şükela:  tümü | bugün
  • birçok açıdan keyifli 8 silindir ataç tarzında kategorisinde çok başarılı bulunan, bence de başarılı olan esigara ürünüdür.

atomizeri tfv8 8 baby başarılı bir atomizer.
    coilleri rta olarak da, pamuk olarak hazır kullanmak da mümkün. 3mlt tankı.

detaylı bilgi ürün sitesi
  • ilk ve hep kullandığım marka, chipsetleri ve tasarımı eşsiz smok'un çok güzel görünümlü müthiş ergonomik ve şekilli bu modu malesef smok' un genel sorunu boya dökülmesi ve misfire handikaplarına sahiptir. misfire sorununu sonraki partilerde firmware ile çözmeye çalışmış olsalar da yememiş alet, çok fazla şikayet alıyor halihazırda, malum yerden sipariş vermiştim gümrüğe bile girmeden geri gönderdiler, umarım üçerli beşerli sipariş verip gümrükten geçirtebilip o sikik forumda iki katına satanların götünde patlar sevgili uzaylımız.
  • yeni oyuncağım, pardon emziğim, pardon e-sigaram. kit olarak aldım, içinden tabii ki rda çıkmadı. şimdilik hazır coil ile buharlıyorum. ilk işim firmware güncellemek oldu.* misfire henüz yaşamadım. rba kit gelince bakalım, detayları paylaşırım.

edit büdüt:

yaklaşık bir ay sonra, tfv8 baby'nin yanına vaporesso gemini ve wotofo serpent mini ilave oldu. farklı sitelerden sipariş ettiğim iki adet rba kit de ilaç gibi geldi.

tfv8 baby, boyutuna göre mükemmel bir atomizer. tek problemimi rba kitle gelen camı değiştirdikten sonra ilk sarımımda yaşadım. mod devamlı kısa devre uyarısı verdi. kafayı yedim, yarım gün uğraştım, metrelerce tel, kilolarca pamuk ve litrelerce likit harcadım. *tek hatam ise atomizeri moda çok sıkmakmış. yeni rba kafası, milimin belki onda biri kadar uzun kaldığı için 510 pini fazla itip kısa devreye sebep veriyormuş. şimdi her şey güllük gülistanlık.
    rba dünyanın en rahat çalışılanı değil. ben şimdilik 2,5 mm çapta, 3x28 ga twisted ile aralıklı sarımda çok mutluyum. aralıklı sarım ile hem pamuk daha fazla dayanıyor, hem de bence aromalar daha üst düzeyde hissediliyor. ama aralıklı sarımda bazen likit sıçratma olabiliyor. bunun farklı sebepleri ve önlemleri var, şimdi yazamam çok uzun.*

gelelim moduna. boyası dökülmedi, dökülmemesi için de hiç çaba sarf etmedim. baya arka cepte, montun cebinde anahtarlarla filan geziyorum, tık yok. sakınmayan göze çöp batmazmış demek ki.

modun belirli hiç bir artısı ve eksisi yok. görevini sapasağlam yapıyor. kanthalcı olduğum için sadece watt modunu kullanıyorum. o da zaten ayarladığım watt'ı veriyor. pil tamamen kullanımla ilgili. başka da bir olayı yok. atomizeri değiştirince ateşleme yapmazsam yeni coili algılamıyor, daha doğrusu bu atomizer yeni mi diye sormuyor. ortalama aynı ohm'larda sarım yaptığım için sıkıntı yok ama atıyorum 0,3 ohm'dan 1 lik bir coile geçsem ne olur bilmiyorum. ama eşek değilsen zaten bir kaç kez direnci kontrol edersin.

keşke daha az ilgi çekici olsaydı da, herkes bir eline alıp; -oha amma ağırmış! demeseydi. *

evet, ağır abi ama o pilleri sana taksam...
  • yurtdışında almak için uygun bir yer bulamadığım, bilenlerin yeşillendirmesini rica ettiğim kit.
  • tfv8 baby tank ile 2 haftadır kullandığım cihaz. likitlerden aldığım tat bu cihazla tam performansına ulaştı. sadece dış yüzeyindeki kaplaması çok kolay aşınıyor. bunu da uygun sticker kaplaması ile hallettim sayılır.
  • sabahtan beri emzik gibi ağzımda dolaştırdığım alet. buhar üfleme keyfini hat safhaya çıkarıyor.
  • baby beast yerine big baby atomizeri ile şahane performans ve 5ml. likit tankı yanında hediyesi rba coil ile coil bağımlılığını pamuk ve teli kendin sar kendin kullan şekli de güzel olan elektronik sigara kiti.
  • efsane moddur. başlancıç için en uygun fiyatlısıdır sanırım. ben mech mod ruyasına doğru devam ettiğim için alimde 2 haftalık tertemizi durur. isteyenler yeşillendirsin hemen görüşelim.
  • 3 gündür falan kullanıyorum, ufak bir miktar irade koyunca sigara içtirmiyor cidden. bunun yanında 4 ay kullanıp düşürüp bozduğum esigara cidden oyunca gibi kalıyormuş. o da kalem gibi olanlardan değildi, ona rağmen durum bu.

