şükela:  tümü | bugün
  • smoothie yapmaya yarayan, ev kullanimi icin uretilmis versiyonlari da bulunan, mikser ile kati meyve sikacagi karisimi, guclu bir alet.
  • (bkz: kenwood)
  • (bkz: blender)
  • alınacaksa kenwood disney alınmalıdır, smoothieyi nasıl yapar bilmiyorum ama görüntüsü çok tatlı, mutfağın bi köşesinde dursun yeter. zaten insan onu kullanıp kirletmeye kıyamaz. diğer kenwood smothie makinesine göre motoru daha zayıf.
  • en fazle seçeneği kenwood'un sunduğu smoothie, frozen vb. yapmak için en ideal ekipmandır.
    genel amaçlı blender'lar veya mutfak robotu denilen zımbırtılardaki buz kırıcılar da aynı işe yarar.

ev için en ideali kenwood smoothie blender veya smoothie blender junior modelidir. kendilerinin bir de profosyonel modeli vardır ki aman dedirtir.
  • tefal 6 bıçaklı makinasının diğerlerinden daha çabuk parçaladığını idda ediyordu. memnun kaldım şimdilik, öneririm ama karşılaştıracak başka makina bilgim de yok.
    bir tarif de benden yeşil smoothie
    bir şişe soda, 6badem, 1elma, 4yaprak marul, bir salatalık, sapıyla 5 dal nane
  • ben de tefal'in onthego diye bir makinesini kullanıyorum. yalnız ilk aldığımda kullanma kılavuzunu da okumama rağmen üstünden bastırarak çalıştırmam gerekirken kıro gibi çevirerek çalıştırmaya çalışıp dişlilerini çıtlattım neredeyse kırıyordum. tabii tencerede muhallebi pişirmeye alışkın bünye smoothie makinesini yadırgadı bocaladı biraz ondan oldu öyle.
    bence markası önemli değil bütün smoothie makineleri güzel, hepsini seviyorum.
    (hayatımda muhallebi pişirmedim doğru düzgün yemedim bile :p )