şükela:  tümü | bugün
 • bir gün olmaya istediğim baba modelinin, iki çocuğuyla harika işler yaptığı, keşke herkes çocuğunu böyle yetiştirse dedirten güzel şey.

  bu dünyada hala umut var.

  buda youtube kanalları

  http://www.youtube.com/user/destinws2
 • hem super baba tadinda cocuklari ile ilgilenen hem dunyanin elli milyon yerini gezip bilimi kafasi daha agir basanlar ile zamani bol olanlara ya da cani sikilmis ama youtube'da fail videosu izlemek istemeyenlere getiren abi. ustelik amca yuksek frekanslar ile video yayimlamasina ragmen hala tam zamanli isine devam ediyor. ne olacak "roket bilimi yapmiyor herhalde" de demeyin, tam zamanli isi tam olarak o.
 • dünyanın en çalışkan insanlarından biri olan destin sandlin'in kanalı. bu adamın üç çocuğu var, üç evcil hayvanı var, tam zamanlı roket test mühendisi olarak çalışıyor, güney amerika'da ücra amazon köylerinde yetimhane işleten bir vakfın üyesi, uçuş dersleri alıyor, ve inanılmaz efor ve zaman isteyen videolar yayınlıyor. bu videolar için sponsor buluyor, takipçileri ile sık iletişim kurıyor vs vs. ben ise nasıl lan demekten başka bir şey yapamıyorum.

  videolarında iss hayranlığını ve astonot olma isteğini sık sık tekrar ediyor. inşallah gidersin reyiz, sen gitmicen de hayvanat bahçesi müdürü mü gidecek. gidersen sosyal medyada chris hatfield'den bile daha aktif olacağın garanti.
 • yegâne sahip olduğu süper zoom’lu, muhteşem ağırçekimlikli kamerasıyla, amatör olması rağmına, en alışılmış şeyleri bile bilim adamı edasıyla ve profesyonellerle, ustaca, keşşaflığıyla belgesel tadında videolar çeken ve tek takip ettiğim youtuber.

  ayrıca destin ve ekibi, videolarına türkçe de dahil olmak üzere bir çok dilde altyazı seçeneği de koyuyor.

  editto: bu adam öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler başlığının vücut bulmuş hali, insan formu.
 • son videosunda sıvı içinde ilerleyip birbirine çarpan iki adet vortex ring'in oluşturduğu "secondary ring" leri taklit etmek için ne kadar uğraştığını anlatmıştır.

  link: smarter every day

  tabii buradaki olay konunun kendisi değil. izleyince de anlayabileceğiniz gibi, zamanında buna gelen, eski bir kamera ile çekilmiş görüntüyü taklit etmeye çalışıyor. çünkü anlaşılan o ki, ortaya çıkan bu garip sıvı dinamiği fenomeni araştırılan bir şey değil.

  sevgili adamımız destin ve bir kaç arkadaşı bunu başarabilmek için 4 sene uğraşıyorlar. sonunda da diyor ki, yapmamız gereken şey sadece tankı boşaltıp, bir daha doldurup, matematiğimizi gözden geçirip yeniden denemekti.

  tanım: yıllar boyunca sürekli kendini geliştirebilmiş, nadide bilim kanallarından biridir.
 • son videosunda "bilim ne güzel lan" ve doğa azizime denk geldiğim ve şahsıma bayrakları astırmış kanal. çok başarılı bir anlatım olmuş. fourier
 • destin dedik bağrımıza bastık adam amerikan askeri çıktı. silahlarla olan ilişkisi az çok ipucu veriyordu gerçi, ama daha global bir insan olmasını beklerdim. son videoları hep amerikalılar kardeştir bunu bozan kalleştir mesajlı.
  "amerika çok cici, rusya bizi bölüyor" sığlığını yakıştıramadık sana destin efendi. politikaya gireceksen amerikanın milletin ensesinde nasıl boza pişirdiğini de anlat.
 • sağdan soldan arakladıklarını türkçeye çevirip adeta kendi keşfiymiş gibi ciddi ciddi anlatan köşebent surat youtube fenolarını yere göğe sığdıramayanların bir iki bölümünü izlemesini tavsiye ettiğim youtube kanalı.
 • gerçekten youtube'de takip edilesi, insanın ufkunu iki katına çıkaran bilim kanallardan. diğer bir bilim kanalı olan veritasium bile bu adamınki kadar özgün içerik hazırlamıyor bence. adamın hevesi, kameraya bakarken resmen gözlerinden okunuyor. ne mutlu ona ki her gün yeni bir şey öğrenip, bunu insanlarla paylaşıp mutlu oluyor.

  düşünüyorum da smarter every day sanırım sadece fizik olguları üzerine yoğunlaşmış. keşke biraz da kimya biyoloji filan anlatsa (böyle kanallar bilen varsa yeşillendirsin lütfen).
 • bu kanalla beraber veritasium ve vsauce kanallarını da izleyerek genel kültürünüzü fersah fersah genişletebilirsiniz.