şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'ye yeni uğramaya başlamış bir piercing modası. şöyle bir şey.

ilginç bir şekilde acıtmıyor yaptırırken ama bakımına özen göstermek lazım tabi. yırtılması kolay bir bölge olduğu için de dikkatli olmak gerekli.
  • üçüncü ayımızdayız kendisiyle ve yırtılmak üzere fakat aşığım sözlük.
    çok seviyorum arada bir sabahları ağzım kan içinde uyansam da beni gülmeye alıştıran bu meret.
    evet gülmeyi beceremezdim, elimle saklardım hep gülüşümü ama bir kere böyle bir şeye sahip olunca insanın gösteresi geliyor ve şu an daha pozitif bir insana dönüştüğümü de hissediyorum.
    teşekkürler smiley.
  • bugün itibari ile edindiğim, üst dudağın tam iç ortasındaki ince zar dokuya takılan, gerçekten acıtmayan, konuşurken görülmeyen, gülümseyince çok az kısmı görünen piercing - adını da gülümseyince görünmesinden almakta zaten...

şuan henüz bir saat oldu, kendimi peltek ve garip hissediyorum. çok sevmekle birlikte alışmak zor olacak gibi...
    sanırım yeni takıldığı için biraz fazla fıldır fıldır dönüyor.
    piercing uzmanı daha küçük piercing takmak zor dedi fakat iyileşme sürecini atlatınca küçüğe geçeceğim.

öneriler uyarılar varsa mesaj beklerim.
  • her ne kadar bakımına aşırı özen göstersem de üçüncü haftasında iltihap kaptığı için çıkartmak durumunda kaldığım, cefasını çektiğim ama sefasını süremediğim piercing.

vücudu, cildi hassas olanlar boşuna denemesin bence. eninde sonunda vücut istemiyor ve çıkartmak zorunda kalıyorsunuz çoğu takı/aksesuar gibi.

ben tekrar deldirebilirim sanırım. üç hafta da sürmüş olsa gülünce görünmesi çok tatlı oluyor çünkü.* iltihaplandığı yerden çıkarılması dışında bana hiç acı çektirmediği için de ayrıca sempatim var kendisine.
  • bunu dışarıdan güzel görünüyor diye taktıran varsa taktırmasın. çok kötü görünüyor. yüzüne bakamıyorum şunu takan insanın.

yapmayın kızlar. bu 1, yüzük parmağına farklı renkte cicili bicili oje 2.

bu 2sini ne zaman görsem bulantı refleksim tetikleniyor. mecaz değil. hakkaten midem bulanıyor. yapmayın.
  • zamanında yaptırmıştım. hatırladığım tek kötü olayı sabah uyandığımda piercingin olduğu yer biraz acımış oluyordu. çok seviyordum çok severek kullandım ama maalesef yırtıldı.
  • upper lip frenulum piercing diye de anılır. smiley piercing bence çok farklı bir hava katıyor insana, cok begendigim için yaklaşık 1 ay önce ben de deldirdim ve bu süreçte bayağı şey tecrübe edindim, sizlerle de paylaşayım;
    öncelikle deldirirken pek acımadığını söyleyebilirim ki benimkisini uyuşturmadan deldiler. delim kısmını sağolsun güzelce yaptı beyfendi ama bana bakım hakkında; birkaç hafta mayalı ürünler tüketme yoksa keloid oluşur ayrıca tuzlu su yada listerin ile günde 2 3 kez ağzını çalkala dedi. uzun araştırmalarım sonucu keloid oluşumunun mayalı şeyler tüketmek ile hiç ama hiçbir bağlantısı olmadığını öğrendim. keloid olusmasının asıl sebebi piercingin yerinden oynatılması. zaten smiley piercingde can alıcı nokta deldirdikten sonrası, piercinginizle oynamamalısınız ama diliniz oraya lanet olsun ki gi di yorr. ve yapabileceğiniz en büyük hata piercingle oynamak,hiçbir piercinginize dokunup oynamayın hele smileye asla, zaten çok hassas ve incecik bir bölge, yırtılmalara çok müsait unutmayın. yemek yerken sürekli bir şeyler kaçıyor, onu çıkarmaya çalışıyorsunuz ve zamanla tik haline geliyor bu.

bazıları rahatsız ediyor mu diye soruyor, beni gram rahatsız etmedi açıkçası.
    delimde ilk delim piercingi takarlar o da buyuk ve biraz kaba duruyor bence, en erken bir bir buçuk aya değiştirtebileceğinizi düşünürsek ki bu bile pek sağlıklı değil, ben deldirirken bir küçük boyunu takmalarını rica ettim siz de sorabilirsiniz piercing uzmanına.
    son olarak diş fırçalarken aman dikkat, temizliğe dikkat, tuzlu su ile ağzınızı çalkalayın ve kibarca kulak çubuğuyla iki yanına tuzlu su sürün, bilgilerimi nacizane paylaştım, ama bu işin uzmanlarını dinlemek daha doğru olur bu yüzden birkaç link paylaşıyorum, video sahiplerinin diğer videolarına bakmanız da çok yararlı olacaktır, özellikle enfeksiyon, bakım ve keloid ile ilgili olanları.

https://youtu.be/t56jhe8yvva

https://youtu.be/uykjxq2tvri
  • iki yıldır kullandığım.
  • üç yıldır kullanıyordum ama artık sıkıldığım için bugün çıkardığım hede