• dünyanın en atv filmi.

atvde salı günleri prime time da yayınlanacak bir filmden öteye gidemez kesinlikle. imdb de nasıl 10 üzerinden 7.3 almış, anlamadım. 0.73 alabilmeli ancak.

"bu akşam, 21.45 te.. atv'de.. samuel l jackson ! yılanlar bir uçağı basar !! uçakta dehşet !"
  • samuel abimizin filmde oynamasindaki en etken sebep filmin ismiymis. hatta bir ara ismi degistirmeye niyetlenince studyo "ceker giderim ben ona gore" tehditlerini savurmus. eh, hak vermemek elde degil. snakes on a plane gibi kac film ismi var ki?

(bkz: super olay)

yalniz, turkceye nasil ceviricekler onu merak ediyorum. minimalist takilip "ucakta(ki) yilanlar" mi diyecekler, yoksa "katil yilanlarin ucagi istilasi" falan mi? bekleyip gorecegiz.
  • "uçakta o kadar yılanın ne işi var, ne alaka lan?" sorusunu akıllara getiren gubidik film...

acaba kanal d gizli gizli kendi mi çekiyor bu filmleri nedir?
  • kanal d'de "katil yılanlar" adıyla oynayacak filmdir.

(bkz: turkceye sacma cevrilmis film isimleri)
  • bu film sayesinde amerikan pop kulturune, "tehlike, artan tansiyon ve bikkinlik" durumunu ifade eden, ingilizcede daha once var olmayan bir deyim eklenmistir. benzer deyimler: c'est la vie, shit happens, whattya gonna do

wife: "honey, you stepped in dog poop again. "
    husband: "snakes on a plane..."

diger bir kullanim:
    "how bad was the motorway pile-up?" "let me tell you, it was like snakes on a plane down there."

"how's your relationship with chloe going?" "it's getting close to being like snakes on a plane man, seriously." "damn, dude."
    referans: http://www.urbandictionary.com/
  • samuel l. jackson'un basrolunde olacagi 2006 yapimi film.. konusu ise; onemli bir tanigi oldurmek ile gorevlendirilmis bir katil kurbanin ucacagi yolcu ucagina zehirli yilanlar salar (hadi be?).. jackson da tanigi korumakla gorevlendirilmis fbi ajanidir..

fragmaninin internette pek begenilmesi uzerine new line filmin ratingini pg-13'ten r'a cikarmak icin yeni sahneler cekmeye baslamis; anlasilan fragmana kanip da filmde bekledigini bulamayanlarin daha sonra rotten tomatoes'ta, imdb'de filmi itin gotune sokup cikartmasindan tirsmislar baya..
  • yeni nesil dünyayı kurtaran adam olmaya aday gözüken film.*
  • 3. sınıf aksiyon filmi, gerilim ve komedi arasında gidip gelen bir acaip film. izlenmeli.
  • daha korkuncu için (bkz: true lies)
    (bkz: yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar)
  • bu film gerçekten bir efsane.
    bugüne kadar steven seagal filmlerinden aldığım hazzı başka bir filmden üstelik bir samuel l. jackson filminden alacağımı hiç düşünmezdim, ama samuel'i bir elinde boğazından yakaladığı kobra, diğer elinde cep telefonuyla yılan uzmanına çevire çevire orası yeşil burası mavi diye anlatırken görünce kendimden geçmişim.
    aynı zamanda samuel'in (evet samuel) yılanların haplanmış olduğunu öğrendiğinde yıkılması tam bir klasik.
    boynuzlu ve bağıran yılanları saymıyorum bile.

sonra olarak bu da benden gelsin.

holy snakes!.. * on a plane...
hesabın var mı? giriş yap