şükela:  tümü | bugün soru sor
275 entry daha
  • bugün hayatımda ilk defa yaptığım şey. hızlı, zahmetsiz ve düzgün duruşla başlanmak isteniyorsa kesinlikle bir hoca eşliğinde başlanması gerektiğini düşünüyorum. iki saatlik ders sürecinde önce daha piste çıkmadan düz zeminde hoca önce beni board la tanıştırdı. üstünde nasıl durulur, nasıl ilerlenir, boarda nasıl yön verilir, topuk ve parmak ucu hareketleri ile başladık. sonra amatör pistine geçtik ve denge, derepaj, dikey kayma gibi teknikleri çalıştık. bir süre sonra hoca beni yalnız bıraktı. tüm bu süreç iki saati buldu. hoca gittikten sonra kendi başıma kaymaya başladım. sonra gördüm ki temel hareketlerle (derepaj kayma, yön değiştirme gibi) pisti hiç düşmeden ya da bir, en fazla iki kere düşerek tamamlayabiliyordum. süperdi, harika bir histi. bu kadar zaman neyi beklemişim. iki gün sonra tekrar kaymaya gideceğim.

ancak sonra kafama bir şey takıldı, ben merdiveni çıkmaya başlarken, topa vururken, yürümeye başlarken her zaman sağ ayakla başlarım, sağ bacağımın daha aktif ve güçlü olduğunu biliyorum ama belki bu nokta orada es geçildi, hoca beni sol ön ayakla başlattı. bu doğru mudur? doğru değilse düzeltilir mi? yoksa artık böyle mi gider?

bilen userlar yeşillendirsin.