin yarısında neler olacağını da anlıyorsunuz.

  filmden akılda kalan ve ilginç tek ayrıntı; dennis quaid'in resmen jack nicholson karizmasına ve mimiklerine kavuşması. bilerek mi yapıyor yoksa yaşlandıkça ona daha da mı benzeyecek bilemiyorum ama aynı jackie idi.
 • boşu boşuna 1,5 saatiniz yiyecek bir filmdir... kolay kolay bu tanımı yapmam her film için hatta izlediğim her filmin de güzel olmasını beklemem, öyle 3.sınıf aksiyon filmleri de izleyebilirim, ya da bir grup üniversite öğrencisinin bir kampa gittiğinde karşılarına çıkan sapık katilli filmleri de ama bu film nedir kardeşim yahu? romantik komedi değil, herhangi bir mesajı yok? olaylar arasında o kadar büyük boşluklar var ki kim neyi neden yapıyor anlayamıyorsunuz... bu ellen page amcasına aşık mı oldu olmadı mı o bile müphem... herhalde oyuncu kadrosunda her oyuncunun sinemagrofisindeki en zayıf halkadır...
 • iq ile eq arasındaki farktan ekmek yemeye çalışmış ama çalıştığıyla kalmış film. atomu da parçalasan socially retarded oldun mu bir boka yaramazsın mesajını vermek için hayli oyuncu madara edilmiş ve yazık olmuştur. yine de birkaç söz söylemek isterim.

  --- spoiler ---

  film inanılmaz kötü ama çok zavallı karakteri var ve bu zavallılar bu tarz umut taciri filmlere heba edilmeyip gerçek dramın içine dahil edilseydi seyircide güzel etkiler yaratılırdı diye düşünüyorum. evin en zavallısı ergen vanessaydı mesela. annesizlik ve aslında kimsesizlik, babaya full yaranma çabası, normalde bir hissedecekken yaşı itibariyle bin hissetme ve bunun yarattığı gerzeklik. ve hala ısrarla kimsenin sikinde olmama.

  baba evin ikinci patetik noktası. ölmüş eşe bağlılık, aşırı bağlılık, narsistlik, psikolojik yıkım... tüm bunlara karşılık hop abiye karı gönderelim çözümü ve poff her şey güzel olur.

  bir de evin genç oğlu var. o da zeki ve aynı zamanda sosyal tipleri kızdırmamak üzerine kurulu bir başarı öyküsü. başka bir bok katkısı yoktu bir de iki yiyişme sahnesi için çağrılmış olabilir bilemiyorum.

  ve evin üvey amcası. valla amca da olmasa yarısında çıkardım da amca var. amca da gerizekalı pardon ortalama zekalı, hayatta tutunamamış ama normal insan olarak çoğunluğa hitap eden karakteriyle var. onu da şükürler olsun thomas haden church oynamış.

  son itibariyle filmin einstein da olsan insanla iyi olacaksın aslanım mesajını sikesim geldi. yapma yav?

  imza: ne iq ne eq.

  --- spoiler ---

  ayrıca;

  +what's it like to be stupid?
  -what's it like sitting by yourself at lunch every day?
  +it sucks.

  şu özet geçen hakikat için filmi izlemeye değmez.
 • neden sürekli "zeki" ve "bilgili" birbiriyle karıştırılıyor anlamıyorum. acaba bilgiliyi göstermek daha kolay olduğu için mi?

  güçlü karakter içermeyen, zannımca çok gömülmeyecek, ama çok iyi de denmeyecek film.
hesabın var mı? giriş yap