*

şükela:  tümü | bugün
 • hücre içi g protein bağımlı adenilat siklaz'ın irreversibl bir aktivatörü etkisiyle siklik amp'nin artmasına neden olur. böylece protein kinazlar devamlı aktif hale gelir. bunun yanı sıra florid glikoliz reaksiyonundaki enolaz aktivitesini inhibe eder. kan glikozuna bakmak için örneğe sodyum florid içeren antikoagülan katarak eritrositlerin örnekteki glikozu kullanması önlenmiş olur. böylece daha doğru kan glikoz değerini elde etmemizi sağlar.
 • diş macunuyla aldığımız zehir.

  doğada bulunan bir mineral ama sandığımız kadar masum bir kimyasal değil. florürün miktarı ne kadar fazla ise zarar verme derecesi de o kadar artar.
  florür bazı ülkeler de içme sularına katılmaktadır. bizim ülkemizde içme sularına flörür katılmamasına rağmen bazı şebeke sularında doğal olarak bulunmaktadır. yüksek dozda alınan sodyum florür
  çocuklarda zeka geriliği ve kanser gibi durumlara sebebiyet verebiliyor.

  florid bilinen en etkili fare zehridir. florürün bir zehir olduğu kesin.
  en fazla diş macunlarında kullanılan sodyum florür hiç bir zaman onaylanmayan formülüne rağmen, maalesef çocuk diş macunlarının içeriğinde de bulunmaktadır.

  sodyum flörür artık yediğimizden içtiğimize krem, şampuan hatta giysilerimizin içeriğinde dahi var. normalde florid doğal haliyle önemli bir elementtir,
  insan yapımı olan florid ise sodyum florürdür.
  sodyum florür bağırsaklardan emilimi çok fazla olan bir maddedir.
  sodyum florür çocukların biyolojik gelişimlerini negatif yönde etkilemektedir.
  en çok diş macunları vasıtası ile kullandığımız sodyum florürün kesin olarak diş çürümesini engellediğine dair bir bulgu yoktur.
  sodyum florür bağışıklık sistemini çökertir ve enfeksiyonlara karşı vücut direncini düşürür. üreme sistemine ciddi zararlar vererek kalıcı dişlerin çıkmasını geciktirir. sakinleştirici ilaçların %25'i sodyum florür içermektedir.

  sodyum florür vücutta birikme özelliğine sahiptir.

  yetişkinlerde vücuda giren sodyum florürün %50'si idararla atılmaktadır.
  çocuklarda ise idrarla atılan oran %20 civarlarındadır. geri kalan kısım kemik ve kaslarda birikmektedir. tabi `kullanım devam ettikçe biriken oranda fazla olmaktadır`.
  sodyum florür nörotoksik bir element olup, flor toksitesinde dişlerde florozis denilen siyah lekelenmeler ve dişlerde bozukluk meydana gelir.
  kanserojen özeliklere sahiptir, %60'dan fazla enzimi inaktive eder, bağışıklık sistemini çökereterek vücudu enfeksiyonlara açık hale getirir.
  yüksek dozdaki sodyum florür, erkek üreme organlarına zarar vererek kısırlığa neden olur.
  sodyum florür beyinde merkezi sinir sisteminde birikerek, davranış bozukluğu ve ilerleyen yaşlarda alzheimere yol açtığına dair bulgular vardır. ayrıca insan da öğrenme kapasitesini olumsuz etkilemektedir.
  yüksek derecede sodyum florür saptanan kız çocuklarında yaşıtlarıyla kıyaslama yapıldığında ortalama 6 ay gibi bir süre daha erken adet kanaması yaşadıkları tespit edilmiştir.
  yüksek florür tiroid bezlerini de olumsuz yönde etkilemektedir.
  hormon sentezini azaltarak, hipotiroidiye yol açabilmektedir.
  yüksek miktardaki florür kemik kırıklarına yol açabilmektedir.
  kemiklerde birikme özelliğine sahip olan sodyum florür romatizma ile benzer özellikler gösteren skeletal florozis hastalığına neden olabilmektedir.
 • reklamlarda söylenen diş hekimlerinin gerçek 1 numaralı tercihidir.

  yıllar önce milli güvenlik dersimize giren albay bahsetmişti bundan. o gün bugündür aklımdadır. diş macununu yutmaktan kaçınırım.
  ayrıca albay, bazı sakızlarda da bu maddenin olabileceğinden bahsederdi. var mıydı yok muydu bilemiyoruz.
 • diş macunu yoluyla yutmasanız bile diş etlerinize nüfuz ederek alabileceğiniz madde.
  ve diş etlerinden beyine direkt olrak giden kılcal damarlar vardır. filmlerde kokain çeken tipleri hatırlayın, beyaz toz maddeyi alıp diş etlerine sürüp zevk alırlar. çünkü beyine hemen iletilir madde.
  yutmasanız da zehir alıyorsunuz. bırakın florürlü macunları.
 • komplocu delilerin diş macununa karşı kampanya yürütmesine yol açan bileşik.
  doğrusu için : [https://yalansavar.org/…m-florurlu-macunlar-bunlar/ https://yalansavar.org/…m-florurlu-macunlar-bunlar/]