şükela:  tümü | bugün
  • sadece o ani, olayi, durumu yakalama amacli; kadraj, alan derinligi, hede hödö gibi kriterleri iplemeden cekilen fotograf. genellikle minik otomatik makinalar ile cekilir ki resimdeki her yer net olsun.
  • glance isimli türk demo grubunun break point 2010 (http://www.pouet.net/party.php?which=450&when=2010 ) partisinde 1.'lik kazanan demosu http://www.pouet.net/prod.php?which=54562 adresinden indirip izleyebilirsiniz.
  • (bkz: enstantane)
  • art of noise partikulu.
  • bu kelimenin tam olarak türkçesi bulunmamaktadır. tdk'ya önerim "özkesit" kelimesi bunu tam olarak karşılayabilir. evet, bundan sonra snapshot kelimesine özkesit diyebiliriz. tdk'ya mail atacağım boş zamanımda.
  • the strypes'ın ilk albümü.

1. mystery man
    2. blue collar jane
    3. what the people don't see
    4. she's so fine
    5. i can tell
    6. angel eyes
    7. perfect storm
    8. you can't judge a book by the cover
    9. what a shame
    10. hometown girls
    11. heart of the city
    12. rollin' and tumblin'
  • maven ile yazılım geliştirilirken development sürümlerine verilen suffix. örneğin uygulamanın 2.1 versiyonu development aşaması boyunca 2.1-snapshot olarak adlandırılır, release versiyonu 2.1 olarak çıkılır.

snasphot versiyonları local ya da mirror repositorylerde timestamp leri ile beraber versiyonlanır. bu sayede geliştirme versiyonları arasından en son derlenen belirlenerek projede kullanılır.
  • bir şirketin müşterilerinden tutun da, ürettiği mal ve hizmetler, işlerin akış şeması, kullandığı teknoloji, enformasyon sistemi ve işleri yaparken kendisine yardımcı olan öğelerin kısaca sunulabileceği bir grafik belge.
  • oracle da performans ölçümünde kullanılan, statspack kurduktan sonra statspack.snapshot komutunu belli aralıklarda çalıştırıp anlık olarak en çok kaynak harcayan sql , datafile başına i/o gibi istatistikleri elde etmekte kullanabileceğiniz anlık görüntü. beni buraya getiren ise buna hiç snapshop diyen bi uzmana rastlayan olmuş mu idi. olmamış. ben rastladım , anlamı nedir bilemiyorum artık.
  • bunu kullanarak sql server'da, asil hedefi availability olan database mirroringe scalability boyutu eklemek mumkun olabilmekte. normalde offline calisan mirror databasein snapshotunu olusturarak, neredeyse gercek zamanli raporlama icin bir salt okunur kopya database elde edilir. bu sayede oltp (kisa, sik karakterli) ve olap (uzun, seyrek karakterli) icin iki ayri sunucu kullanilabilir. mirroring asenkron yapilandirilirsa, performans kaybi minimuma indirgenmis olur.