neyse, asıl mesele bu değil. sony vtc6 pillerden aldım bunun için. yorumlarına baktım, herkes orijinal diyordu. 30a continuous discharge filan dendi, piyasadaki en ideal pil bu dendi. piyasada sahtesi çokmuş, bunlar da yüksek güç tüketimi yapan cihazlarda intihar bombacısı rolü oynuyormuş. bir boktan anladığımdan da değil, pilleri sigaraya takınca amps göstergesinin 13 civarında takıldığını gördüm. 12'ye düşmüyor, 14'e çıkmıyor. 13 küsur oluyor, çekerken 12'lere düşüyor. bırakınca tekrar 13'lere yükseliyor.

açıp bir ecnebi sitesinden pilin performans testine baktım. 30a sürekli deşarj olma olayı pil 80 santigrat dereceye yükseldiğinde geçerliymiş ya da ben bir şeyleri çok yanlış anladım. müthiş fizik-elektrik-elektronik bilgimle "o halde 10 saniye boyunca ateşleme tuşuna basıp öyle gözlemleyeyim" dedim. dördüncü saniyede elime hayvan gibi sıcak likit damladı, bıraktım.

tank sızdırıyor. ben bu cihazı hiçbir zaman 4 saniye çekmeye gerek görmedim ancak michael phelps ciğerine sahip arkadaşlar buna dikkat etsin. belki tek seferliktir ama tedbirli olmakta fayda var.

sosyal bilimciyim çok da şey etmeyin beni bu konularda.

ufak tefek notlar da düşeyim:

bozulan esigaram kangertech bilmemne box idi. takribi 120 ml likit rahatlıkla 2 ay yetiyordu. bununla ne olduğunu anlamadan 30 ml'lik likitin dibine geldim üç günde. ilk zamanlarda sigara içmemek için insan çekip duruyor, zamanla azalır elbet. bunun önüne geçmenin yolu da var neyse ki. hazır nikotinli gliserin zımbırtılarından (esigara jargonunda nicotine base ya da kısaca nbase) ve aromalardan alıp belirtilen oranlarda mikserle gibi belli bir devir sayına sahip cihazla karıştırarak çok daha ucuza meseleyi çözebilirsiniz. çok daha yüksek nikotin oranlı nbase'ler alıp bunu istenilen nikotin oranına dek base ile seyreltenler var. ancak 24 mg ve üstü nikotin içeren sıvılarla temas etmek ölümcül dendiğinden hiç bulaşmadım. sakarlığım üstümde aylardır.

şu rezistans tellerini (esigara jargonunda coil) sarmak benim güvenle yapabileceğim bir iş değil gibi duruyor. alien bu konuda güvenli, yanlış yapsanız da çalışmaz olur biter deniyor ama ben güvenemiyorum yine de. yeni başlayanların en gıcık olduğu konu da bu. hazır likitin masrafından kaçmışken coillere yatırım yapabilirsiniz. ben meseleyi bir gün kavrasam bile evde sakar şakir filminde televizyon üreten adam gibi takılıp durmak istemiyorum.

son olarak, defalarca söylendiği üzere, her ne kadar hissiyatı sigara deneyimine benzetilmek için uğraşılsa da özünde sigarayla alakası yok. düzenli olarak bir ilaç içtiğinizi düşünün. kullanım süresince sorun çözen etkilerinin yanında bir dünya olumsuz yan etkisini çektiniz. kullanım sonlandırılınca da hayatı zindan edecek bırakma semptomları ortaya çıkacak. (bildiğiniz antidepresan/antipsikotikten bahsediyorum evet.) doktor da size bırakma semptomlarını maskelesin/azaltsın diye hafif bir ilaç veriyor. bırakma semptomlarının prospektüste verilen süresi bitince hafif ilacı da bırakıyorsunuz. aha esigara bu. uzaktan bakınca bütün düzenek çok karmaşık geliyor. ben biraz daha yakındayım, hala çok karmaşık geliyor ancak bir şekilde yürümesini sağlıyorsunuz, merak etmeyin.
  • bugün edindiğim ve beklentilerimin çok altında çıkan mod.

ürünün orjinalliğini kontrol ettim. a serisi olarak bilinen v1.2.1 sürümüyle elime geçti. v.1.2.11 sürümüne update etmek istiyorum fakat her adımı doğru uygulamama rağmen "invalid chip id" hatası veriyor. her adımı 20 kez kontrol ettim. tam pencereden aşağı atmalık saçmasapan bir cihaz olmuş.

joyetech evic vtc mini modumu 2 yıldır kullanıyorum, bir kere bile güncelleme sorunu yaşamadım.