şükela:  tümü | bugün
  • bugun vuku bulmus sinirlerimi alt ust eden olay...

yegenim arkadaslarinin snapchat hikayelerine bakarken "hayata bakis acim" yazan bir videoya denk geliyor. hikaye tramvay duraginda direge tutunmaya calisan bir yandan da anlamsiz gozlerle tramvay bekleyen yasli bir amcanin videosundan olusuyor. o yasli amca yegenimin dedesi, benim de babam oluyor.

o yasli amca 85 yasinda. o yasli amcanin her iki gozu de sekerden %90 gormuyor. o yasli amcanin boyun sinirleri daraldigi icin zaman zaman bacaklarinda his kaybi oluyor ve muhtemelen direge de dusmemek icin tutunuyordu.

sen ve senin gibi elinde telefonla sosyal medyada daha cok izleneceksin, komik olacaksin diye elalemin ozeline, hayatina tecavuz eden insan musfettesi, keske hayata bakis acin gercekten de o amcaninki gibi olsa. onun gibi 85 yasinda hala calisiyor ve para kazaniyor olsan, aklin basinda, hafizan yerinde, kendi kendine yetebilen, hayirsever, iyi bir ebeveyin, iyi bir anneanne ya da dede olabilsen.

bakalim 85 yasina geldiginde "hayata bakis acin" iz nasil olacak oyle merak ediyorum ki.
  • günümüz sosyal medyasında her sosyal ağın kendine göre oluşturduğu özenti bir profil var, örneğin:
    snapchat: hayata bakış açım,arabada şarkı paylaşmak,bakın 20 liralık içecek içiyorum,calvin klein'dan tişört var üstümde, beyza çok öküz çok yemek yiyor (beyza 30 kilo)

twitter: sevgiliye laf sokmak,2. sınıf rock sözleri paylaşmak,bakın ben çok üzgünüm çok derbederim geceleri uyuyamıyorum

facebook: dedem öldü, hastanedeyim

gibi gibi gider bu, ancak hepimiz sosyal medyayı yanlış kullanıyoruz, her şeyin yolunda olduğu hayatımız da ya samimi ya da çok sıkıntı yaşıyormuş taklidi yapıyoruz çünkü bu bir trend. yaşlı amcayı çekmek, sıkıntı yaşayan birini çekmek, ya daideoloji karmaşası yaşayan çocuğu çekmek de aynı kapıya çıkıyor.