şükela:  tümü | bugün
 • tanım: socrates derginin, podcasts kanalı olan socrates podcasts'de atahan altınordu, inan özdemir ve ilhan özgen tarafından hazırlanıp sunulan bir podcasts programı.

  çok güzel bir programdır. entelektüel futbol konuşulur, eskiye gider yer yer, futbolun romantikliği yanında gerçeklerininde konuşulduğu bir program. sadece futbol da konuşulmaz, nba, diğer sporlar yer yer filmler, yer yer müzikler.
 • akşamları bilgisayarı kapatıp yürüyeşe çıktığımda genelde dinlediğim baya baya goygoy yapılan podcast programı.

  özellikle bence futbolun romantikliğinden çok, romantik olmayan taraflarını konuşmaları, gereksiz romantiklik kasan konularla dalga geçişleri bana çok keyif veriyor. zaten ilhan özgen'ın youtubedaki programlarından da izlediğim kadarıyla bu ergen/x sevici kitleyi tokatlayan bir yapısı var.

  ayrıca kendi aralarında, hayatın içerisinden yaşadıkları anıları aktarmaları da spor dışında safi goygoyun top noktalarından biri. her program en azından bi 5-10 dk bu anılar gayet yeterli diye düşünüyorum.
 • gece saat 3:50 uykum da var ama baya keyifli muhabbet dönüyor bi yandan uyusam mı diyorum bi yandan da muhabbeti kesip yatamıyorum. baya tatlı adamlar, inan özdemir’in youtube’daki ciddiyetindense burdaki hafif troll hali çok daha iyi bu arada seviyorum seni inancım haberin olsun.
 • çok iyi muhabbet dönen podcast serisi. mis gibi 90'lar, 2000'ler nostaljisi: güneri civaoğlu ile günün yorumu, ibo show, kupa da kupa, hıncal uluç, hugo ve tolga abi, olacak o kadar...

  atahan seviliyorsun abi, saygılar.
 • maradona'nın ardından rt&fav toplamak toplamak için övünün bokunu çıkaranlara güzel saydıran podcast.

  atahan altınordu ve ilham özgen'in dergiciliğini ve yazı dillerini konuşmalarından daha çok severim, sürekli şikayet etmelerini de sevmiyorum ama bu bölüm tam lazım olan konuşmayı yapmışlar.
 • son bölümünde istemeden de olsa benim gibilere haksızlık ettiklerini düşünüyorum. atahan altınordu gibi yaşarken ben de maradona'yı çok sevmezdim, yeteneğinden bağımsız. ama ölüm haberiyle birlikte tarifsiz bir hüzün hissettim. bu kadar üzüleceğimi hiç tahmin etmezdim, ama üzüldüm yani. çocukluğumun önemli figürlerinden biri daha öldü, bu üzülmek için yeterli bir sebep olsa gerek. önce arkadaşlarımla sonra sosyal medyada bu üzüntümü bir şekilde paylaştım, bu da günümüzde artık ayıplanacak bir şey değil bence. bu tarz tepkilerde ilhan özgen'in gazına geliyorlar gibi hissediyorum. canları sağ olsun.

  bu arada hazır bu başlığa yazmışken, pilot kameradan ofsayt tespiti konusunda atahan'a meydan okuyorum. bu konuda benden iyi olamaz.
 • maradona için çektikleri bölumu dinlerken zorlandım.yani millet kutladı diye neden dert yaptınız ki abi siz ? maradonadan çok, sosyal medyaya sallama bölumu çekmişler.evet sosyal medya garip bir yer ama sizin kafanızda kurduğunuz kadar ciddi bir yer değil bence.millet zamanında izlediği, sevdiği bir adamı anmış işte o kadar.sizin kanalda sabahtan akşama kadar baggio romantizmi yapan bir tayfa da var :) aynı hesap işte bence.bu arada dinlemekten gayet keyif alırım.inan özdemiri de severim ama bence buğra ile devam edilse daha iyi.hatta onur erdemin muhabbeti de iyidir o da katılabilir.
 • son bölümde 40-45 dakika boyunca maradona'nın ölümüne üzülenlerin samimiyeti yerden yere vurulurken konu çok sevdikleri bağış erten'in üzüntüsüne gelince "ama onun özel bir sevgisi vardı" denmesi tebessüm ettirmedi değil. o işler ne yazık ki öyle olmuyor işte ya.

  neyse konuyla ilgili olarak; (bkz: #116342401)
 • en sevdiğim podcast olma yolunda hızla ilerliyorlar. ilhan özgen-inan özdemir-atahan altınordu triosundan eksik kimsenin olmadığı her bölüm çok keyifli geçiyor.

  en son çıkan 61. bölümün ilk 6 dakikası şimdiye kadarki en iyi sekansları olabilir, keşke konu futbola gelmeseydi dedim dinlerken.

  seviliyorsunuz abiler.
 • fıtbolun nabzının attığı, dünya liglerine yön veren, sadece gerçeklerin konuşulduğu ortam.

  (bkz: mes que un club)
hesabın var mı? giriş yap