şükela:  tümü | bugün soru sor
 • destin sandlin* tarafından sunulan, "ilginç şeyler her yerde. önemli olan görebilmek" mantığında videolar içeren bir kanal. biraz bizdeki barış özcan gibi.

  destin abimiz videolarda ilginç şeyleri, nasıl olduğunu, gizemlerini falan anlatıyor. mesela bir deniz anasının zehir uygulama yöntemi, taş balığı diyebileceğimiz stone fish'in iğnesini(su canlılarıyla uğraşan bir bilim adamıyla resmen kanka olmuş), yerçekiminin elektrik üretiminde kullanılmasına dair ilginç bir konsepti, yıldırım tabancasını, prince rupert's drop'u, gidonu ters dönmeye ayarlanmış bisikletin kullanımını vesaireyi videolarında bulabilirsiniz.

  kendisi ufku iki katına çıkaran bir youtube kanalıdır.

  kendisine şu linkten ulaşabilirsiniz:<<<

  eegn: #66560921
 • bu abimizi diger "benzer" kanallardan ayiran sey, sizi trivia'ya bogmak yerine gercekten enteresan bir olguya dikkatinizi cekip o olgunun nasil gelistigini guzelce izah etmesidir. sadece bu sebepten oturu bile subscription'i hak eder.
 • falcon heavy testi ile ilgili yayınladığı şöyle bir videosu var.

  kalkışlar ve inişler, bölgedeki, destin hocamızın "dünya'nın en büyük tek katlı binası" olarak söylediği, bir roket montaj binasının tepesinden çekilmiş. videoyu özel yapan ise, 3 boyutlu ses kaydı sayesinde kulaklık veya bir 3d ses sistemi ile sizi o ortama götürmesi(ustası olmasam da sesi vücuda da yayması açısından güçlü bir 3d ses sisteminin daha etkili olabileceğini düşünüyorum).

  kalkıştaki mükemmel sesin yanında inişte booster başına 3 tane sonic boom oluşuyormuş. bunlar da videonun iniş kısmında, yine 3d ses kaydı olarak duyulabiliyor. tabi ortamdaki yankı nedeniyle destin hocamız 5 tane duyduğunu söylüyor.

  şahsi görüşüm, sesin ilk dinlemede etkili olduğu yönünde. tekrar dinlediğimde aynı tadı alamadım. bu yüzden, en azından ilk dinlediğinizde, rahatsız edilmeden ve bütün ses ayarları yapılmış vaziyette iken videoya girmeniz. zaten bununla ilgili videonun başında açıklama yapıyor.

  tavsiye ederim.