şükela:  tümü | bugün
 • nisan 2017'de çıkacak şirinler filmi. tamamen animasyon olmasının yanı sıra gözlükçü şirini çizgi filminden aşina olduğunuz dublaj sanatçısı özgür özdural seslendiriyor. umarım mümkün olduğunca diğer karakterler de çizgi filmden aşina olduğumuz dublaj sanatçılarına emanet edilir.

  imdb: http://www.imdb.com/title/tt2398241/
  fragman: https://www.youtube.com/watch?v=85qi71hk97a
  teaser: https://www.youtube.com/watch?v=tzrbisv6aiw

  --- spoiler ---

  keşfedilen yeni köydeki şirinlerin hepsinin kız şirinlerden oluştuğu söyleniyor. yaklaşık 50 yıldır süren hasret sonra mı erecek yoksa altından bir hinlik mi çıkacak göreceğiz.

  --- spoiler ---
 • genelleme üzerinden yapacak olursak fena olmamış, özellikle kız çocukları için izlenebilir, nasıl ki güçlü, sakar ve bilgin* şirin üzerinden karakter analizi yapabilmemiz için kişisel tanımlamalar yapılmışsa animasyonun 2 nci yarısındaki kayıp köydeki şirinler içinde yapılabilseymiş iyi olurmuş gerçi konu bütünlüğü ve animasyon süresinden dolayı buna izin vermek zor neticede izleyici kitlesinin dimağlarını ve bedenlerini yormamak gerekir.

  ilk iki filme göre çıtayı yükselttiklerini, kalite olarak daha iyi bir iş çıkarttıklarını ve çizgi filmin ruhuna sadık kaldıklarını söyleyebilirim.

  nazarımda animasyonda gargamelin kedisi azman ve heybetli kartalıyla olan diyalogları sulu komediye kaçmadan iyi işlenmiş.

  bu animasyonda güzide karakterimiz şirinenin sarı saçlı kara kaşlı olduğunu fark ettim