• egitim anlayisi asagidaki sekilde olan kurum. based on a true story;
    - .net kursu acarlar, iyi kotu baslangic kademesini gectikten sonra kalan kismi anlatacak hoca bulunamadigi icin ara verirler
    - birkac hafta sonra hoca bulunur, fakat yeni hoca eski konulari tekrardan alir. bu hoca sikayet edilir. yerine gelen diger hocanin ise tamamen farkli bir duzeni vardir. herseyi bastan anlatmak ister.
    - o gider, yeni bir tane gelir. hazirliksiz ders anlatir. ders sirasinda "hep beraber kod yazma teknigi" ile ders anlatmaya calisir fakat kod yazarken siniftan disconnect olur. ogrenciler coding'i ogrenemez, debugging'i iyi ogrenir.
    - tum sinif kurstan vazgecmek ister fakat senet imzaladiklari icin paralarini geri alamaz
  • işkur destekli yazılım ve sistem uzmanlığı kurslarından %100 burslu eğitim almaya hak kazanan kişilerin bilmesi gereken şeyler şu an itibariyle * şu şekildedir;

- eğitim 800 saat, 100 iş günü ve 5 aydan oluşmaktadır.

- kursiyerlere; eğitim süresi boyunca aylık 420 tl’ye tekabül eden hak ediş desteğinin yanında kurs süresi boyunca gss primleri karşılanıyor.

- yazılım uzmanlığı müfredatı, sistem uzmanlığı müfredatı

- eğitime başlamadan önce üç sayfalık bir sözleşme imzalatıyorlar.

- imzayı atıp kursa başladıktan sonra kursu yarım bırakmanız durumunda 2500 tl gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor.

- 10+5(özürlü=özürsüz) gün toplamda devamsızlık hakkınız var. bu sayıyı geçtiğiniz takdirde tekrar size 2500 tl bir yaptırım uygulanıyor.

- eğitiminiz bittikten sonra mcsd sınavlarından birine * ücretsiz giriş hakkı tanınıyor. eğer 1000 üzerinden 700 puan alınırsa başarılı oluyorsunuz. başarılı olamazsanız, bir sonraki sınava tekrar girmek için 75 € yahut $100 vermeniz gerekiyor. sınavlara katılmak mecburi değil.

- eğitiminiz bittikten sonra iki buçuk ay içerisinde bir işe girip çalışmanız gerekiyor aksi takdirde şu bizim meşhur 2500 tl tekrar devreye giriyor. yalnız bu noktada smartpro işkur ile anlaşmalı iş yerleri ile görüşmeniz konusunda size yardımcı olacağını taahhüt ediyor. bu görüşmelere katılmak zorundasınız. bu iki buçuk ay içerisinde herhangi bir sektörde iş bulup en az beş ay çalışmanız gerekiyor. evet sektör önemli değil.
  • istisnasız her ay, kendilerinden %100 burs kazandığımı belirten içerikli sms ile numaramı spamlayan firma. kontenjan da 110 imiş. yersen.
  • (bkz: smartpro bilgisayar akademisi) google da yorumlarda şöyle bir şey okuduğum tükkan:

"pandemi nedeni ile gitmekten vazgeçtiğiniz kurs ücretlerinin iadesini yapmıyor da devir hakkı veriyormuş efendim bu ve benzer durumlarda bir dilekçe kadıköy ilçe milli eğitim müdürlüğüne, bir dilekçe cimer yahut mille eğitim bakanlığı teftiş kuruluna bir dilekçede ilçe tüketici hakem heyetine veriniz. milli eğitim bakanlığı özel öğretim kurumları yönetmeliği başta pek çok düzenleme var ve gayet açık bu konuda, dersi verilmeyen kurs ücretlerini iade etmek zorundadır.

senetleri de vermiyorlarmış neymiş kendileri iptal ediyorlarmış, sizin yanınızda yırtacaklarmışmış :)) bir avukata danışınız, bildiğiniz bakkal gibi yönetilen bir yer zaten orası ellerinde bırakmayınız senet falan bu adamların derim ben."

ben bunlara iş görüşmesine gitmiştim bir ara yahu o ayrı bir yazının konusu olmalı ama özetle daha kurumsal bir yer istiyorsanız iş için mahallenizdeki nalbura fala başvurunuz bilahare deneyimlerimi ayrı bir entry konusu yapacağım elbet :)
  • netron dikiş nakış enstitüsünün ortaklarından birinin ayrılıp hasanpaşa civarında kurduğu milletin yıllardır uğraşıp alamadığı ctec ünvanını 1 günde alan ,eğitmenlerinin hoş insanlar olduğunu düşündüğüm yeni it kursu.
  • profesyonellikten uzak, hala sinav merkezi olamamis, donem donem iyi egitmenleri bunyesinde barindirabilen kurum.* diger egitim merkezlerine gore daha ucuz ama digerlerine fazladan odemeye kesinlikle deger.
  • herhangi bir eğitimini almadığım ama pearson vue sınav merkezi kısmını kullandığım ve kendilerini çok amatör bulduğum it eğitim kurumu. sınav odasında kamera çalışmıyordu baya uzun bir süre yetkili gelmesini bekledim sonra dışarı çıkıp seslenmek zorunda kaldım. telefon, cüzdan vb. kişisel eşyaları koyacak bir dolap vermediler. son olarakta sınava girdim oda buz gibiydi. kadıköy-maltepe taraflarında oturup karşya geçmeye üşenen insanlar için zorunlu seçim...
  • 120 saatlik certified ethical hacker (ceh)'lık eğitimi veriyormuş gibi yapan yer
    (bkz: ethic)
    (bkz: hacker)
  • instagram reklam kampanyasında şöyle yazıyordu: “animasyon kursu; istediğiniz her türlü animasyonu çizebilmek...”

wtf is “animasyon çizmek”?

ben müzik çizmek istiyorum, bana şarkı çizme, şarkı çizmeyi öğret.

“her türlü” demek de şey gibi. her türlü muamele var bizde. yani sen gel kayıt yaptır da işte arardığın şeyin biz mi olup olmadığını öğrenirken falan anlarsın, biz de bilmiyoruz çünkü tam olarak napıyoruz bu konuda.

yahu tamam herkes collocation nedir lexicology nedir bilmez, en doğru ifadeleri kullanamaz anladık da reklam vermişsin be para verip keşke her şeye halleriz abi diyen stajyerlere değil düzgün insanlara yaptırsanız şu reklamları. ciddiyetinizden etkilensek.
  • beni delirtecek kurum. illa dava etmeniz vs gerekiyor herhalde.

arkadaş, bir kere öğretmen verimsizliği sebepli dondurdum. ikinci kez başladım bu sefer pandemi girdi araya. e pandemi sebepli online ders yapacaklardı ağustos ayından beri haber verecekler. kabus gibiler yemin ederim. uzak durun lütfen paranız ile rezil olmayın.
hesabın var mı? giriş yap