şükela:  tümü | bugün
 • abrams'ın dediğine göre üç filmde de olacak olan kötü karakter. pure evil diyorlar kendisi için.
 • bu şahsın asıl kimliği hakkında iki teori var:

  1) darth plagueis, yani, palpatine'in uykusunda öldürdüğü ustası. darth plagueis aslında ölmedi, ya da tam ölmedi, force hayalet halde sith'leri yönetiyor. (bkz: plausible)
  2) jar jar binks. phantom menace ve devam eden iki filmde izlediğimiz, şapşal ve sakar görüntüsünün arkasına gizlenip üçleme boyunca çaktırmadan insanları manipüle eden, sonunda da konseye seslenip demokrasiyi çöpe atıp kendisi gibi naboo gezegeninden olan palpatine'in imparator olmasını sağlayan jar jar aslında sith ve muhtemelen palpatine'in yani darth sidious'un öğrencisi. (bkz: plausible)

  17 aralıkta anlaşılır kimin nesi olduğu.
 • isimden kaybetmiş resmen, snookercı ismi gibi. "snoke vs ronnie o'sullivan" tadında.
 • gollum sen misin?

  gayet gereksiz bir karakter... sırf eski filmlerle benzerlik olsun diye daha doğrusu sırf kylo ren karakterinin karanlık tarafta yer alması için bir sebep yaratmak namına eklenmiş gibi.

  ne gerek vardı bir ikinci imparator yaratmaya!? oysa ki ben 'imparatorluk sith'lerle olan tüm ilişkisini kopardı' şeklindeki varsayımsal hikayeyi daha çok beğenmiştim. ama nerede bunu yapacak cesaret...
 • --- spoiler ---

  üstte de belirtilmiş bana kalırsa kendisi darth plagueis olabilir. kendisine yüce bilge, supreme leader vs. şeklinde hitabının sebebi de plagueis the wise'dan geliyor olabilir. vücudu da force ile kendisini iyileştirirken deforme olmuş gibi duruyor.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  boyu 30 cm cikmazsa bana da camel demeyin
  --- spoiler ---
 • görüntü itibarıyla kabus gibi bir karakter. default bir sith lord (soluk ten, donuk bakışlar vs.) ile jackie earle haley'nin canlandırdığı freddy krueger karışımı. son derece korkutucu.

  eu canon olmaktan ne derece çıkarıldı bilemiyorum ama mevcut bilgiye göre darth plagueis'in ırkı muun olarak geçiyor ve buna bağlı kalınırsa snoke'un görünüş olarak plagueis olma şansı yok. ama "artık darth plagueis muun ırkından değil" derlerse başka tabii.

  edit: the art of the force awakens'da gösterildiği kadarıyla kendisi şöyle gözükmekte.

  kendisinin darth plagueis olmadığını düşünmeme sebep olan tek şey şu etapta karakterin muun'a benzememesi.
  darth plagueis olabileceğini düşünmemin sebepleri ise revenge of the sith'te palpatine/darth sidious, anakin'e plagueis'in hikayesini anlatırken arka planda çalan parçayla the force awakens soundtrack'te snoke adlı parçanın hemen hemen aynı olması. bakınız:

  palpatine's teachings
  snoke

  ve filmde çok alakasız bir şekilde kylo ren'in "the supreme leader is wise" cümlesini kurması. malum palpatine de episode iii'te kendisini anlatırken darth plagueis the wise olarak isimlendiriyor.

  edit: youtube linkleri patates olmuş, düzeltildi.
 • --- spoiler ---

  snoke, darth plagueis olamaz zira o darth sidious'un masterıydı. yücü müce diyorlar ama ünvanı yok sanki. yani darth snoke geçmedi mesela hiç.

  --- spoiler ---
 • filmi izlemeyen okumasın

  okuma

  sie

  --- spoiler ---

  ilk gördüğüm an hassittir lan öyle ırk mı olur 10 metre boyunda bölüm sonu canavarı gibi dedim. meğersem renkli hologrammış. star wars'ta da teknoloji gelişmiş be.. vay anasını, aradan yıllar geçiyor ha.

  tip olarak voldemort sümüklüsüne benzemekle birlikte muun ırkından olabilir gibi geliyor. yani darth plagueis ile bir bağlantısı olabilir. uzun suratlı, çıkık kemikli, burunsuz tipiyle bence bu herif muun olabilir. ya da ne bileyim işte. bir sonraki filme kadar bekleyeceğiz. neyin nesidir, nereden gelmiştir, bunca yıldır galaksi karışıkken bu herif ne yapıyordu, dedikleri kadar taşaklı bir adam mı, şimdilik bu sorular askıda kalıyor.

  --- spoiler ---

  okuma ha