şükela:  tümü | bugün
  • uzun zamandan beri (2013) elektronik sigara kullanıyorum. ara sıra sigaraya döndüğüm oldu tabi ki.
    neyse efendim yaklaşık 3 aydır düzenli olarak günde 2 pakete yakın sigara içiyordum.
    elimde bulunan cihazlara alternatif bir şeyler ararken pod mod cihazları araştırdım. smok nord marka cihazı aldım.
    daha önce de smok marka cihazlar kullanmıştım. o yüzden pod mod'a geçiş yaparken smok tercih ettim.
    kısaca bilgi vereyim belki almayı düşünenler vardır. öncelikle aşırı ufak ve taşıması çok kolay. şu ana kadar herhangi bir sızma akıtma vs asla yapmadı. salt nikotin baya hoşuma gitti. 4-5 sağlam nefes çekince uzun bir süre elim cihaza gitmiyor. şarjı da oldukça yeterli. sabah tam dolu şarj ile başladığım günü neredeyse tamamlıyorum diyebilirim. bataryanın dolma süresi de yaklaşık 1 saat 15 dk. biraz yoğun kullandığım için günde 3 ml kadar likit tüketimi söz konusu.
    bu cihaza benzer çok fazla cihaz mevcut ama smok nord almak isteyen olursa kesinlikle tavsiye edebilirim.
  • bu ürüne dair büyük bir belirsizlik var. bunun sebebi direk olarak smok. hangi coilin hangi tip likite uygun olduğunu söylemiyor.

ortada 3 çeşit coil var. 0.6 mesh, 1.4 regular ve 1.4 ceramic.

malum forumda da herkes farklı konuşuyor. ali'de de satıcılar arasında farklı yorumlar mevcut.
  • "...the 0.6? mesh coil is specially designed for sub ohm vaping, it has a large mesh inside, with which you can get faster heating process and massive vapor clouds;

and the 1.4? regular coil is designed for mtl vaping, you can enjoy throat hit with it..."

yani diyor 0.6 subohm buharlama icin. ejderya modeli aroma ve yogun buhar hedefli.

1.4 mtl, agizdan cigere yani sigara icimi. bogaz vurumu yapan.

1.4 ile salt likit ile 0.6 normal likit ile.

bir alinexpress yorumcusu guvenilirligimiz yok belki ama okudugumuzu anlatabiliriz evelallah
  • 10 gündür sigarayi bırakmamı saglamis olan elektronik makina.
  • yakın çevremde bazı insanlar uzun yıllardır elektronik sigara kullanıyor. hiçbir zaman sevemedim çok fazla duman çıkarmasından ve çok büyük olmasından ötürü. 9 yıldır da günde 1buçuk paket kırmızı marlboro içerim. sigara konusunda gelenekçiyim, bırak elektronik sigara içmeyi, sigaramı bile değiştirmedim yıllardır. bu ön bilgileri verdikten sonra belirteyim, bu alet bir harika.

ürünü kullanmaya başladığımda kendimi hiç şartlamadım sigara içmeyeceğim diye. hatta günde 10 dal içsem başarılı sayacaktım kendimi. ama başladıktan sonra gördüm ki bunu içerken aynı zamanda sigara içmek saçmalık. vücut aynı nikotini aldığı için bir yoksunluk hissi veya nikotin krizi yaşanmıyor. hissedilen sigara isteği sadece yılların alışkanlığından dolayı yaşanan bir şey. 40 gündür sigara içmiyorum, içmeyi de düşünmüyorum. ayrıca ilk zamanlarda ağzımdan düşürmediğim bu aleti kullanımım da her geçen gün azalıyor istemsiz bir şekilde.

