şükela:  tümü | bugün
 • gudik reklamlari (kilo veremiyor musunuz? basiniz mi kel? pipiniz mi kucuk? banu alkan'in kasedi cikti aldiniz mi? vb.) tamamen saklamayi ve feysbukun gecen yillar boyunca ekledigi kimi gereksiz seyleri etkisiz hale getirmenizi saglayabiliyor. sagolsun varolsun...
 • facebook sayfası facebook yönetimi tarafından kapatılmıştır.

  e adamlar muhteşem şeyler yapıyorlar kişiselleştirme adına.

  sanırım facebook gibi büyük firmalar bu tür kişiselleştirme sunan alternatiflere gıcık oluyorlar. bunun sonucunda da böyle şeyler olabiliyor tabii.

  http://ars.to/14lxxvu

  bilmeyenler için social fixer'ı özetleyeyim. social fixer ile facebook'u a'dan z'ye kadar kişiselleştirebiliyorsunuz. bu kişiselleştirmeye arka plan görselini değiştirebilmekten tutun tüm menüleri değiştirebilmek bile dahil. hatta ana sayfada haberlerin akışını dahi değiştirebiliyorsunuz. denemeniz lazım.

  facebook sayfasının kapatılmasıyla ilgili bir not daha. social fixer'ın daha önceki adı better facebook idi. facebook bundan rahatsız olduğunu belirtmiş olmalı ki adamlar eklentinin adını değiştirmek zorunda kaldılar.

  facebook'un bu faşizan tavrının bir yansımasını da unfriend finder'da görebiliriz. facebook'ta sizi kimin arkadaş listesinden çıkardığını filan bildirim olarak sunan bu script de facebook'un ısrarlı talepleri sonucu kapatılmıştı. merak eden unfriend finder başlığına bakabilir.
 • ozellikle facebook uzerinden calisma gruplarinin kullanimi acisindan cok yararli bir uygulamadir. zira dikkat daginikligina yolacan bir cok seyi kapatmaya izin verir.