şükela:  tümü | bugün
  • bir yazar

hakkında yazdığım şeyleri sildim, çünkü uğraşmaya lüzum yok. size salça olursa siz de hiç bulaşmayın.

aylar sonra gelen edit:yuh be kardeşim. ben adamı unutmuş gitmişim; lakin bünyesinde nasıl bir etki bıraktıysak neredeyse 1 yıl aradan sonra bile özel mesajdan tacizlerine devam etmektedir bu komikcan.

aha bu da yazdığı mesaj:

" -smllwbbr- (#33490155) buraya da mi yazdin, zavalli sey seni sana ansiklopedi alcam bol bol entry sicarsin "

yazdığım şey de taaa nisan ayında yazılmış bir entry. allah akıl fikir versin kendisine.
  • vay babo, vay babo, vay babo!... bendenizi ezik alamanci kiro yapan, humanist, sevgi kelebegi, dunyayi sadece kitaplardan ogrenen yazar. sen oyle diyorsan, alamanci kiro oluruz be arkadasim... sen fotr sapkayi temin et, geri kalan donanimlar bende mevcut.

amerika'ya dun gelip, daha dogru durust tam bir amerikali cevre edinmeden, her tipten amerikaliyla iletisim kurmadan, sadece esl'deki arkadaslarindan yola cikarak tespitler yapmis yazar.

bak arkadasim, sen alamanci mercedes'inde takilip kalmissin, ve habire irkcilikla kafayi bozmussun. benim yaptigim irkcilik degil, insanlari milli ozelliklerine gore kategorize etmektir. her milletin ya da irkin belirli ozellikleri mevcut ve ben bunlari dile getirdigimde irkcilikla ithaf ediliyorum. misal, simdi sana yeni zelanda'daki samoa adali gocmenlerin suca meyilli serseriler oldugunu soylesem, yuzundeki seda sayan sasirmasini gorur gibiyim... ya da new york'taki puerto ricolularin zenciler gibi serserilik yaptigini soylesem... haitililerin dunyanin en aptal milleti oldugunu soylesem... almanya'daki turklerin almanya'nin asalaklari oldugunu soylesem... fransa'daki araplarin ve zencilerin calismayip, suc isleyip, kanunlardaki bosluklardan yararlanip ceza almamalarini ve ulkenin sosyalist imkanlarini somurdugunu soylesem... cinlilerin cimri, hintlilerin daha cimri oldugunu soylesem... polonyalilarin pratik zekasinin kit oldugunu soylesem.... cingenelerin tv'deki "cennet mahallesi"ndeki gibi insanlar olmadigini soylesem... amerikali white trash'lerin bi boka yaramayan oksijen israfi insanlar oldugunu soylesem... misirlilarin guvenilmez bir millet oldugunu soylesem... filistinlilerin ise bir diger guvenilmez cikarci millet oldugunu soylesem... dersin ki bana "sen hitler terk ciktin"... ama ben fikirleri bu ulkelerin cogunu gezerek, ya da amerika'da bu tip insanlarla iletisim yaparak elde ettim. senin gibi sadece kitaplardan degil, senin haritada yerini gosteremeyecegin ulkelere giderek ogrendim.

istisnalar kaideyi bozman aslanim. elbette bu gruplamalarima farkli insanlar cikar... almanya'da cem ozdemir'in cikmasi gibi... ya da zenci birkac tane bilimadami cikmasi gibi (zenci bilimadami listesi yayinlayan arkadasa selam cakalim), ya da samoali duzgun insanlarin cikacagini soylesem... haitili zeki insanlara girmiyorum, cunku henuz zeki bir haitiliye rastlamadim, bulursam haber veririm.

bir millletin ya da irkin genel ozellikleri oldugunu soylemek, irkcilik degildir aslanim. benim en iyi arkadasim bati afrikali zenci. hani ben irkciydim?? ve ben butun bu "gruplama"larimi ona da anlatiyorum. kendisi sizler gibi saci yagli entellerden olmadigi icin, beni anliyor. universite'nin ilk 1 yilini beraber okumustuk.

naciz tavsiyem, turkiye'deki sikko universitelerin ogrettikleriyle ve kitaplarla takilip kalma aslanim. abd'de yasiyorsun, herturlu imkan var... fotr sapkani tak ve dunyayi dolas benim yaptigim gibi... sadece gelismis ulkelere takilip kalma, 3. dunya ulkelerine de git. backpacker yap, inan cok paran gitmeyecek.. ama ufkun bir hayli acilacak... sana kizamiyorum, cunku sen sana ogretilen utopyalari ve mitleri gercek saniyorsun... tecruben yok... romantik romantik "her millet aynidir, hicbir fark yoktur" diyorsun. turkiye'deki tipik universite ogrencisi olmaktan oteye gidememissin. vizyonun sifir. sacin da allah bilir uzun ve yaglidir (iyyyykkk).

"daglar oy oy oy, yollar oy oy oy.."

not:isbu entry'nin sahibi san fransisco'ya davet edilmis... biz san fransisco'yu sizden ogrenecek degiliz aslanim. sen turkiye'de metalica tshort'u giyerken ben fisherman's wharf'ta alcatraz'a karsi birami yudumluyordum. hitchcock'un vertigo'sunu ya da polanski'nin chinatown'unun izle de hem san fransisco'nun eski hallerini gore, hem de 2 tane basyapit izlemis olursun. bergman, kurosawa, fellini, vittorio de sicca ya da tarkovski'yi de izle de biraz vizyon sahibi ol. (aha, bir sede sayan sasirmasi daha geldi).. biz cahil alamancilar severiz bu yonetmenleri...
  • eşcinsellerle alakalı bir yazım üzerinden bir sürü hakaret eden tip. adama diyorum ki "kardeşim, fikrini söyle, yanlışlarımı göster madem".. hala daha hakarete devam ediyor.

bu da son hakareti

açık fikirli, open-mind tiplerin de yobazı olabiliyor bazen. işte bu da onlardan biri.