şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'de tirajı en yüksek olan gazetedir.
 • en fazla 10 dakikada yenilip bitirilecek yemeğin en az yarım saate kadar uzamasına neden olan nesnedir.
 • okunduğu günün gazetesi olmamasına rağmen en çok okunan gazetedir. hatta her noktası, her virgülü okunur. tuvalette okunan gazete* hesabı.

  bi ekmek arası almışsınızdır, bir de kola...önce onları masanın üzerine koyarsınız, sonra yere sermek üzere gazete almaya gidersiniz. eski gazetelerin atıldıgı köşeden random bi tane alırsınız. önce gelişi güzel herhangi bi sayfasını açar, kolayı ve ekmek arasını üzerine koyar yemeye başlarsınız. dakikalar geçtikçe gözünüz başlıklara dalar. yok "şu köşe yazısını da okuyim", yok "bu haberi de okuyim" derken bir de bakmışsınız, yemeyi bırakmış gazeteye dalmışsınız. son ısırdığınız lokma ağzınızda futursuzca yuvarlanıyor. daha sonra şöyle bi toparlanır lokmayı yutar, tekrardan ilginç bir başlık bulana kadar ekmek arasından lokmalar alırsınız. bu loop böyle devam eder ta kii okudugunuz sayfanın tüm virgülünü tüm reklamını tüm ilanlarını okuyana dek...
 • (bkz: ogrenci evi)
 • işin trajik yanı ise saatlerce okunan, ilgi gösterilen o gazete*nin, üzerine dökülmüş yiyecek artıkları yüzünden buruşturulup çöpe atılması zorunluluğudur.

  önceleri içim kan ağlıyarak yaptıgım bu caniliği önlemek için gazetenin üzerinde herhangi bir leke bırakmamaya, hatta dökülenleri bile toplayıp elde biriktirmeye çalışmışımdır. bu kayda değer koruma sistemi sayesinde yemek yeme sırasında okuyup bitiremediğim sofra altı gazetesini tekrar tekrar kullanabilmiş ve hatta bu sayede bir çok köşe yazarının tutkunu haline gelmişimdir.
 • birden fazla kişi ile paylaşılıyor ise, zıtlıklara neden olabilir. arkadaşınız tam hıncal uluçun köşe yazısını okurken, siz reçel kavanozunu kaldırır tam "hıncal"ın üzerine koyarsınız. çünkü reçel kavanozunun eski mevkisinin altında burçlar kısmı vardır. burçlara hiç inanmasanız da içinizden "bakalım bu gün neler sallamışlar" ile birlikte biraz gülmek istersiniz. tabi o sırada "hıncal"ını okumaya çalışan arkadaşınızın okuma zevkinin ortasına koca bi kavanoz koyarsınız, sonra o da size koyar doğal olarak.
 • iki[2]$'lık kuş sütü eki ile birlikte, 30 günde enfes bi kahvaltı dağıtan gazetedir.

  (bkz: gazetenizle birlikte sadece n lira)
 • en makbulu uzak tarihli olanıdır.
  (bkz: yeni türkiye)