• bu adamların hizmet verdiği hiç bir firma ile alakam olmamasına rağmen çatııııır çatır spam alıyorum gece gündüz.

bi' işkillendim, bu kadar spammerin hepsi aynı servisi kullanıyor olamaz ya. yoksa?
  • gelen emaillerini unsubscribe yapsam mı diye düşündüğüm spamcı şirket. zira bildiğim kadarıyla bazı etik bilmez spamcılar bu unsubscribe seçeneğini "bu email okunmuş" mantığında kullanıp size farklı adreslerden daha çok email gönderebilmektedir. şimdi bu adamlar bunu yapmayabilir, çamur atmış olmayayım ama söylemeden edemedim.
  • öncelikle belirteyim, bu firmada çalışmıyorum. çalıştığım işte 4 yıldır kullanılıyoruz, oradan biliyorum.
    sadece bir pazarlama ve kampanya yönetim aracıdır. çeşitli crm uygulamaları ile entegre çalışabilir ve bu sayede firmaların müşterilerine daha doğru ulaşmasını sağlar. sunucular sizin lokasyonda bulunur, datalar size aittir, mailgönderirken de sizin smtp sunucunuzu kullanır. yani smartmessage üzerinden spam yapılıyorsa bu size mail/sms gönderen firmanın sorumluluğundadır. hatta spam konusunda hassas olduklarını söyleyebilirim. yani smartmessage üstünden gönderilmiş bir e-postaya "beni listeden çıkar" derseniz, firma özel olarak bu kişilere gönderim yapmayı istemediği sürece, bu kişiye ait hiç bir mail adresine gönderim yapmaz.

kullanım amacı zaten doğru müşteriye ulaşmaktır. örneğin yaptığınız gönderimlerin hangilerinin ulaştığını, ne kadarının okunduğunu, ne kadar gönderimin doğru adrese olmadığını veya posta kutusunun dolu olduğunu(mailer-daemon mesajlarını okur) size rapor olarak sunar. ayrıca hotmail vs gibi sağlayıcılar ile anlaşmalarını yönetir ve bu posta sağlayıcılarına yaptığınız gönderimler içinde spam işaretlenenleri raporlamanızı sağlar.
hesabın var mı? giriş yap