şükela:  tümü | bugün
  • aslında 50 harf sınırlamasından mütevvellit aslı 'snickers 1 tl iken tadelle king size'ın 1.75 tl olması'dır. cari açığın artmasına bir darbe daha vuran durumdur. güzel yurdum çikolatasını yememe sebebidir. 1.75 tl ne lan? tadelle king size'dan bahsediyoruz. mars, milky-way, twix 1 lira yahu. tadelle nasıl bunlardan pahalı olabiliyor?! bilen beri gelsin çok afedersin.
  • (bkz: elma vs armut)
  • söz konusu ürünler genellikle dubaiden geldiği ve bu bölgede enerji maliyetleri çok uygun olduğu için garipsenmemesi gereken durum.

5 liralık benzinin olduğu ülkede üretimmiş nakliyeymiş, fabrikanın ısıtması soğutmasıymış, adamın kıcından kan alırlar kamil.
  • çok normal. tadelle yerli sermaye ile kısıtlı imkanlarla hiçbir destek almadan piyasaya çıkıyor. snickers'ın arkasında ise koskoca batı dünyası, yahudi lobisi, ermeni diasporası, holivud, ingiltere kralı, rahmetli başkan kenedi, taçsız kral pele, bakkenbauer, kaleci mayer, nadya komanaçi, bricit bardo var.
  • snickers ta fıstık vardır tadelle'de fındık.
    tadelle çocukluğumuzun mirasıdır, snickers filmlerde gördüğümüz merak ettiğimizdir.
    dolayısı ile tadelle 3lira da olsa her daim favorimizdir.
  • david ricardo'nun kemiklerini sızlatan uygulama.
    (bkz: karşılaştırmalı üstünlük)
  • tadelle'nin guzel olup snickers'in o kadar da guzel olmamasindan kaynaklanan durum.

rainel, boston'un kuzeyinden bildirdi.
  • konu maliyet kalemlerinin farklılığındandır. snickers, bounty vs gibi yiyecekler, çok büyük firmalar tarafından üretilen ve hammadde maliyetleri çok daha uygun olan ürünlerdir. ayrıca bu ürünlerde, global gıda üretim eğilimine paralel olarak çok sayıda katkı maddesi vs. bulunmaktadır. bu da maliyetleri aşağıya çekmektedir.

tadelle ise sanset tarafından üretilen ve üretim tekniklerinde diğer firmaların aksine sağlığa zararlı hammaddelerin üretimde kullanılmadığı bir üründür.

(bkz: glikoz şurubu)

hem hammadde alımındaki çapın küçük olması hem de üretim tekniğindeki farklılıklar nedeniyle tadelle daha pahalıdır.
  • snickers in iğrenç bir tada, tadellenin ise çok güzel olmasa da ondan daha güzel bir tada sahip olmasındandır.
    vw golf ün fiat punto dan pahalı olması gibi bir şey...
  • twix ve bounty nin de 1'er lira olmalarıyla ortamın kızışmasına vesile kapışma.