şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • ümit ünal'ın twitter hesabından bu başlığa istinaden 'ekşiden al haberi' yazarak doğruladığı film.
  ümit ünal diyince aklıma nar, nar diyince de serra yılmaz'ın güzel gözleri gelir. gözleri güzel diye mi hülya avşar?* doğrusu çok merak ettim ne aşamada olduğunu, ne zaman izleyeceğimizi.

  edit1: başrolde demet evgar oynayacakmış.

  edit2: nihayet 16 şubat'ta vizyona giriyor. festivallerde izleyenlerin yorumları şahane. çok güzel bir film izleyeceğiz.

  teaser için buraya tık tık
 • ümit ünal'ın sabırsızlıkla beklenen yeni filmi, konuşu şöyle;

  --- spoiler ---

  buyurun, neslihan'la tanışın! mükemmel bir aşçı, türk yemekleri uzmanı. evine düşkün, kocasına sonsuz bağlı, mükemmel bir ev hanımı.

  ...ve bir seri katil!”

  neslihan hayatını kocasına ve evine adamıştır. istanbul'da doğup büyüdüğü halde, kocasının işi yüzünden hayatını anadolu kasabalarında geçirmiştir. yıllardır çok sakin, hiçbir olağanüstü olay olmayan uzak bir taşra şehrinde yaşamaktadırlar.

  neslihan utangaç, sevimli bir kadındır. günü akşama ne pişireceğini düşünerek geçer. çok da iyi bir aşçıdır. kocası, aile dostları, neslihan'ın yemeklerine çok düşkündür.

  neslihan hayallerinde kendisini televizyonda sofra sırları adında bir yemek programı sunan, pırıl pırıl kıyafetli meşhur bir aşçı olarak görür. çok güzel bir stüdyo mutfağında, reklam filmi gibi pırıl pırıl planlarda, harika türk yemekleri pişirir ve seyirciye tariflerini verir.
  --- spoiler ---

  oyuncu kadrosu;

  demet evgar-neslihan
  fatih al- ethem
  alican yücesoy -komiser
  fırat altunmeşe-ramo
  elit çam-meral
  emrah kolukısa-ahmet
  burcu halaçoğlu-müjgan
  burcu şeyben-kadriye
  ferit aktuğ-mehmet

  türk sineması sanatsal kaygı içermeyen, yüzeysel filmlerle her geçen gün kirleniyor. az yatırıp, çok getiri mantığındaki yapımcılar. kısır döngü senaryolar, hep aynı yüzler derken kalitesi düşük işler aldı başını gidiyor. şimdiye kadar çektiği filmlerle adından fazla bahsettirip, gişede rekorlar kıramasa da ümit ünal duruşunu bozmadan devam ediyor. bundan önceki filmlerinde cesur sahneler, farklı bakış açıları ve ilişkilerdeki çatışmaları perdeye aktardı. ümit ünal'ın bize kazandırdığı değeri bilinmeyen filmler;

  sofra sırları
  çıplak gerçek
  nar
  ses
  kaptan feza
  gölgesizler
  ara
  anlat istanbul
  biz size aşık olduk
  9
 • ümit ünal'ın yıllar yılllar var ki gerçekleştirmek için ter döktüğü filmi. finans bulundu bulunmadı, serra yılmaz oynadı, hülya avşar oynayacak derken demet evgar başrolü kaptı, çekimler tamamlandı. "bu güne kadarki en iyi filmlerimden biri olduğunu düşünüyorum" demiş zaat-ı yönetmen.

  sofra sırları üzerine
 • demet evgar'ın oynadığı yapımcılığını sinan yabgu önal ve servan güney'in üstlendiği bir ümit ünal filmi. çok yakında sinemalarda olacak sabırsızlıkla beklediğim ender türk filmi...
 • resmi afişi yayınlanan türkiye prömiyerini adana altın kozada yapacağı duyurulan ümit ünal filmi.bu proje aslında yıllar önce serra yılmaz için yazılmış fakat gerek senaryoda gerek başka konularda gelişen sıkıntılar yüzünden askıya alınmış.nardan bu yana film çekmeyen ümit ünal demet evgar başrollü bir komedi gerilim arasında bir film ortaya çıkarmış.güzel ve iştah açıcı bir film olabilir.
 • ümit ünal'ın uzun süredir finansman desteği alamaması sevebiyle ertelediği film.
  demet evgar oynuyor, hatta kendisi sayesinde filmin post prodüksiyon sürecine de şahit olmuştum heybeliada'da!
  altın koza film festivali'nde yarışma filmlerinden biridir aynı zamanda...
 • bir kısmı trilye'de çekilmiş olan film. bu yaz trilye'de çekilen bir diğer film için (bkz: ailecek şaşkınız)
 • ekim ayinda vizyona girecegi aciklanan yapimdir.
 • kulağa hoş gelen bir konusu, ilgi uyandıran oyuncuları var. bekliyoruz.
 • bugun adana film festivalinde izleme sansi buldugum ve cok begendigim bir filmdir. tavsiye edilir. demet evgarin oyunculugu takdir edilesidir.