şükela:  tümü | bugün
 • filmde çingene olduğu için brad pitt in değişik şekilde tonladığı 'dog' kelimesini filmin türkçe alt yazısında 'küpek' diye çeviren arkadaşın huzurunda saygıyla eğiliyorum.
 • bu filmle ilgili korkunç bir anım var. dersaneye giderken vizyona girmişti bu. sınıftan kızlı erkekli 6 kişi dersi asıp sinemaya gitmeye karar verdik. diğer 5 kişi tarık akan'la hande ataizi'nin oynadığı melekler evi diye bir filme gitmek isitiyordu. ben de ısrarla snatch'a gidelim dedim. 5'e karşı 1 olduğum halde yazı tura attık. ben kazandım. filmin ilk yarısı boyunca bu 5 kişi filmi beğenmeme tripleri yaparak kıvranıp durdu ve film arasında çıktılar. evet o massive attack'lı yangın sahnesi, köpeğin plastik topu yediği sahne, brad pitt, jason statham filan hiç ilgilerini çekmedi gerizekalıların. sinema yazarları derneği snatch'i o yılın en iyi filmi seçerken bu arkadaşların alayı öss'de kepaze oldu. eki eki.
 • lock stock and two smoking barrelsla beraber herkesin evinde olması gereken süper film. filmle ilgili bikaç trivia verelim hemen;

  * brad pitt bildiğiniz üzere guy ritchieden bir rol rica etmiş, guy ritchie bakmışki brad ingiliz aksanını kapamadı ona çingene rolünü vermiş.

  * sol, vincent and tyrone'un bahisçi soygunu sırasında yaptığı bütün hatalar, reality showlarda gösterilen kameraya çekilmiş soygunlardan alınmaymış.

  * guy ritche brad pitt'e bir boksör rolünde olacağını söyleyince brad piit biraz bozulmuş çünkü fight clubın çekimini yeni bitirmişmiş ve gene aynı tip bir rolde oynamak istemiyomuş, ama filmde yeralmak için mecburen kabul etmiş. (iyi de etmiş valla hehe)

  * amerikan dağıtım şirketleri filmin adını snatched veya snatch'd olarak değiştirmeyi düşünmüşler.

  * filmde 153 kere fuck kelimesi geçmiş. ( the boondock saintse yetişememişler maalesef)

  * filmin açılış sahnesinde soyguncularımız virgin maryden bahsetmektedirler, bu aslında reservoir dogsa bir göndermeymiş. çünkü reservoir dogsun ilk sahnesinde kahramanlarımız madonnanın like a virgin adlı şarkısını tartışmaktaymışlar.(eh karısı kolluyo adam napsın)

  * yapımcılar boks maçı sahneleri için yeterli figüran bulamamışlar bu yüzden kameranın açısı değiştiği zaman figuranlarda hareket ediyolarmış ki etraf kalabalık görünsün.

  *vinnie ve sol arabada elmas muhabbeti yaparken, bullet-tooth tony gelip silahıyla cama vurur, o sahnede oynayan vinnie jones değilmiş çünkü gece bir kavgaya karıştığı için hapisteymiş.(adamım benim bea)

  * brad pitt'in karakteri ve aksanının çıkış noktası, eleştirmenlerin lock, stock and two smoking barrelstaki aksanlar hakkında yakınmalarıymış.guy ritchie'de bu eleştirmelere inat öle bi aksan yaratmışki değil izleyiciler, filmdeki karakterler bile çingene mickeyin konuşmasını anlamıyolar.
 • filmdeki turkishin adinin neden oyle oldugu sorulunca:
  annesiyle babasi bir ucak kazasinda tanisip orada onu peydahlami$lar. ucagin adi da turkmu$. boylelikle du$en ucaklarin turkish airlines oldugunu da ogrenmi$ oluyoruz.
 • mutlaka izlenesi film. pop-art havasinda. klip izler gibi film izlemek guzel oluyomus cekimler cok basariliydi ozellikle karakterin londra'ya ucakla gidisinin hizli bir sekilde anlatilmasi cok basariliydi izlenmeli edinilip arsivlenmeli almanlar gelmeden.
 • annemin ilginc yorumuna takilan filmdir..

  "filmde oynayan sadece tek bir kadin vardi ve onu da karavanla birlikte yaktilar!!"
 • brick top: go on, put the kettle on.
  turkish: u want sugar?
  brick top: no thanks turkish, i'm sweet enough.
 • inceden

  --- spoiler ---

  brad pitt : dags (çingene şivesi yaparak)
  altyazı : küpek

  --- spoiler ---
 • belli bir başrol oyuncusu, belli bir senaryosu, belli bir türü olmayan olağanüstü film
 • --- spoiler ---

  avi - should i call you bullet? tooth ?
  bullet tooth tony - you can call me susan if it makes you happy.

  --- spoiler ---