şükela:  tümü | bugün
  • mac os için acestream sorununu ortadan kaldıran video player. apple tv ve chromecast desteği gibi başka güzellikleri de yok değil.

https://www.sodaplayer.com/
  • sayesinde kodi den kurtulduğum yazılım. her mac kullanıcısına lazım.
  • mac'liler için yapılabilecek en güzel icat, gurbette maçsız kalmıyorum bunun sayesinde.
  • beni, acestrem ve vlc media player kurmaktan kurtaran player. biliyorsunuz, acestream kurarken vlc'yi de kurmanızı istiyor. zira pc'de de 'player' kalabalığı hiç çekilmiyor.
    bu canımın içisi, iki player'ın işini kendisi tek başına yapıyor. yapıştır acestream linkini gelsin cam gibi maçlar.
    işin torrent kısmı ise şimdilik ilgilendirmiyor.

bu arada, acestream bağlantısı buldunuz diyelim, tıkladınız ve açılmadı. açılmaz. o bağlantının üzerine gelip, sağ tuş yapıp "bağlantı adresini kopyala" deyip, soda player'a yapıştırmak gerekiyor. basit bir şey ama olurda bilmeyenlerimiz vardır, yazalım. ben de yeni öğrendim.

yanlız ufak bir sorunum var; linki kopyalayıp yapıştırdık, maçı izliyoruz, sonra geri gelip başka bir link yapıştırmak istediğimde geri gelemiyorum. soda player'ı kapayıp açmak zorunda kalıyorum. yada gözümden kaçan bir şey var, bilemedim.
    çokta önemli değil gerçi.

ek ve düzenleme: tabi ben bunları windows sürümü için söyledim. gaddemit'in verdiği bilgiyi aktarıcak olursam; soda player'in chrome eklentisiyle, bağlantı adresini kopyalamaya gerek kalmadan hallediliyormuş. ancak ben firefox kullanıyorum.
    kapatıp açma olayını ise macos sürümünde halletmişler.

edit: yazım hatası
  • acestream linklerini açmanın yanında torrent stream özelliği de olan, torrent dosyalarını indirildiği sırada oynatabilen ve opensubtitles* aracılığı ile otomatik olarak altyazı bulabilen güzide bir program.
  • macos üzerinde torrent dosyalarını direkt stream etmede stremio'ya nal toplatan bir video oynatıcı.

rakiplerini yererek kendisini övelim:

stremio
    son birkaç aydır sıklıkla problem çıkarmaya başladı. videolar takılıyor, altyazılar bir yüklenip bir yüklenmiyor, ses ve görüntü senkronizasyonu zaman zaman yok oluyor.

bittorrent client + vlc player
    sequential download (ardışık indirme?) destekleyen bittorent client + vlc player ikilisi kullanıcı dostu değil, çok fazla adım barındırıyor.

1. magnet link'i/.torrent dosyasını qbittorrent* ile aç
    2. dosya inmeye başlayana kadar bekle
    3. inmeye başlayan torrent'e ters tıkla, sıralı indirme için gerekli iki seçeneği işaretle
    4. tekrar ters tıkla, önizlemeyi seç
    5. vlc'de oynamaya başlasın

vlc player (macos) + plugin
    torrent desteği ekleyen bir eklenti kurmak node.js yüklemek, terminal üzerinden işlem yapmak ve torrent dosyalarını terminal yardımı ile vlc'ye yönlendirmek gibi, ortalama kullanıcıya fazla gelebilecek işlemler içerdiğinden direkt ocak dışı kalıyor.

soda player'da ise durum şöyle:

1. magnet link'i soda player'a yapıştır
    2. ?????
    3. profit

tl;dr: kullanıcı dostu/basit olması ile pek hoşuma gitmekte kendisi.
  • mac için olmazsa olmaz app.
  • (bkz: #73045035)/@underdose adlı yazarın söylediklerine ek olarak soda player'in izleme özelliklerini keşfetmek için kısa ve net bir enrty yazdım.

(bkz: #74414319)/@biribob
  • güncel sürümünü yüklediğimden beri hiçbir acestream linkini açamadığım uygulama.
  • ne daha önceden bildiğim ne de kullandığım bir oynatıcı ancak görünüşe göre kendisi bilgisayarınızdaki kişisel dosya ve maillere izinsiz erişim sağlayan şerefsiz bir yazılımmış.

https://old.reddit.com/…explain_why_soda_player_is/