şükela:  tümü | bugün
  • draje sekerleme. cok lezzetlidir, meyve tadindadirlar*******. bir paketin hepsini tek basina bitiren seker komasina girebilir. mars* fabrikalarinda uretilir.*
  • eksi tadlari vardir. silindir biciminde paketlenmislerdir.
  • türkiye'de neden havaalanı dışında bir yerde bulamıyorum diye merak ettiğim,süper güzel süper tatlı bonibon..(bkz: nestle)
  • muhteşem bonibon. dışındaki şeker kaplamasının diğer bonibonlardan daha kalın olması en büyük özelliğidir kanımca. içi de bol çikolatalıdır. yurtdışına gidenlerden mutlaka istenenler arasındadır. bir diğeri için (bkz: after eight)
  • tadi bonibondan güzel olan bonibon (hatta bin ceker ona).
    ama o güzelim paketini degistirmeyi planliyorlarmis; 'yapmayin, etmeyin, yalvariyorum' diye haykirmak ister insan. o klasik paketi olmadan nasil tadi cikar ki smartiesin? bundan sonra tercih bonibondan yana olcaktir, her ne kadar smartiesin yerini tutamasa da.

bilgi icin: (bkz: http://news.bbc.co.uk/1/hi/business/4276553.stm)
  • smarties i nestel oncesi ve nestle sonrasi olarak iki donemde incelemek gerekir.

nestle oncesi leziz cikolatasi, silindirik paketi, rengarenk kapaklari ve kapak altindan cikan s.m.a.r.t.i.e.s harfleri ile vaz gecilmez bir eglence ve yiyecekken, malesef nestle nin burnunu sokmasi ardindan degisen cikolata lezzeti m&m's e yaramis ve sahane silindirik kutusuna ragmen smarties in ilk tercih olma ozelligi ucup gitmistir.
  • uzerindeki sekerin kalinligi ve tadiyla, cikolatasinin agizda hemencecik erimesiyle kentin bonibonundan cok ulkerin ufosuna benzemektedir.

bir de ici haribolu olani vardir ama cikolatali drajenin yerini tutmaz tabii ki.
  • bir donem (seksenlerin basi) kiprisli post-somurge bebelerine renkleri ve birkac de harf ogretmis sahane sekercikler. onceleri tum harfler cikardi, bi ara sadece s m a r t i e cikmaya basladi, olayin tadi kacti. x'ler genelde lacivert kapaklara cikiyodu ya da uc yasindayken yaptigim deney pek basarili degildi, bilemiyorum su an.

bir acccaip ote fantastik reklamlari vardi ki aklimizi basimizdan alirdi: smarties'in silindir kutusu dev bir uzay aracina donmustu ve astronot kilikli mutlu her renk her desenden cocuklar mutluca onun icine dolmaktaydilar. yutuplarda aradim bulamadim. hey gidi.

soyle birsey var ama http://www.youtube.com/watch?v=9b2l4vjelf8
  • eskiden nasildi bilemiyorum ama su an bonibon'un yanından bile gecemez.
  • bir ara ankara gopdaki askeri lojmanın marketinde satılıyordu bu şaka yapmıyorum, kaçak kaçak girerdik arkadaşlarla alıp çıkardık. görevliler asker çocuğu olmadığımızı biliyorlardı ve göz yumup kimlik sormuyodu bizden. heey gidi günler.

şu an macrocenter'da bile bulunamıyor bu.