şükela:  tümü | bugün
  • aksiyonu bu kadar az olan bir oyunun, senaryo olarak daha fazla güçlenmesi gerektiğini düşünüyorum. umarım bu oyun güçlü bir senaryo ile gelir, zira son denuvo drm olaylarından sonra para verilecek ve para verilmeyecek olarak 2 ayrılıyor oyunlar.
  • ilk oyun gibi olursa efsane olur yoksa çöp...
  • sadece ön sipariş verenlerin "target führer" isimli bölümü oynayarak, hitler'i öldürebileceği oyundur.
  • oynanmasına 5 saatten az kaldı. iniyor gönlümün efendisi.
  • beyler bu sefer olmuş oyun. büyük ilerleme var öncekine kıyasla. her ne kadar oynayış olarak pek farklı gözükmese de oynayınca göreceksiniz.
  • perşembe günü satın aldığım ve pazar günü bitirdiğim güzel oyun. eğer onlarca saat oynayacağım single kısmını falan diye düşünüyorsanız boşa çaba gösterirsiniz. online kısmına artık yarın bakarım diye düşünüyorum.
    oyunda özellikle nelere dikkat ettim, neleri sevdim neleri sevmedim onları anlatayım.
    oyun hali ile bir sniper'ın italya da müttefikler için gittiği bazı görevlerden oluşuyor. görevlerin mantıkları, birbirlerini takip etmesi hol olmuş. son göreve kadar açıkca şimdi bu olacak tamam bu da güzelmiş dedim ama en son görevin en son kısmında hiç beklemediğim bir şey yaptılar oyun zevkinizi bozmamak için anlatmayayım da çok güzel oturtmuşlar.
    oyunu tasarlarken herhalde bölüm bölüm ayırdılar görevleri. ne demek istiyorum şöyle söyleyeyim. görevlerin alanları öyle uçsuz bucaksız değil yani kısıtlı bir alanda ilerliyorsunuz. hali ile 200 m ötedeki bir villadaki almanlar da sizin patlatığınız kamyonu, ateşinizi ölen adamlarını görüyorlar ama ne hikmetse sizin o tarafa gelmiyorlar. yani bir olay var ama herkes kendi bölgesinde kalmaya devam ediyor. yapay zekanın en büyük başarısı ise arada kırmızı ışıkla sizi mimlemek ve topçu ateşine tutmak. onun haricinde öyle ahım şahım beni zorladıklarını görmedim. gerçi ilk kez oynadığımda oyunları normal seviyede oynarım zor kısımlarda belki farklıdır bilemiyeceğim. öyle çok zorlanmıyorsunuz. zaten birini öldürün sonra pusuya yatın diğerlerini de çatır çatır alırsınız. ben görevlerde her aracı ve her adamı öldürerek oynadım ve ortalama 1saat 20 dk içinde her görevimi bitirdim. hızla oynama şansınız da elbette var ama tavsiye etmiyorum. bence paşa paşa her düşmanı öldürün derim. zaten biraz daha vakit alması için oyunun yapımcıları her askerin üzerinden bir şeyler çıkmasını ve bu çıkanlarında challange olarak size yansımasını sağlamışlar. oyun sırasında iken ekstra exp için bunları yapabilirsiniz. ben oyunu bitirdiğimde 18. seviyedeydim. oyunun skill ağacı 30. seviyeye kadar çıkıyor ama bunun için sanırım online oynamanız gerekecek.
    gelelim bir de oyundaki silah çeşitliliğine. zamanının silahlarını kullanmaları çok güzel olmuş. yani bir müttefik askerde hangi techizat varsa onlarla başlıyorsunuz. görevler bittikçe küçük dolarlar kazanıyorsunuz ve isterseniz yeni silahlar deneyebiliyorsunuz. bazı silahların daha ilk günden dlc kilitine sahip olması ise biraz moral bozmuş durumda. ya kardeşim bari onları görünür yapma da dlc yi (ki şuan için hitler avı diye bir tane var ben ps4 te oynadım. fiyatı 29.90dı)aldığımız zaman görelim. bunu koyduk ama para vermezsen oynatmam düşünceni bari gizle adamım ya.
    ben başladığım silahlar ile oyunun sonuna kadar gittim. zaten verdiği silah çok güzel. geliştirmeleri de özel şekillerde killer ile yapınca açılıyorlar. istersen açma fark yaratmıyor. her şekilde çatır çatır alıyorsun. zoom kalitesi de çok güzel. nefes tutma olayını çok güzel işlemişler. dünya kısa bir süreliğine yavaşlıyor ama durmuyor. sonra nefesiniz bitiyor ve hop hemen yerine gelmiyor bir süre beklemeniz gerekiyor falan. değişik ekipmanlarınız sayesinde tuzaklar kurabiliyor mayınlar döşeyebiliyor ve hatta c4 patlayıcı benzeri bir bomba ile tiger tankını uçurabiliyorsunuz. o çok zevkli bir durum. önce geleceği yolu kesitirip oraya bu patlayıcıyı atıyorsunuz. sonra sabırla biraz bekliyorsunuz. sonra zoom yapıp ateş ve elveda tank diyorsunuz.
    oyun kısa olmasa (ben 11 saatte falan bitirdim ki dediğim gibi çoook sabırla ilerlemek istedim) devamlılığı olsa güzel olurdu.
    ben gerçi kardeşlik yaptığım zaman açıkta kalan fifa 17 yi ile üzerine 40 tl koyarak aldım ps4 üm için yani çok para vermedim açıkcası bu nedenle ben zevk aldım da ps store de 299 tl ye satılıyor pc de 89 muş sanırım steam de fakat bakmadım. oynayıp sonra takasta kullanılabilecek bir oyun. oynarken hele o öldürme efektlerine hayran kalmamak elde değil. anlatılmaz yaşanır diyeyim. iyice geliştirmişler. kafadaki miğferin zıng sesini bile size duyuruyor ve psikopatça zevk almaya başlıyorsunuz bir süre sonra boyunlar, kalpler, böbrekler v.b patlamaya başladığı zaman ateşlediğiniz o küçük mermi sayesinde.
  • cs:go oynar gibi zıplaya zıplaya koşanların oyuna girdikten saniyeler sonra kafaya mermiyi yediği, 20 dakika vuranı görememek bir yana üstüne 10 kere daha vurulduğu enfes "sniper simulasyonu". bu arada co-op falan oynamak isteyen varsa steam üzerinde ""sniper elite 4 turk oyuncular bu post üzerinde birleşsin."" konulu başlığı bir ziyaret etsin.
  • an itibariyle steampunks tarafından kırılmıştır.
  • ps4 te black friday indirimi ile 60 küsür tl olmuş oyundur. saldırın.