aletle ilgili günlük kullanımdan bahsetmek gerekirse, şarjı her türlü günü kurtarır. hatta ben %30'un altını hiç görmedim. ama şarjı azaldıkça kuvveti de azaldığı için arabada vs. şarj ediyorum sürekli full performans çalışsın diye. aletin pil kapasitesi 1100 mah. iphone 8'in 1800mah oradan hesap edin ne kadar güzel bir iş yapmışlar. ayrıca 1buçuk saatte tam şarja ulaşıyor.
    3ml likit haznesi yine günü kurtarır. ben yine de arabaya attım biraz likit belki lazım olur diye, küçük bir kutuda cepte vs. taşınabilir.
    fiyat olarak türkiye'den 230 liraya aldım ve bana aylık masrafı 200tl civarı. tasarruf yapmak için geçmedim bu ürüne fakat fiyat olarak cebi rahatlattığı da kesin. (aylık sigara masrafım 650lira)

sonuç olarak bir elektronik sigara cahili olarak tavsiye ettiğim, 9 yıllık kırmızı marlboro aşığı olarak bana ilk elime ulaştığı an sigarayı bıraktıran güzel alet. son 1 ayda 4 tanıdığım daha aldı. yani epeyce hızlı yayılıyor çevremde.

edit: birlikteliğimiz tam 197 gün sürdü. son 10 gününe kadar hiç sigara içmemiştim. bir yerden sonra sigara içmeyi çok özlediğimi farkettim. sigaraya geçerken bayağı zorlandım. arkadaştan alınıp yarısında atılan sigaralar, mentollü denemeleri derken paket alarak kaldığım yerden (günde 1,5 paket kırmızı marlboro) devam ettim. ben tamamen unutsam da hanımın e-sigaraya geri dönmem konusundaki baskıları devam ediyor, ama artık mümkün değil.
  • bir süredir loaded marka cookie and butter likit ile kullanıyorum. çok memnunum. sigara içmiyorum. yalnız bu alet ile ilgili bilinmesi gereken çok önemli bir şey var.
    smok nord'un üzerinde bir buton var. bu butona beş kez üst üste basarak açıp kapatıyorsunuz. ayrıca çekim yaparken de bu tuşa basılı tutuyorsunuz.
    aleti kullanmadığınız zamanlarda kesinlikle kapatmayı unutmayın. uyurken cebinizde kalırsa ya da benim gibi dans ederken açık bir şekilde cebinizde unutursanız; tuş basılı kalabiliyor. alet aşırı ısınıyor ve kartuştaki likiti emiyor. likit bittikten sonra coilin içerisindeki pamuk yanıyor. uzun süre basılı kalırsa kartuşun plastikleri erimeye başlıyor. dikkat edin ve kendinizi yaralamayın.
  • 1.4 coili ile 30-50mg arasında değişen salt likit kullanılmalıdır. (sigara içim) (normal likit de kullanabilirsiniz ama boğaz vurumu çok az olur)
    0.6 ohm ile de normal bildiğimiz likitler kullanılmalıdır. (ciğer çekim)

0.6 coil ile salt likit kullanayım nolacak derseniz. alacağınız çok fazla miktardaki nikotin nedeniyle nikotin zehirlenmesi geçirebilirsiniz. aman diyim.

cihazla ilgili bir kaç noktaya dikkat etmek gerekiyor.
    - likitin ne kadar kaldığını devamlı kontrol etmek gerekiyor. bir anda içindeki pamuğu yakabilirsiniz.

- ilk coil yerleştirildiğinde likiti %90 oranında doldurup 2-3 dakika bekleyin ve direkt tuşa basarak için. pamuk iyi likit emsin diye tuşa basmadan boş çekmeyin. sonrasında ağzınıza likit sıçratması olasıdır.

- likit doldurduktan sonra üst kısmı komple kapatmayın. yavaş yavaş ittirirken beyaz ışık yandığı an ittirmeyi bırakın. aletiniz alt kısmından likit sızıntısı yapıyorsa bunu düzeltecektir.
  • son zamlardan sonra arayış içerisindeyken keşfettiğim cihaz. günde 1,5 paket sigara içiyorken, 5 gündür sigara içmedim sayesinde. kompakt, güzel bir alternatif. 1,4 ohm coilini 12 mg nikotinli %50-50 vg-pg oranlı likitle kullanıyorum. şarjı 1,5 günü çıkartıyor. 93x30x13 mm ölçüleriyle heryere giriyor. 10 günde parasını çıkartacak.
  • ikinci el olarak nerede bulabileceğimi merek ettiğim cihaz.
  • 11 yıldır günde minimum 1 paket sigara içen şahsıma 5 gündür sigarayı hiç aratmamıştır, tavsiye edilir.