şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bıkmadan usanmadan imla hatasına sahip mesajları atan kişiler.

  telefon dolandırıcıları yine iş başında. telefonuma gelen mesaj aynen şu şekilde.

  tebrikler! hediye kol saati kazandiniz. hemen 02122178855 i arayin. hem kol saatinizi alin, hem de elektirik faturanizda indirimden yararlanin. 02122178855

  mesajın geldiği numaraya cevabım; "ulan önce elektrik yazmayı öğrenin."
 • bugün bana 0531 903 65 30 no'lu telefondan gelen bir sms:

  değerli abonemiz, 09/01/2010 tarihinde düzenlenen pepsi cep çekiliş kampanyasında hattınız 36 milyon turkcelli arasından seçilerek 18 bintl para ödülü kazanmıştır. bilgi. işlem. için 0531 891 84 59 0531 903 63 30 arayın
  turkcell...

  merak ettim, nasıl bir şey çıkacak bu işin altından diye, iki numaraya da ulaşılamıyor. mesaj bırakın diyen telesekreter çıkıyor...
  şimdi bunlara ne yapmak lazım....
 • hediye olarak sundukları malzemeyi iyi seçtiklerini düşündüğüm dolandırıcı şahıslar. "kol saati diyelim la, muhahahaha" diye gülüşlerini gözümün önüne getirebiliyorum.
 • bu adamlar geçen gün benim cep telefonuma gönderdikleri mesajda "kol saati"nin "kol" kısmını tümü büyük harfle yazmışlardı. sanırım bir şey ima etmek istiyorlardı. telefonu masanın üzerine bırakıp, istikametine doğru çektiğim nahı göremediler.
 • dün akşam telefonuma gelen mesajla vites değiştirdiklerini gördüğüm insanlar.

  üşenmeden yazacağım duygu sömürüsü şu şekildeydi:

  -kadir abi iş bulamadığım için çok zor durumdayım.evime çocuklarıma yiyecek ekmek erzak götüremiyorum.
  biz de para yok pul yok çocuklar aç. hava soğuk odun yok kömür soğukta donuyoruz abi. çocuklarım donuyor hasta olacaklar diye çok korkuyorum.

  işsizlik, yoksulluk gerçekten çok kötüymüş. abi soğukta donuyoruz. kadir abi kafayı bozucam abi. müslüman insanım müslüman olarak yaşadığımız bu dünyada allah (hepsi büyük harfle yazılmış) için allah (yine büyük harf) rızası için çocuklarımın hatırı için yardım edecek dostum arkadaşım akrabam hiç kimsem yok kadir abi. düşenin garibanın dostu olmuyormuş abi.rabbimden (yine büyük) dileğim bu acımasız yalan dünya zalim dünyada hiç kimseyi hiç bir zaman düşürmesin.

  iki cihanda da hepimizin her zaman yar ve yardımcısı olsun. abi yüce allahıma emanet olunuz. selamün aleyküm.

  mesaj aynen buydu.

  amaç geri dönüp yardım teklif etmemiz elbette.

  lütfen çevrenizdekileri uyarın derim ben.
  insanların duygularının sömürülmesini hazmedemiyorum çünkü.

  bu arada kadir abi kim bilmiyorum. ben değilim tabi ki.
 • bu telefon kaydinda oldugu gibi bazilari tarafindan fena tii ye alinmis dolandiricilar.
 • az önce bize icra takip başlığıyla gelen sms aynen şöyle:

  borcunuzdan dolayı bugun adresınızde hacız ıslemlerı baslatılacaktır,evde olmamanız durumunda polıs nezaretınde hacız ıslemı yapılacaktır.bılgı ıcın:02129080674
 • hala bu oyuna gelenlere şaştığım dolandırıcılık
 • demin sonuyarı adıyla gelen mesajı noktasına virgülüne dokunmadan yazıyorum: "sn. ............... firmamız yıldönümüne özel kazandığınız akıllı cep telefonunu onaylamadığınız takdirde iptal olacaktır. bilgi için 02129481282"

  kazandığım cep telefonunu onaylamadığım takdirde telefon imha mı oluyor? firmanın adı "sonuyarı" mı? firmanız yıldönümünü kutlarken götüne diken mi battı da durup dururken bana akıllı cep telefonu hediye etti? bana neden kızdınız?

  ben size dolandırıcılık yapmayın demiyorum, hobi olarak yine yapın ama işinize biraz ruhunuzu katın. bunu annem bile yemez artık.
 • şöyle versiyonu vardır.

  “abi ben mehmet benim teyzeoglugil örenyerindeki zeytinlikten on iki bucuk kilo altin cikardilar bu altinlar ufak ufak bilye şeklinde altinlarin üzerinde yazi yada resim yok çiktıgında üzerinde yeşil küf gibi bir sey vardi yikadik temizledik simdi pırıl pırıl bu altınlari elimizden cikarmamıza yardım et yari parasi bizden sana helal olsun ben koyden ayrilamiyorum beni acil ara senden haber bekliyorum selamlar”