şükela:  tümü | bugün soru sor
 • matt berry ve rich fulcher'ın yazıp oynadığı bbc 3 sketch şovu. youtube'da klipler bulunabilir. örnek olarak: http://is.gd/45qdb
 • ing. enfiye kutusu

  ayrıca el bileğindeki bir bölge.

  baş parmağın el bileğine birleştiği yerdeki eklemin oluşturduğu çukurlukdur. bu çukurluk el bileğinin dış / yan tarafındadır ve baş parmak dahil bütün parmaklar yanlara doğru gergince açıldığında daha belirgin olur. söz konusu eklemin sağ ve solundaki tendonlar snuff box'ın yan sınırlarını oluşturur.

  bu gölgeye enfiye kutusu / snuff box denmesinin sebebi ise şudur: eskiden enfiye vs gibi burna çekilerek kullanılan otlar el bileğinin bu kısmındaki çukurluğa doldurularak çekilirmiş.
 • kadife yumusakliginda, ama at gibi gulmemi saglayan tek sanat yapiti..
 • matt berry ve rich fulcher’ın yazıp oynadığı, skeçlerden oluşmasına rağmen skeç programları gibi parça parça gitmeyen, bir cellat ve onun yardımcısının cellatlara özel bir kulüpte zaman geçirmesi şeklinde bir konuya sahip olan ingiliz dizisidir.

  the mighty boosh setinde tanışıp, tanıştıktan hemen sonra bu diziyi çekmelerine rağmen, matt berry ve rich fulcher sanki yıllardır beraber çalışıyorlarmış intibası uyandıracak kadar uyumlu bir ikili. the mighty boosh gibi yazar olmadıkları bir ortamda çok iyi iş çıkardıktan sonra, kendi yazdıkları bir ortama geçince the mighty boosh’un çıtasını aşıp birden döktürmeye başlayan bu ikili sürreal ortamlar, zaman zaman varoluşçu ve genellikle kasvetli konular, ironik durumlar gibi olguları kullanarak, absürt komedinin yanında kara komediye de sıklıkla başvurarak diziye orijinal bir tarz kazandırıyor. konusunun karanlık kalması, komedi anlayışının daha çok ingiliz mizahı sevenlere yönelik olması, o tarihlerde matt berry ve rich fulcher’ın yeni yeni ortaya çıkması gibi sebeplerle değeri pek bilinmeyen snuff box, klasik bir underrated ingiliz yapımının kaderine mahkum olup bir sezon sonra eriyor. açılış müziği dahil olmak üzere müziklerini matt berry’nin besteleyip seslendirdiği snuff box, underrated ingiliz komedileri arasında gerek konusu, gerek oyuncuları ile kesinlikle gözden kaçmaması gereken bir yapım.